Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tűzesetes videó?

Tűzesetes videó?

Figyelt kérdés

Régebben láttam egy tűzesetről készült videót. Valamikor a 90-es évek elején készült ha jól emlékszem, itt Magyarországon. Egy óvodában történt, az egyik ott dolgozó férfi (karbantartó talán) készítette a videót reggel mikor beérkezett az egyik szobába. Az volt benne az érdekes, hogy nem tudták megállapítani a tűz okát, mert csak bizonyos dolgok égtek/olvadtak el. De nem úgy, hogy csak például az egyik sarokban. Arra emlékszem a videóból hogy minden tiszta korom volt, de a papírok, fa bútorok teljesen érintetlenek voltak, viszont a műanyag tárgyak, játékok elfolytak.

Akkoriban elég híres eset volt, sokáig nyomoztak is az ügyben, de nem jutottak semmire.


Igazából a kérdésem az lett volna, hogy látott-e már valaki ilyen tűzesetet és hogy azóta megfejtették-e az okát. A videót most nem találom, pedig úgy emlékszem hogy YouTube-ra is felrakták pár évvel ezelőtt. De a TV-ben is lement akkor egy pár perces részlet belőle. Esetleg ha valakinek most sikerült megtalálnia, akkor örülnék a linknek is.



2018. máj. 22. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

pár napja láttam h itáliában volt ilyen egy faluban de ott az összes háznál ez volt magától kigyulladt minden és máig nem tudják h miért

https://www.youtube.com/watch?v=gZbNDcKKsaI

2018. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes, már ha igaz amit leírtak benne.
2018. máj. 23. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
igaz mert én a natgeon láttam ezt
2018. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én a Discovery-t szoktam nézni, de néha azon is mennek akkora baromságok hogy csak fogom a fejem :)


Ami még eszembe jutott a videóval kapcsolatban, hogy volt az egyik szekrényen egy üveg pohár (vagy váza talán), amit szintén akkora hőhatás ért, hogy kicsit eldeformálódott. De mellett meg ott voltak 10 centire a sorba beállított könyvek, amiknek semmi bajuk nem lett. És ha jól emlékszem nem is tűzesetként lett elkönyvelve hivatalosan (csak ugye először tűnt annak és így is jelent meg a hírekben), mert nagyon ellentmondásos volt az egész. Az egyik tűzoltó szerint csak megrendezett volt az egész, de azt például nem tudta megmagyarázni hogy a falakra hogyan varázsoltak rendes tűzre utaló égésnyomokat, miközben az éghető tárgyak meg érintetlenek voltak.

2018. máj. 23. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!