Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A „modern kori” sugárzások...

A „modern kori” sugárzások (főleg Wi-Fi, és mágneses sugárzás) ellen mit lehet tenni, hogyan tudok védekezni, ha gyakran költözök másik lakásba?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon rosszul alszom, mert egy kis lakásban lakom és a szomszédoktól elég erősen átjön a Wi-Fi jel. Engem ez nagyon zavar, lüktet tőle a fejem, bamba vagyok reggelente, emellett van egy nagyon kicsi szívrendellenességem, és ha sok a Wi-Fi, képes ritmuszavart csinálni nálam. Sajnos falfesték nem jöhet szóba, mert gyakran költözöm és nem saját a lakás. A mágneses sugárzás ellen viszont eddig egyáltalán semmilyen árnyékolási technikát nem találtam a neten, így ebben a témában nagyon érdekelne az is, amit majd egy saját házban tehetek. Egyszer egy olyan házat béreltünk, ahol az utcai légkábel nagyon közel volt hozzánk és sok áram folyt át benne, így extrém magas sugárzás ért bennünket. Minden nap olyan voltam, mint a mosott ****… Az elektromos problémát viszonylag jól tudom kezelni, azt hiszem, végszükség esetén le szoktam kapcsolni azt az áramkört éjszakára, ami az ágyamhoz közel megy.

Nagyon kérem, olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros…, olyan meg főleg ne – rendszerint olyan villamosmérnökök, akik hivatásuknak tekintik az okoskodást – akik itt szeretnék nekem elmagyarázni, hogy milyen hülyén tettem fel a kérdést, mert nem értek semmihez, stb.



2018. ápr. 12. 17:00
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 2*Sü ***** válasza:
89%

Mégis mi a pintyből gondolod, hogy a WiFi okozza a tüneteidet? Miért nem a modern kávéfőzők? A WiFi egy elektromágneses sugárzás. Az elektromágneses sugárzás hullámhossza eléggé meghatározza az élettani hatásokat. Pl. vannak meteorológiai jelenségek okozta – jellemzően magas hullámhosszú – sugárzások, van ugye a rádiók által használt hullámhossz, van a mikrohullámú sugárzás, ott a napfény – ha kimaradt volna a suliban: az is elektromágneses sugárzás –, a két szélén az infravörös és az UV fény, ott a röntgensugárzás, gamma sugárzás. A WiFi pont olyan hullámhosszon működik, amit azért nem használtunk előtte rádiókommunikációs célra, mert viszonylag kis távolságot lehet vele áthidalni. A WiFi eszközök sugárzás intenzitása is nagyon alacsony. (Egy WiFi router azért nem kilowattokat fogyaszt.)


> Nagyon kérem, olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros


Ha kéred, ha nem, ettől még így van. Attól, hogy nem írom le, attól nem lesz kevésbé igaz. A kutatások alapján semmiféle hosszútávú egészségkárosító hatása nincs még akkor sem, ha ezer router működik melletted.


Hogy mi okozza a tüneteidet, nehéz lenne megmondani. Lehetnek külső okai: magas vérnyomás, mozgásszegény életmód, helytelen táplálkozás, rendszertelen vagy túl kevés alvás, zajártalom, légszennyezettség, stressz. Meg persze lehetnek szervi okai, hormonális, genetikai, mindenféle okai. Ha ilyen tüneteket tapasztalsz, ne akard kitalálni, mitől van és azt megoldani, mert jó eséllyel ettől nem tűnnek el a tünetek. A megoldás nagyon egyszerű: Menj el orvoshoz. Az majd beutal megfelelő szakrendelésekre, amiből kiderül, hogy mik okozzák a tüneteidet és jó eséllyel kapsz hatékony gyógymódot is.


De ha ragaszkodsz a WiFi mentes környezethez, vegyél egy házat tanyán. Valószínű egyébként az segít, ha a tüneteidet a zajártalom vagy a légszennyezettség okozza, mert ezzel együtt azt is megszünteted. Ha mégis szervi eredetűek a tüneteid, akkor legalább életed végét nyugodt, békés környezetben élted le.

2018. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

2*Sü maradéktalanul leírta a lényeget.

Köszi!


A panaszaodat ezerféle dolog okozhatja, de a leggyakoribb ilyen esetben a pszichoszomatikus hatás. Amikor az agy generálja a testi tüneteket. Generalizált szorongás, fóbiák... minél többet gondolsz és félsz a Wi-fitől, annál erősebbek a tünetek.


Ha a tüneteidet valójában elektromágneses sugárzás okozná, akkor a mobiltól kétszer meghaltál volna. Számold ki a leadott teljesítményét 10 perc telefonálásnak és 10 perc szomszéd Wi-finek.


Ha nagyon aggódsz, javaslom egy nagyon sűrű Faraday kalickát az ágyad körülre, és persze alufólia sisakot :)

2018. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az elektromágneses sugárzással van baj. Két ok lehet. Az egyik szervi eredetű, erre orvos tud válaszolni alapos kivizsgálás után. Amit itt kapsz, még tippnek is rossz. A másik az információ, amit begyűjtöttél, nem értetted meg, és megfeküdte a gyomrod, de leginkább a lelked. Kényszeres hipochondria is lehet, amit a nm megfelelő életmód okoz és leginkább odafigyeléssel gyógyítható. Ha pedig mindig reggel van ez a "bénító hatás" levertség, ami az idő múlásával gyangül, akkor rossz alvás, oxigénhiány, fordulj neurológushoz, kiválóan kezelhető.

Annyi biztos, hogy az elektromágneses sugárzás egyes fajtái, ha okoznak, egészen más tüneteket produkálnak. Nem írom le miket, mert holnap észlelni fogod magadon és ez nem vicc.

2018. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, az agy a legnagyobb troll a világon.


Képes szimulálni a legrosszabb halálközeli élményeket is, olyan szívzsibbasztó, verejtékezős, fosós, reszketős pánikrohammal...bármilyen testi tünet nélkül, hogy az hihetetlen.

2018. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Pont azért kértem, hogy olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros, mert ilyen jellegű hozzászólásokat már ezerszer olvastam más fórumokon, ahol én semmilyen konkrét kérdést nem tettem fel. Ha minden olvasó szerint ártalmatlan, akkor üresen marad a lapon, nagy ügy…, majd lehet, hogy egy idő után megérkezik egy-két olyan problémával küzdő, mint én, akivel tudok néhány szót váltani.

Nyilván órákig lehetne bonyolítani a témát, ha valaki megkérdezné, hogy voltam-e már orvosnál, stb., és azt az ezer körülményt és élményt megbeszélni, amiben eddig részem volt 30 év alatt, hogy miért is kérdezem ezt.

„Röviden” leírom, ha valakit mégis érdekelne, habár nehezen hiszem, mert a válaszadók elvből bolondnak néztek és leírtak. Persze ha most írok, akkor az további alapot ad arra, hogy legyen mit továbbgöngyölíteni a „hülyeségem” ellen, de megkockáztatom, hátha egyszer a megoldás is ideér: tehát a szívproblémám születésem óta megvan valószínűleg, amit csak más betegségek kapcsán az orvosok „talán hallottak”, amikor megvizsgáltak. Ezután kb. 3-szor voltam kardiológián, mindig amikor az orvosok küldtek: ekkor még kevés panasszal, de a rendes akkori orvosaim foglalkoztak velem, terheléses EKG, minden megvolt. Mondták, hogy van egy kis ez és egy kis az (nem írom le, hogy mi, mert orvosi segítséget is kapnék ezután), de nem kell többet jönnöm, amíg így marad. Mert ugye utána, ha rosszabbodna, a gyógyszer és a műtét játszik. Majd kb. 15 éves voltam, amikor iszonyatosan elkezdett hullani az addig sűrű és hosszú hajam, szemüveges lettem és felerősödtek a szívpanaszaim, ami azt jelenti, hogy tesi órán néha szünetet is kellett tartanom. Az orvosok vizsgáltak, vizsgáltak, nincs-e gócos fogam, stb., de feltették a kezüket…, értik ők, amit mondok, de nem tudtak segíteni, ennyi.

Majd kb. 26 éves lehettem, amikor az említett házba költöztünk: az addig kedves barátom kissé feszült volt mindig, én meg olyan, mint egy zombi. Majd mivel ő mérnök, én meg egészségügyis, foglalkoztunk kicsit a témával, és kiderült, hogy nagy mágneses sugárzás megy a házunknál. Ezt nem gondoltuk, vagy sejtettük vagy elképzeltük, hanem bemérettük. Majd megvettük az otthoni használatra gyártott 2 db. sugárzásmérőt: egyet az elektromágneses sugárzások mérésére, másikat a mágneses és az elektromos sugárzások mérésére. Ezután ezzel a kütyüvel kerestünk új albérletet. Mondhatom milyen kedvesen beszéltek velünk a bérbeadók, pont úgy, mint a hozzászólók. Találtunk egy házat, beköltöztünk, majd szuper 2 évet töltöttünk ott. Ja, vezetékes internetünk volt. Az addigi 4-es tanuló (én) a továbbképzéseimet szuperül végeztem, jól pörgött az agyam. Jól aludtam, jókat álmodtam, szívpanaszok, hajhullás és fejfájás nélkül. És nem vásároltunk Buddhát a szobánkba! Majd beszélgettem otthon erről a családtagjaimmal. Egy rokonom bal oldali migrénes görccsel járt már régóta orvoshoz, CT-t is készítettek, de semmit nem tudtak neki tanácsolni. Majd bemértük az ágyát, a feje bal oldalához közeli kislámpát jó lenne, ha kikötnék az áramkörből, ezt tanácsoltuk, mert hogy nem konnektorba csatlakoztatós volt és baromi nagy sugárzást mértünk a párnája magasságában. Kb.3 nap múlva hívott fel nagyon hálásan, hogy megszűnt a problémája. Majd új házba költöztünk, ami szintén szuper volt. Amúgy egészségesen táplálkozom és minden nap szellőztetek (jelenleg egy erdő melletti nyaralóövezetben lakom, viszont lakásban; de gyűjtök a tanácsolt tanyára, köszönöm… – viszont mivel dolgozni is szeretnék még egy jó darabig, sajnos egy olyan tanya nem lesz megfelelő, ahonnan 2 óra elérni egy várost lovas kocsival és kútból kell felhúznom a vizet), és minden nap mozgok, a munkám is mozgással jár. Ismerem a vitaminokat és a gyógynövények egy részét. A mikrót ha tehetem nem használom, mert szerintem megváltoztatja a kaja ízét, de ezt most hagyjuk.

A fent említett 15 éves korom körüli problémák akkor jöhettek, amikor a családom házához közel felállítottak egy mobilátjátszó tornyot, amit persze szabály szerint sem lehetne, csak külterületen, de az meg kit érdekel, pont ott volt egy erre alkalmas focipálya. (De amúgy ezt is biztosan csak beképzeltem?) Ma már nagyon szépen ki van dekorálva minden oldalról, és ott figyel a szüleim házára.

Még sosem volt előbb a méricskélésem és az aggódásom, előbb jött a panaszom vagy nem jött és aztán kezdtem el a mérőműszerrel sétálgatni. Tehát beképzelni nem tudtam. És amúgy is, melyik az a gyerek, aki ilyeneket képzelne be magának, hogy aztán „hajat hullasszon”? Más dolgom sem volt tiniként, csak aggódni?! És nem, nem volt semmilyen serdülőkori hajhullásom, hormonproblémám, vagy gócos fogam. És a mai napig hullik a hajam, ha olyan környezetben vagyok, ÉS erőteljesen megindulnak új hajszálak kinőni, ha megszüntetem a problémákat. Előbb szoktam rosszul lenni, majd kiderül, hogy valaki pl. bekapcsolta a Wi-Fi-t, volt erre példa a házunkban, ahol ugye vezetékesen neteztünk, be lett kapcsolva a Wi-Fi a modemen, amiről mi nem értesültünk és utána ott dolgoztam mellette egy méteres távolságban ki tudja hány hétig, mire eszembe jutott, hogy mégis csak be kellene mérni újra a házat, ki tudja, valami változott, nagyon rosszul vagyok, menekülök a házból.

Van, aki így írja le: „Az elektroszmog-terhelés első tünetei többnyire meghatározhatatlan közérzeti problémák, amelyek egyetlen konkrét betegséggel sem hozhatók összefüggésbe.”… (tehát itt szoktak képzelt betegnek leírni)…” Az elektroszmog tartós stresszhatást gyakorol a szervezetre… Ha tartósan ki vagyunk téve a sugárzásnak, szervezetünk újra meg újra stresszreakcióval válaszol. A stresszes állapot idültté válik, ami eleinte tartós izgalmi állapotot okoz, ám végül a szervezet kimerüléséhez vezet.”

Engem amúgy nem érdekel, hogy ki mit csinál a saját lakásában, de az zavar, ha olyan dolgokat kell elszenvednem, amiket nem akarok, mert átjön hozzám. Jogom van feljelenteni vkit, ha zajong, de mivel a sugárzásnak, AMI ENGEM ZAVAR, se szaga, se színe, se hangja, ezért maradhatok egyedül a problémámmal, hát ez van.

Mivel a tanulmányaim és a munkáim során elég sok szenvedést, elkeseredett beteg embert láttam, ezért próbálok vigyázni magamra, a családtagjaimra, illetve azokra, akik még ezt igénylik, de ez érdeklődés hiányában elmaradt, mint láthatjuk. Ha egyszer valaki megtapasztalja a „jobb érzést” pl. hogy nem buta!, vagy nincsenek fájdalmai, akkor nem igen akar még egyszer visszasüllyedni. Mert amúgy baromi nehéz megnyomni az Off gombot a Routeren vagy a Modemen, ha nem használjátok! A hűtőajtót be szoktátok zárni, miután kiveszitek a kaját? A Tv-t kikapcsolni, ha nem nézitek??

2018. ápr. 12. 21:17
 7/44 Molyember ***** válasza:
76%
Kár, hogy neki ebből csak annyi jött le, hogy okoskodtok. Egy időben próbálkoztak azzal, hogy az elmebetegeknek elmagyarázták, miért nem igaz az, amiben hisznek. Teljesen hatástalan volt.
2018. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
61%

"> Nagyon kérem, olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros "

Anon, ez gyakori kérdések, nem 4chan

2018. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
70%

Sürgősen keress fel egy pszichiátert.


A szorongásaidra és a kényszerképzeteidre kaphatsz SSRI-t, és egyéb szorongásoldót rövid távon. Hidd el segíteni fog.


Az elektroszmogot lehetetlenség manapság kizárni, tehát folyamatosan rosszul kéne lenned egész nap. A városban, a buszon, a vonaton, számítógépek közelében.

Főleg, hogy mindenkinél ott a mobiltelefon, a TV, rádióadás és a kozmikus sugárzás.

Mondom, számold már ki légyszíves, hogy egy 10 perces mobiltelefonálássak mekkora elektromágneses sugárzási teljesítményt kap az agyad a Wi-fihez képest.


Úgy sem számolod ki, úgyhogy:

[link]


20 perc telefonálás ekvivalens 1 év Wi-fi lefedett házban lakással.


Vagy a te betegséged szelektíven csak akkor üt be, amikor úgy gondolod?


A te betegséged mentális és/vagy genetikai, esetleg szakaszosan fellángoló autoimmun reredetű. Sajnos rengeteg diagnosztizálatlan autoimmun betegség van, és egyébként új kutatások szerint kb 40%-a gócbeteg az embereknek, csak nem is tudnak róla. Lehet rejtett gócod van neked is.

Ezt nagyon alapos kivizsgálással lehetne kideríteni csak.


Egy biztos, ha az elektromagneses sugárzástól lenne, akkor ÁLLANDÓAN rosszul lennél.

2018. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként ha már tudományos rovatban vagyunk:


Nincs olyan, hogy mágneses sugárzás.


Elektromágneses sugárzás van, aminek különböző, hullámhossza (frekvenciája, energiája) lehet. Ilyen a fény is amit látsz!

A nem látható elektronágneses sugárzás magába foglalja a Wi-fit és egyéb rádiófrekvenciás spektrumot.

A mikro ennél magasabb frekvencián működik, ami felett az infra és a látható fény tartománya van. Innentől már csak magasabb energiájú és hullámhosszú sugárzások vannak, pl az UV, és felette a röntgenhullámok (röntgen, és CT). Na ezektől inkább félhetsz, mert ionizáló sugárzás!


Ezen felül javaslom tanulmányozni az elektromos és mágneses tér kapcsolatát, ha már ennyire rettegsz tőle.

2018. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!