Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gamma sugárzás ellen mekkora...

Gamma sugárzás ellen mekkora ólomlemez?

Figyelt kérdés
Lakásomból el lett távolítva az enyhén radioaktív kohósalak, jelenleg 25-től 30 microsievert/hour [μSv/hour] kisugárzás mérhető be. Hány cm ólomlap/ólomlemez képes felfogni ekkora sugárzást?

2018. júl. 30. 22:47
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

"mivel a radon gáz"

Hoppá. És tényleg.

Ez nekem be sem ugrott.

2018. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Annak idején,a 80-as években még nem volt ekkora építőanyagbőség mint mostanában, és a habosított kohósalak granulátumot orba-szájba árulták mindenféle célra. Még apámékkal én is vetettem belőle házilag válaszfal blokkokat, de sokan még a főfalnak is abból készítették a blokkot.

Négy rész salak, egy rész cement, némi víz hogy földnedves legyen, aztán bele a házilag lemezből készített sablonba, döngölés, sablon lehúzás, és kész is a blokk. A menők még a gépi vibrálást is megoldották, meg hogy egyszerre négy blokkot is lehessen készíteni. Amikor kihozták a salakot, elég volt csak megszagolni, és a mester már mondta is hogy hány hónapig kell pihentetni mert nagyon "gázos" volt még. Na nem a radont szagolta ki, hanem a ként. Ha nagyon kénes volt a salak, akkor a cementet megkajálta, és szétesett a blokk. Közben eszembe jutott, ha pontosan meg akarod tudni mi sugároz, akkor neked egy gamma-spektrométer kell, ami egy mérésből az energiagörbéből megmondja milyen izotóp sugároz. [link]

2018. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

# 4/12

Kevered a mSv/h-t a μSv/h-val.


Milli és mikro teljesen más prefixumok :)

2018. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!