Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol tudok rendes hivatalos,...

Hol tudok rendes hivatalos, megbízható IQ tesztet kitölteni?

Figyelt kérdés
Ki akarok tölteni egy olyan tesztet, aminek megbízható az eredménye. A Mensás tesztről úgy tudom, hogy az sávos eredményt ad, és nem konkrétat.
2018. máj. 16. 15:06
 1/3 2*Sü ***** válasza:

A sávos eredmény elég. Pontosabb érték felesleges és az intelligencia definiálhatatlansága miatt értelmezhetetlen is. Pontosabb eredményhez sokkal több kérdés kellene, mivel erre nincs igény, ezt kidolgozni sem lesz senkinek hajlandósága.


Egy annyi kérdésből álló tesztnek, ahány kérdésből a Mensa teszt áll, a standardizálási költségei több millió forintra rúgnak. Egy több kérdéses teszt esetén ez még magasabb összeg lehet, és mivel senki nem akar egy 6 órás tesztre jelentkezni, és ezért mondjuk 15 000 Ft-ot fizetni, csak hogy tudja, hogy az IQ-ja nem 130 és 136 közötti, hanem 133 – azaz 132,5 és 133,5 közötti –, ezért senki nem akarna ilyen tesztet létrehozni. Nincs rá igény, nem térülne meg, nem jelentkezne rá senki, nem mondana többet, mint egy sávos eredmény.


Amennyire én tudom, Magyarországon olyan IQ teszt, ami bárki által kitölthető és megfelelően sztenderdizált, az csak a Mensa tesztje. Alternatíváról nem tudok.

2018. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

A pillanatnyi elmefrissességed a Mensa tesztjének sávjainál szélesebben szól bele az eredménybe, ezért tényleg értelmetlen lenne pontosabb mérés.

Gondold el, ha arról lenne teszt, hogy hány kilót tudsz megemelni bal kézzel, egy dekás pontosságú mérésnél jobban szórna az eredményed mondjuk tíz próba alatt.

Egy világrekordnál számíthat századmásodperc, gramm, milliméter, de itt nem releváns.

2018. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben találtam olyat, hogy magyar WAIS teszt, ami elvileg számszerű értéket tud adni. Már csak az a kérdés, hogy ez mennyire megbízható, és hogy hol lehet ezt megtalálni.
2018. máj. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!