Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért hasznosak a tévében a...

Miért hasznosak a tévében a tudományos témájú beszélgetések?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Csak annak hasznosak, akiket érdekel és van elég gógyijuk felfogni.
2018. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont a laikusoknak kelti fel az érdeklődését a tudomány iránt.


Legalábbis biztosan tudom, hogy az ilyen műsorok keltették fel az érdeklődésemet és ezért is végeztem el egy terméazettudományos szakot.

2018. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert hátha pár hígagyút arra ösztönöz, hogy tanuljon kicsit és forduljon a tudomány felé.

Túl sok az idióta az országban!

2018. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Véleményem nem a kapott %-tól teszem függővé, de úgy látom, magyarázatra szorul válaszom.

.

"Csak annak hasznosak, akiket érdekel és van elég gógyijuk felfogni." - írtam.

Akinek nincs elég gógyija ahhoz, hogy úgy érezze: felfogni tudja az ott hallottakat, az nem ül le a TV elé akkor, amikor abban tudományos témájú beszélgetések vannak műsoron.

Ehhez először nem is érdeklődés, hanem kiváncsiság kell - aztán ha úgy érzi az illető, hogy valamennyit megértett az ott elhanzottakból, feléled(het) érdeklődése.

Amikor ez megtörténik, tudatosan keresi az ilyen műsorokat - és ha nem is akaratlagosan növeli műveltségét.

2018. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!