Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a globális felmelegedés...

Ha a globális felmelegedés nagyját az ember okozza, mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Mert szerintem semmit.


7 milliárd ember sok, mind lélegzik, a háziállataik és a haszonállataik is.

Az épületeket fűtik. Ha gázzal, szén-dioxid és vízgőz keletkezik (2 üvegházhatású), ha fával, akkor egészségtelen égéstermékek. Jó, korszerű tüzelőberendezések, száraz faanyag, fapellet stb... De ez nem teljes megoldás és nem eléggé elterjedt.

A közlekedés: teherautók, buszok, autók.

Villamos energia. A megújulók még gyermekcipőben járnak. Németországban most romboltak templomot barnaszénbánya nyitása okán. Ennyit a megújulókról.

A villamosenergia-fogyasztást szerintem közel lehetetlen csökkenteni, ahhoz a szerverpakok lekapcsolása és ezredannyi számítógép kellene szerintem.

Magánlakásokban is: ne világítsanak, ne fűtsenek, ne főzzenek?


2018. márc. 14. 21:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Szerintem már mindenre megvan az új forgatókönyv, csak várnak. Amúgy meg a tehénen kívül nagyon sok másik kérődző állat van, vadon.


[link]

2018. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Szerintem be se fogják vezetni.



A hatalmaknak nem áll érdekében.

Amúgy is háborús helyzet van.

A kisemberne se áll érdekében. Ahogy én se szállok fel hétvégén a totál levegőtlen villamosra, hogy ötször annyi idő alatt érjek célba.

Ja, meg ha mégis mi okozzuk, és pl a vulkán is eltörpül mellettünk - lehetetlen. Lehetetlen.

Mint írtam előbb, ha tényleg ennyit számít az ember, akkor szerintem az emberi légzés is.


Vagy pont, hogy a fentiek oldják meg.

Háború és 500 millió ember összesen a Földön, erdők újratelepítése, felső tízezer mint Marci hevesen és a szolgáik.

2018. márc. 15. 16:21
 13/34 A kérdező kommentje:

Na mindegy. Illetve nem.

Majd ha lesz minimális időm (most is valami rovására írogatok ill így végsősoron az alvás rovására), keresek cikkeket.

Bár remélem elfelejtem ezt a témát, mert bosszantó.

2018. márc. 15. 16:42
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy eddig mindenhez, ehhez is alkalmazkodik az emberiség majd.


Lehet fajok halnak ki, és többszázmillió ember otthona veszik oda, de az új klímához fokozatosan tudunk alkalmazkodni.


A Föld begyógyítja magát és egyáltalán nem szokatlanok az óriási hőmérséklet ingadozások. Volt amikor egy jégbolygó volt, és az is amikor irdatlan meleg volt.


Az ember csak egy porszem ebben a rendszerben... de ha jól csináljuk, alkalmazkodhatunk a tachnológia által.

2018. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Hát jól írtad, szomorú de igaz. Az ember egy porszem a tágas világegyetemben. Persze a kishitű gondolkodás sem visz előre semmit, de azért mégis. Érdemes ezt a kis cikkecskét elolvasni, itt millió évek léptékeiben haladunk, hol van ehhez képest egy emberi élet? A világegyetemben egy millió év egy másodperc.


[link]


Azért hátha a jövőben az emberek valamit kitalálnak és képesek leszünk elköltözni innen. Előbb-utóbb muszáj lesz, ha nem akarunk mi is kihalni.

2018. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
45%

Én kezem érteni a kérdezőt, ő nem laikus, ő annál rosszabb, ő a tipikus példája az "én nem tehetek semmit, és nem is fogok tenni" embernek. Elég elolvasni, hogy jaj-jaj hát ki kellene venni a fenekem a kocsiból, húúú de szörnyű és felülni a levegőtlen villamosra? Kis kitérő, de eleve mi az, hogy levegőtlen villamos? Én rengeteget ültem, álltam villamoson, de még életemben nem éreztem azt, hogy levegőtlen vagy szűk volna. Sőt éppen azért szeretem a tömközlt, mert nem vagy belepasszírozva húsz centire a földtől egy olyan ülésbe, ahol még a biztonsági öv is szorongat.

A kérdező arra építi fel az egész hitrendszerét (mert ez az), hogy az ember úgy általában nem tehet semmit, tehát kilóg a lóláb, vagy helyesebben már nem lóláb, hanem pár futómű, és neki jobban smakkol, hogy az ember nem felelős semmiért, nem tehetünk az időjárás változásról, nem tudunk (pontosabban ő nem tud) kiszállni a kis kényelmünkből, és úgy sem lehet változtatni.

Ezért kár volt kiírni a kérdést...

2018. márc. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

De várj, nem erről van szó. Honnan tudsz egyáltalán meggyőződni, hogy tényleg van globális felmelegedés? Vagy egyáltalán hogy is kell ezt a dolgot definiálni? Vannak eszközeim, tudásom, anyagi lehetőségeim, kapcsolataim, hogy valóban meggyőződjek arról, hogy van globális felmelegedés amit az emberiség okoz? Nem csak egy szokásos felmelegedési hullám ez, ami már annyiszor volt a Föld története során? A média félreinformáló. Nem akarok ilyen paranoid gondolatokat elhinteni senkiben, de én így gondolom. Honnan tudom, hogy ez az egész "zöld" dolog nem egy nagyon szép csomagba bújtatott kupac ürülék, amin gazdag milliárdosok szedik meg magukat mégjobban? Persze haszna van neki, az kétségtelen. De hogy mindenért az egyszerű kisember legyen a hibás, mert autóval közlekedik, meg használja az áramot, a fűtést, a meleg vizet, stb. ezt eléggé hihetetlennek érzem. Egyből nem áldoznám fel magam a környezetvédelem oltárán, főleg úgy, hogy nem tudok meggyőződni arról, hogy van értelme az egésznek.


Ami ebből kézzel fogható számomra.


1. Városi szmog. Ez meggyőző, ezt ténylegesen tapasztalni lehet. Na ez ellen tényleg lehet tenni gyaloglással, kerékpározással, tömegközlekedés használatával, stb.


2. Szeméthegyek. Ez is szemmel látható. Pl. a szelektív hulladékgyűjtéssel, vagy van ez a hangzatos 3 R hulladék filozófia (reuse, reduce, recycle) amivel rokonszenvezek, ennek van értelme, ezzel el lehetne érni valami csökkentést. Bár a hulladék újrahasznosítás is amennyire tudom csak kevés ágazatnál nyereséges és sokszor szennyezőbb is, mint a hulladék deponálása.


3. Megbetegedések. Hogy ezeket mennyire lehet visszavezetni a környezetszennyezésre, egy részét biztosan, pl. a tüdőbetegségeket, meg a rákot. De mivel laikus vagyok, így fogalmam sincs erről se, csak az, amit innen-onnan összeolvasgatok.



Ami még nagy gond, hogy a környezetvédelem nincs oktatva, nincs rendszeres felhívás, nincs kiépítve, olyan, mint egy magára hagyott gyermek. Az átlag magyar ül a tévé meg a faxbúk előtt, de erről semmilyen infót nem szed be, nincs kioktatva, nem is látja a lényegét, vagy nem is érdekli. Amíg a törvény nem szigorítja ezt, addig nagyon sokan tenni is fognak rá.

2018. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Én eddig Tátra kivételével (ahol minden ajtó nyílik és nem záródik vissza) minden villamoson azt érzem, több CO2 van, mint O2 és minden levegőmolekula átment már 20 tüdőn. Ezen felül, mivel úgy kb 0 fok felett ritkán fázom, combközépig érő, vastag kabátom van és nem vagyok fázós --> majdnem az év 365 napjában nagyon melegem van a tömegközlekedésen.


Egyébként sohase lehet kellemes a tömegközlekedés és ha mégis azt használod, és mégis javítasz a helyzeten, kiknek lesz jobb és mikor?


Bocsi, de amint lesz vezetési gyakorlatom, autóval akarok menni csúcsidőn kívül mindenhova, kell az a plusz idő az alvásra, családra, barátokra, hobbikra.



Egyébként meg tényleg...

Ha összegezni akarom...

Vagy nem is hat az ember a jelenlegi felnelegedési ciklusra, akkor így jártunk, ez van.

Ha hat is, és részben vagy egészben az ember okozza is így jártunk.

Nem kellene lélegezni, nem kellene közlekedni (sehogy sem), le kellene kapcsolni a világítást, a szerverparkokat, a fűtést. Így talán.

Mikor nem hatottunk jelentősen a környezetünkre? Amikor nagyságrendekkel kevesebben voltunk, mint most, nem volt világítás, számítógépek, szerverek.....

2018. márc. 15. 19:03
 19/34 A kérdező kommentje:
#17 elgondolkoztató válasz volt.
2018. márc. 15. 19:05
 20/34 anonim ***** válasza:
45%

Inkább ne vágd magad alatt a fát, ez itt nem tudományos kérdés, pontosabban ez pszichológia tárgyköre nem a környezetvédelemé vagy az energetikáé. Még a gyakori sehol sem volt, amikor valaki az agorafóbiáját, így élte meg, hogy félt a villamoson meg a buszon,és azt mnondta, hogy az túl lassú, nem is csökkenti a károsanyag kibocsátást, így fogalmazta meg. Egyébként visszatérő motívum volt, a levegőtlenség, bezártság érzése, gyanítom neked is ez egy pszichológiai probléma, amit így akarsz magadban racionalizálni. Ez gyakran megelőzi a pánikbetegséget, szóval óvatosan.

Amiket írsz, azt természettudományosan nem lehet komolyan venni. Például, hogy menni szén-dioxid van a levegőben a villamoson meg, hogy hányszor lélegezték be azt a levegőt, hát na mindegy...

2018. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!