Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy totális atomháborúban...

Egy totális atomháborúban tényleg kihalna az összes ember?

Figyelt kérdés
Ha elbújnánk egy önnfentartó bunkerba túl lehetne élni nem? Mennyi idő múlva érne véget sugár szennyezettség?

2018. ápr. 29. 20:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nekem ez kicsit szúrja a szemem:


"Na akkor játsszuk végig!

Első körben jönne néhány atomrakéta, amit jó eséllyel túlélne az emberiség 90%-a. Eddig egyetértünk. A fontosabb gyárak, üzemek, laborok, közlekedési csomópontok, hírközlési és döntési helyek már nem lennének ennyire szerencsések, szerintem jó ha 10% túlélne."


Egy totális atomháborúban sem élpont minden és mindenki, ekkora darabszámú fegyver nincs is. A totális atomháborút a nukleáris hatalmak vívnák egymással amiből jelenleg van 8.

India-Pakisztán legfeljebb lokális háborúba szállna be, mivel ők igazából csak egymásra veszélyesek, a világpolitikában kishalak. Izrael sem fordulna szembe a világgal sőt valszeg egyik "nukleáris pólussal" sem.


Valószínűleg Kína is csak egy ellene irányuló támadás után szállna be a buliba vagy ha a két szomszédja lövi egymást ( India, Pakisztán ) vagy ha az oroszokat már rommá lőtték.


Igazi, az egész világra kiható szembenállás még mindig csak a NATO és Oroszország között van. Egy esetleges totális atomháború a Föld ~70%-át nem érintené. Dél Amerika, Afrika, Ausztrália probléma nélkül megúszná. Azért azt ne feltételezzük már, hogy a ráktérítőtől délre csak törzsi kultúrák formájában él az emberiség :D

2018. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Amúgy pl 4000 kilőtt és felrobbant atomrakétának kb milyen légköre gyakorolt hatása lenne?
2018. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nincs 4000 azonnal kilőhető rakéta. Ennyi ICBM eszköz van készleten, de békeidőben ennek csak "töredéke" áll 7/24-es készenlétben. Magasabb fenyegetettség vagy már meglévő háború esetén a készültség nyilván magasabb. Ezeknek a jelentős része átlagos napokon raktárakban, bunkerekben pihen.


A nukleáris fegyver bevetése önmagát a légkört annyiban érinti, hogy jelentősen szennyezi. A légkör anyagai magában a robbanásban nem vesznek részt, csak a később keletkező tüzekben. A legnagyobb probléma ilyenkor a robbanás keltette tüzek okozta füst és a robbanások által a felső légkörbe emelkedő por és hamu.


A London melletti olajtároló/finomító tűz füstje ilyen volt a világűrből:

[link]


A kuvaiti olajkúttüzek füstje pedig ilyen:

[link]


Ezek nem is tűnnek annyira durvának, de viszonylag kis területre koncentrálódva 500 vagy 1000 db ilyen azért már komoly problémát okozna. Egy totális atomháborúban az Egyesült Államok teljes keleti és nyugati partját ilyen borítaná, napokig, hetekig akár.

Erre talán ez a legjobb leírás:

[link]

2018. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!