Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SOS, rezgőmozgások újra?...

SOS, rezgőmozgások újra? (Ugyanaz a 11. es vagyok, mint legutóbb. :D)

Figyelt kérdés

Ha megvan már kb minden adat, akkor hogy tudom kiszámolni, hogy a test mennyi idő alatr teszi meg a 12 cm-es utat?

Azért leírom a konkrét (jól) kiszámolt adatokat:

Amplitúdó=0.06m

Omega=628

Az út az ugye 0.12m

És az ehhez tartozó időre lennék kíváncsi.

Előre is köszi!!

(Utolsó dolgozatom ötös lett, nagyon köszönöm a segítséget utólag is)



2018. nov. 7. 20:15
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Hát én ehhez bőven hülye vagyok, de azért kíváncsi vagyok a másik hozzászóló válaszára. :)
2018. nov. 8. 17:04
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez így mennyire korrekt, de van egy újabb kérdésem. :D

Nem jön ki egy feladat sehogy sem....

Levezetem, hogy én hogy számoltam;

Adatok:

rezgésszám= 25 1/s

Amplitúdó: 0.04m

Mekkora a test gyorsulása, ha a kitérés 0.01 m?

Kiszámoltan az omegát, amire 157 1/s jött ki. Aztán aszerint szerettem volna eljárni a t kiszámolása érdekében, hogy 1 periódusidő alatt a test 4 Amplitúdónyi utat tesz meg.

(Itt a kitérés kisebb, mint az amplitúdó, ezért gondoltam, hogy működhetne)

Kiszámoltam a periódusidőt, amire kijött, hogy 0.04s, tehát ennyi idő alatt 0.16 m tenne meg a test. Az aktuális kitérés 0.1 m, ez a periódusidőhöz tartozó kitérés 1/16 része, szóval az aktuális idő az 0.0025s lett nekem. :D

És ezzel számoltam gyorsulást, ami ugye;

a=A x omeganégyzet x sin(omega t)

És erre 377.13 jött ki, de a megoldások szerint 246.49-nek kéne lennie.

Help!!! :D

2018. nov. 8. 22:08
 13/31 A kérdező kommentje:
*amikor a kitérés 0.01m
2018. nov. 8. 22:08
 14/31 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor te valamilyen átlagos gyorsulást számoltál ki, pedig egy illanatnyot kellett volna.

Azt biztos felírtátok, hogy ha a kitérés-idő függvény

x(t) = A*sin(ω*t + φ),

akkor a gyorsulás-idő függvény

a(t) = –A*ω^2*sin(ω*t + φ).

Most amikor a kitérés x1 = 0.01 m, akkor

x1 = x(t1) = A*sin(ω*t1 + φ),

így sin(ω*t1 + φ) = x1/A,

a kérdéses gyorsulás pedig

a(t1) = –A*ω^2*sin(ω*t1 + φ) = –A*ω^2*x1/A = –x1*ω^2.

2018. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Ez a fázisnak a jele ugye? Na ezt nem mondta nekünk el a tanár, nem tudom, hogy milyen apropóból, de nem mondta. :D

Sajnos hiányosak az ismereteim minden előző fizikai témával kapcsolatban, mert másik tanárom volt, és nem tanultam, mert nem értetettem, ebből adódóan nem szerettem.

De most hogyhogy ez nem jött ki?

Már szétmegy a fejem, olyan fáradt vagyok, de azt tudom, hogy volt egy hasonló feladat, ahol kijött egy ilyesmi.

2018. nov. 8. 22:31
 16/31 anonim ***** válasza:
Nekem –246.74 m/s^2 jön ki.
2018. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg, hogy full hülyén fogalmazok, meg értetlenkedek, de 5 év óta először szeretném saját erőmből, magolás nélkül érteni a fizikát.
2018. nov. 8. 22:32
 18/31 A kérdező kommentje:

Ahj, irigyellek. :D

Azt hiszem, hogy valahogy az alapoktól kéne kezdenem az egészet. Ez meg mondjuk a tanárt minősíti, hogy gyakorin kell összekéregetnem a segítséget, mert osztályból senki sem érti, vele meg kb 10 percet, ha számoltunk össz-vissz.

2018. nov. 8. 22:34
 19/31 anonim ***** válasza:

> „Ez a fázisnak a jele ugye?”

Mármint micsoda? A fázis az a szinusz argumentuma, itt most általában ω*t + φ. A φ (például) akkor a fázis, ha t = 0, így kezdőfázisnak is mondják. (De lehet olyan is, hogy az egész argumentumot jelölik φ-vel, de ennél a kérdésnél eddig ezt nem így csináltam.)

2018. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Jajj.... jó, szerintem ezt félreteszem holnapra, mert ma már úgysem fogom megérteni.

Köszi a segítséget!

2018. nov. 8. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!