Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SOS, rezgőmozgások újra?...

SOS, rezgőmozgások újra? (Ugyanaz a 11. es vagyok, mint legutóbb. :D)

Figyelt kérdés

Ha megvan már kb minden adat, akkor hogy tudom kiszámolni, hogy a test mennyi idő alatr teszi meg a 12 cm-es utat?

Azért leírom a konkrét (jól) kiszámolt adatokat:

Amplitúdó=0.06m

Omega=628

Az út az ugye 0.12m

És az ehhez tartozó időre lennék kíváncsi.

Előre is köszi!!

(Utolsó dolgozatom ötös lett, nagyon köszönöm a segítséget utólag is)



2018. nov. 7. 20:15
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

*nyilván úgy értettem, hogy hiába bővítenék ki, de köss bele légyszi. :D


Én szívem szerint nem erőltetném a fizikát ilyen pocsék tanárokkal, meg hát szerintem ahhoz, hogy valaki ténylegesen értse is, matekból is meg kéne, hogy legyenek a megfelelő ismeretei, és hát a matektanárok se a legjobbak, hogy őszinte legyek.

Én inkább bioszos/kémiás vagyok, de én biztos, hogy nem akarnám másokra ráerőszakolni egyik tantárgyat sem, jelentsen ez akár magasabb óraszámot, vagy nem tudom, pedig a biosz az véleményem szerint sokkal mindennapibb, és közelebb hozható az emberekhez, mint a fizika. (És most nem feltétlenül a növények nemzedékváltakozásos szaporodásáról beszélek, még ha csak is az egészségtan részét nézzük, már az szerintem tök hasznos, ha tanulunk akár az életmentésről, betegségek megelőzéséről, stb.)


És igazából én sem kötekedni szeretnék, mert nem tudom, hogy hány éves vagy, (de valószínűleg nem ebben a korosztályban élsz) de ha te lennél ebben a korban, és éppen téged akár egyik természettudományos tantárgy sem érdekelne, mert mondjuk a nyelveket szereted, akkor a hátad közepére nem kívánnád, hogy mind a 4 természettudományos tantárgyat kibővítsék. (Mert szerintem ennyi erőből a földrajz, biosz és kémiatanárok is reklamálhatnak, hogy "irgumburgum, ki akarom bővíteni a tantervet" stb.) Erre való a fakt, ha valakit érdekel a tantárgy, akkor menjen faktra. Az meg csak hab a tortán, hogy ha ígyis van valakinek 38-39 órája egy héten, akkor mennyire lenne fáradt szerinted, ha ebből a 4 tantárgyból akár csak plusz 1-et is hozzáadnánk a tantervhez?

2018. nov. 9. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!