Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a globális felmelegedés...

Ha a globális felmelegedés nagyját az ember okozza, mit tehetünk ellene?

Figyelt kérdés

Mert szerintem semmit.


7 milliárd ember sok, mind lélegzik, a háziállataik és a haszonállataik is.

Az épületeket fűtik. Ha gázzal, szén-dioxid és vízgőz keletkezik (2 üvegházhatású), ha fával, akkor egészségtelen égéstermékek. Jó, korszerű tüzelőberendezések, száraz faanyag, fapellet stb... De ez nem teljes megoldás és nem eléggé elterjedt.

A közlekedés: teherautók, buszok, autók.

Villamos energia. A megújulók még gyermekcipőben járnak. Németországban most romboltak templomot barnaszénbánya nyitása okán. Ennyit a megújulókról.

A villamosenergia-fogyasztást szerintem közel lehetetlen csökkenteni, ahhoz a szerverpakok lekapcsolása és ezredannyi számítógép kellene szerintem.

Magánlakásokban is: ne világítsanak, ne fűtsenek, ne főzzenek?


2018. márc. 14. 21:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Szóval gond, hogy szemléltetem valahogy...


Tény, hogy a fülledt, állott levegőre nagyon érzékeny vagyok, ahogy a párára is, de ezt maximum enyhe asztmának hívnám.

Nem mindenhol érzem állottnak a levegőt ám. Csak ahol tényleg az. :D

Zárt ablaknál se érzem mindenhol annak. Akkor se, ha nincs légcserélő berendezés.



Menj mondjuk a Fehérvári úti villamosok vonalától a 15. kerületbe, mondjuk a 69-es villamos végállomása környékére. Hétvégén. Egyszer autóval, egyszer villamossal.

Tippem szerint két és félszeres lesz az időkülönbség.



Ha már a tömegközlekedésről szóló részt az írásomból kiragadtad.



Egyébként kevesen írtak konkrét válaszokat a kérdéseimre, és ők is inkább velem értettek egyet.

A többiek magát a kérdést illetve a példáimat támadták.

2018. márc. 15. 19:38
 22/34 A kérdező kommentje:

Amúgy volt a Facebook-on ismerőseim között egy atom vs megújulók vita. Komoly mérnöki (villamosmérnök stb) szakokat végző ismerőseim olyan szépen levezették, miért nem jók a megújulók (legalábbis még) és miért nem rossz az atom.

Egyikőjük hosszasan írt és érthetően, logikusan indokolta.

2018. márc. 15. 19:40
 23/34 anonim ***** válasza:
46%

Tulképp. kérdező te miről beszélsz?


Próbálom követni, a témaváltásokat, de volt nem atropogén globális fölmelegedés, zsúfolt villamosok végül előveszed az atom-megújulók kérdést.


Az alapkérdésre meg azt gondolom, hogy sok mindent tehetünk ellene, sőt meg is fordíthatjuk majd a trendet.


Egyén szintjén úgy, hogy csökkentjük az energiahasználatot, ennek pedig egyik eszköze nagyvárosban szereted vagy se de a tömegközlekedés.

2018. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Konkrétan veszítsünk időt meg szenvedjünk azért, hátha egyszer valakinek jobb lesz (nem)?



Hogyha antropogén a klímaváltozás (és itt jöhet az egyik, amit nem értesz, azért csapongok mert szerintem a kutya se tudja, mennyire antropogén), sohasem tehetünk ellene.

Vagy fogalmazok úgy: sohase tehetünk a mi CO2 kibocsátásunk csökkentéséért (ha kellene se), amíg élünk, ennyien élünk, számítógépekkel dolgozunk, világítunk.

2018. márc. 15. 22:06
 25/34 anonim ***** válasza:
45%
Az első válaszban belinkeltem, hogy Németországban hogy csökkent az egy főre jutó CO2 kibocsátás 1990 óta, ami egyértelműen bizonyítja, hogy igenis lehet csökkenteni a szén-dioxid kibocsátást, úgy hogy a gazdaság tud nőni közben, de te csak be akarod bizonyítani, hogy nem lehet. Csak azt nem értem, hogy miért? Ráadásul Németország ezt úgy hozza, hogy két lovat akar megülni, egyszerre, akarja csökkenteni a CO2 kibocsátást és közben állítja le az atomerőműveit. Tehát dupla erőfeszítést vállal be, és még így is sikerül, ha nem állítanák le az atomerőműveket, vagy újakat építenének a régiek helyett, még nagyobb mértékben tudnák csökkenteni a kibocsátást. De te csak mondogassad, hogy nem lehet, csak ne akard már elhitetni, hogy nem lehet. Le vagy maradva vagy 30-40 évvel, ha még a fenntartható fejlődésről mint kifejezésről se hallottál, annak éppen ez az egyik alapja, hogy úgy is nőjön a gazdaság, hogy közben nem tesszük tönkre a jelenlegi ökoszisztémát.
2018. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
A fenntartható fejlődésről, mint ellentmondó szókapcsolatról hallottam sokat, egyetemen és sok egyéb előadáson is.
2018. márc. 16. 10:34
 27/34 anonim ***** válasza:
Csak láthatóan nem értettél meg semmit belőle.
2018. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"A fenntartható fejlődés (sustainable development) olyan fejlődési folyamat (földeké, városoké, termelési folyamatoké, társadalmaké stb.), ami „kielégíti a jelen szükségleteit anélkül, hogy csökkentené a jövendő generációk képességét, hogy kielégítsék a saját szükségleteiket."


De igazából mi a fejlődés? Növekedés, új technikák, gépek, berendezések, új épületek, találmányok, szabadalmak, ezek használatára való átállás. Véges erőforrásokból ezt nem lehet örökké csinálni. Szerintem ez egy önellentmondás, bár erre nálam jobb szellemi képességű emberek is hasonlóan reagálnak.



[link]

2018. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
A fejlődést kellene megállítani, mert rossz irányba megy, a fejlődés sohasem lehet fenntartható, nem lehetünk nagyobbak miközben kisebb nyomot hagyunk. Lényegében erről szólt.
2018. márc. 16. 11:00
 30/34 anonim ***** válasza:

Akkor matekozzál egy kicsit


GDP per capita 1960-ban: 450 dollár (jelenlegi dollár árfolyamon) az egész világra vetítve.

2016-ban: 10871 dollár

ez 2415%-os növekedés.


CO2 kibocsátás 1960 egy főre: 3.01 tonna

CO2 kibocsátás 2016: 4.97 tonna.

ez 165%-os növekedés


Tehát miközben az egy főre jutó GDP a huszonnégyszeresére nőtt, közben az egy főre jutó CO2 emisszió valamivel több, mint a másfélszeresére.


De mondogassad nyugodtan, hogy nem lehet tenni semmit, csak tudjad, hogy nem igaz.


Fenntartható fejlődésről meg annyit, hogy hatásfok. Ha van egy gazdasági folyamatunk, ami 20%-os hatásfokkal működik majd lecseréljük egy olyanra, ami 60%-os hatásfokkal máris háromszor annyi termelést érünk el ugyanolyan környezeti terhelés mellett.

2018. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!