Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gízai piramisoknak meddig...

A gízai piramisoknak meddig volt egyenes mészkőfal a burkolata és mikortól néz ki úgy mint napjainkban?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 17:30
1 2
 11/15 EagleHUN ***** válasza:

Valaki említette a múzeumokat:


Nos csak megjegyezném hogy a gyarmati időkben amikor Egyiptom és pl Görögország sem volt független önálló állam, a gyarmatosítók tömegével fosztogatták a műemlékeket.

A nyugati exgyarmatosítók műzeumai Louvre, British Múzeum stb...roskadásig vannak ezekkel a tárgyakkal.

A Görögök és az Egyiptomiak is visszakövetelik mindet mind a mai napig! Tulajdonjogot nem ismernek el ezekre!


Ilyen olyan egyezményekkel próbálják régóta feloldani a konfliktust, hogy ne kelljen visszaszállítani és átadni ezeket a tárgyakat, de pl kőoszlopok és monumentális szobrok is vannak mindkét részről.

Pl bérleti díjat fizetnek értük!


Ez tényleg jó vita téma hogy akkor itt ki is a jó meg a rossz.

(meg a csúf -> joke.)


Meg orgazdák-e a múzeumok ilyen esetben?


Azzal még én is egyetértek ha találnak egy elfeledett temetőt (pl Rómait) idehaza annak a leletanyagnak múzeumban a helye, mert egyrészt kint hagyva megsemmisülne, másrészt kifosztanák és pitiáner orgazdákhoz kerülne ami valóban rosszabb eshetőség.

2019. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A "lopás" mellett ne felejtsük el, hogy 1303-ban, egy nagy földrengés miatt meglazult a burkolat jelentős része. Ekkorról van adat, hogy a mameluk szultán a lehullott burkolatot elszállíttatta és azt kairói építkezésekhez használták fel.

Később a 1800-as évekből van biztos adat, amikor a Nagy Mecsethez használtak fel belőle.

2019. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TappancsMancs ***** válasza:

Igen EagleHUN, ez a mai múzeumi egyezkedés a visszaadásokról egy jó példa erre. Elvileg vissza kellene szolgáltatni az adott országnak, de tényleg óriási veszteség is lenne a fejlett államoknak ha kiürülnének a múzeumaik, amire ma már vétlen emberek üzletileg és idegenforgalmilag is ráépítkeztek.


Múltkor egy temetői kérdés volt ami lényegében ugyanennek egyik területe, és hogy kié a régiség, kié a csontváz és az mennyire hullagyalázás, és kié a várkastély... És szerintem ezek egy kalap alatt vizsgálhatók a csontmaradványokkal.

2019. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Én is úgy olvastam valahol, hogy az I.sz. 1340-es évekig megvolt a burkolata mindnek. Egy hatalmas földrengés miatt meglazultak a kövek, és ekkor kezdték elhordani a különböző építkezésekhez. Körülbelül amikor nálunk Nagy Lajos uralkodott..

I.e. 2500 körül épültek, és amikor elkészültek vakító fehéren ragyogtak már messziről. 2000 évvel megépülésük után, tehát I.e. 500 körül, a szaiszi korban teljesen felújították a mészkő burkolatot, ismét vakító fehér volt mindhárom piramis, pont mint új korukban.( Kb.ekkor írta le őket Hérodotosz) Én úgy olvastam, hogy az arabok amikor I.sz. 640 körül elfoglalták Egyiptomot, a piramisok köveit nem bántották. Az 1300-as évek elejéig teljes épségben megvoltak a burkolókövek. Nyilván az utolsó felújítás óta eltelt 1800 év, már nem voltak olyan szép fehérek az idő miatt, de megvoltak. Egy hatalmas földrengés miatt meglazultak, és ekkor kezdték el széthordani a burkoló köveket, és ekkor tűntek el a csúcsdíszek is. Sőt, a legkisebb piramist el is kezdték bontani az 1300-as években,ennek nyomai ma is jól láthatók az oldalán. Tehát magyar történelem szerint az Anjou korig (1300-as évek)sértetlenül álltak,onnantól viszont évszázadokon át kőfejtőnek használták őket.

2019. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

És a régészek találtam már egy piramis maradványt is amit gyakorlatilag a kőlopással bontottak el. Ez a városhoz legközelebb eső volt!

Csak az alapkőzetre faragott alapjai és az alapkőzetbe faragott sírkamra helye lyuk van meg belőle.

2019. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!