Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az IQ-t felnőtt korban is...

Az IQ-t felnőtt korban is lehet növelni? Ez egy adott dolog, ami nem csökkenhet?

Figyelt kérdés

A nem csökkenhet-et úgy értem, hogy nem éri valamilyen extrém hatás az agyat.

Van néhány afrikai ország, ahol 60 körüli az átlag IQ. Ha egy 60-as IQ-val rendelkező felnőttet kitanítanák, megkapná egy mostani magyar diák oktatását, akkor növekedhetne az IQ-ja akár 80 fölé is?


Az én IQ-m 2 éve 118 volt, nemrégiben pedig 122 lett az IQ pontom. Azért tettem fel a kérdést, mert én fiatal koromban nem tanultam semmit sem, és érdekelne, hogy ebből származik-e valamilyen bepótolhatatlan hátrányom?


2018. febr. 25. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: Melyik hivatalosat? A Magyar Mensa próbatesztje az max 125-ig mér, tehát ha eléred rajta a maximumot, akkor jó eséllyel Mensa szintű vagy.

Azt a tesztet nem lehet begyakorolni, mert véletlenszerű.


Egyébként a kérdező által belinkelt oldalon látszik, hogy ordas nagy kamu, mert Facebook link kell az eredményhez, ergo, csak az adatokra mennek.

Eleve egy IQ tesztet kalibrálni elég komoly feladat, emiatt drága, szóval ami IQ teszt ingyen van, az kb. mint kamu.

2018. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
#11 [link]
2018. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12: Igen, ismerem a tanúsítványt, Mensa tag vagyok. Annyit jeleztem, hogy az online próbateszt mér csak 125-ig.

A hivatalos teszt meg ugye papíron megy, azt nem kapod meg máshogy, hogy át tudd nézni előre. Ja és ugye nem is ingyenes, mint a sok online vacak.

2018. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
#13 Nem tudni előre, de aki látott már hasonlót annak könnyebb lehet. Én nem vagyok tag, nem is leszek, kb. olyan szintre teszem az ilyenekhez tartozást, mintha a “zöld szín kedvelők csoportjába” iratkoznék be.
2018. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A FB csoportban elég érdekes eszmefuttatások szoktak lenni, de amúgy találkozók és programok jóformán csak Pesten vannak, szóval érthető, ha valaki nem lép be annak ellenére sem, hogy meglépte a szintet.
2018. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!