Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki nem bírja megérteni a matekot?

Figyelt kérdés

2018. febr. 2. 21:57
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%
Vagy nem fogékony rá vagy utálja a tárgyat.
2018. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Van aki lusta és van aki nem elég okos a genetikájánál fogva.


Ugye egy dolgot próbálunk felkérdezni a fogyatékosságot súroló és a zseni gyerekektől is.

2018. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
26%
buta
2018. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Saját élmény. 5 éves voltam. Volt egy kegyetlen óvónőnk. Féltem tőle, mert verte a gyekeket ok nélkül is. Idős nő volt, semmi türelemmel. Tudtam, hogy majd eljön az én időm is, de nem gondoltam, hogy több alkalommal is.

Azon a bizonyos délelőttön az óvónőnk kockákat rakott egymásra. Sorba minden gyereknek meg kellett számolnia a csoportból, hogy éppen hány kocka van egymáson. Nagyon féltem, mert a rettegéstől gonodlkodni sem tudtam, nemhogy számolni. Aki nem tudta megszámolni a kockákat azok verést kaptak. Mikor az óvónőnk úgy érezte, hogy már a csoportban az összes gyerek sorra került, még utoljára megkérdete ki nem volt még. Becsületes gyerekkéknt felemeltem a kezem. Ki mentem a kockatoronyhoz és vártam a sorsomra. A félelemtől gondolkodni sem tudtam, ezért hiába tette fel az óvónőnk a kérdést. Álltam egy darabig és vártam a sorsomra. Egy kicsi, törékeny kislány voltam. Nagyon megrugott ami fájt, nem verést kaptam akkor. Rám mutatott és azt mondta a csoportnak, hogy mindenki nevessen rajtam, hogy milyen buta, ostoba gyerek vagyok, aki számolni sem tud. Kinevettek a gyerekek.

Csak akkor vert minket az óvónő mikor egyedül volt velünk, nem volt kolléga mellette.

Így lehet egy gyerekkel megutáltatni a számolást, matematikát. Diplomám van, az egész életemet végig kíséri a tanulás. Most éppen a második diplomámon dolgozok idegen nyelven. Olyan viszolygást érzek a történtek után a matematikától, hogy azt leírni nem tudom. Nem buta az, aki nem érti meg a matematikát, lehet egy rossz élmény is az oka.

2022. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 Az hogy lehet, hogy egyikőtök szülője sem ment be elbeszélgetni ezzel a döggel?
2022. febr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15: Utólag már teljesen mindegy.
2022. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Megtörtént, aztán hamarosan jöttek a következmények.


Az óvónőnőnk gondolom az első gyerekveréseket csak enyhébben rendezte le, és mivel következmény nem volt az én évfolyamomban már félelem és gátlás nélkül csépelte a gyerekeket. Tudniuk kellet a kollégáinak a verésekről, mert egyeszer engem a termünk nyitott ajtajában vert el. Nappal történt, nem este felé. Egy gyerek se merte elmondani otthon (ahogy én sem), hogy

mit csinál az óvónő az óvódában, mert akkor már nem tette volna meg velem. Sok-sok gyereket verhetett meg. Ősz haja volt az óvónőnek, és ráncos, öreg volt. A hosszú munkaévei alatt gondolom sok gyerek kapott tőle. A bűntudatunkra alapozott, mert nekem az volt, ezért nem mertem otthon elmondani.

Nem buta az, aki nem érti a matematikát, ha találkozik gyerekként egy rossz nevelővel, az a nevelő elveheti a gyerek kiváncsiságát sé szorongást kelthet benne, így röviden.

Végül az óvónőt egy szűlő látta meg akcióban (de már sajnos ez utánam történt). Feljelentés tett a szülő a rendőségen, azonnali hatállyal kirugták a munkahelyéről az óvónőt. Ezt a hírt az anyukámnak mondta el egy másik anyuka, akinek a gyereke ugyanabba az óvódába járt, de a kislány fiatalabb volt nálam.

2022. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!