Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy az életünk egy szimuláció? Mi a véleményetek ezekről az elméletekről?

Figyelt kérdés

Milyen érveket tudnátok felhozni mellette?

Mivel érvelnétek ellene?



2019. márc. 12. 16:26
1 2 3 4
 1/36 2*Sü ***** válasza:
87%

> Mi a véleményetek ezekről az elméletekről?


Lásd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


> Milyen érveket tudnátok felhozni mellette?


Semmit.


> Mivel érvelnétek ellene?


Semmit.


Egyszerűen falszifikálhatatlan, hogy a világ jelenségének összefüggései a fizikai valóság törvényei, vagy a szimulált világ algoritmusa által meghatározott összefüggések. Belülről nézve nem lehet különbséget tenni. Viszont van a mi világunk – ami vagy szimulált, vagy nem –, és azon belül mi magunk is futtatunk szimulációkat, amiknek vannak bizonyos tulajdonságai. Maximum a természeti törvények és a mi szimulációink sajátos következményei között tudnánk esetleg párhuzamot állítani, de ez sem nem bizonyító, sem nem cáfoló erejű.

2019. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Életünk a valóságos világ része, erre vannak tapasztalatok, levezetések, megnyugtatók.

Életünk egy szimuláció, ez egy állítás (felvetés), a téma ezzel le is záratik. Kéne azért némi magyarázat is, hogy elméletnek nevezhessük.

Előfordul, hogy jelenségekre több magyarázat is van. Ilyenkor praktikus okokból az egyszerűbbet fogadjuk el (feltéve, hogy amúgy magyarázat helytálló) anélkül, hogy állítanánk: a másik hamis.

2019. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem lehetséges, hogy az életünk csak 1 "szimuláció"


érvek: dezsávű (dolog ami megtörtént, és emlékszünk rá) az élet avagy a szimuláció 1 hibája.

vagy a mandela effektus... (pl mindenkit azt hiszi, hogy a star warsbe ezt mondja darth vader luke én vagyok az apád, miközben azt mondja, NEM, én vagyok az apád, stb)

Kitudja mivan születés előtt, kitudja, hogy lett a világunk valójában, kitudja mivan halál után.


ellene:

lásd a többi embert, ennyi program hiba 1 rendszerbe túl sok, miközben igen jól megvan csinálva a világunk, logikusan végig gondolt vagy megfejthetetlen számunkra.

2019. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
kissé hasonló ehhez az ún. szolipszizmus, ami azt feltételezi, hogy csak ÉN vagyok, én létezek egyedül, és az egész Univerzum csak a gondolataim által létrehozott képzetek
2019. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. De ha feltesszük, hogy ez valóban egy szimuláció, azt sem cáfolni, sem megerősíteni "belülről" nem lehet.
2019. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A szimulációt azért találták fel, mert egy kísérletet nem akartak, nem mertek, vagy nem tudtak elvégezni. Tulajdonképpen a szimuláció a megúszott kísérlet. A modellek révén a szimuláció történései megegyeznek azzal, ami a valóságban történne. A modell pontosságán, részletességén múlik minden. A modell szándékosan el is térhet a valóságtól, például fizikai állandókat kedvedre módosítgathatsz egy szimulációban, és megnézheted az eredményt, miközben a valóságban erre nincs hatalmad. Ha a világ szimuláció, akkor a fizikai törvényeink a szimuláció modelljét tárják fel, vagy közelítik. Viszont akkor is kell lennie valaminek, ami a szimulációt végrehajtja, ami nem szimuláció. Egy számítógépes szimuláció fizikai valósága a hardveren végbemenő elektromos folyamatok. Ugyanígy a szubjektív érzetek által kialakuló tudat fizikai valósága a neuronok működése. A szimulált világhoz is tartozna egy ilyen. Aminek semmi értelme, az az, hogy ki lehet jönni a szimulációból. Ami a szimulációban van, az a szimulációhoz tartozik. Bármi, ami történik vele, az a szimuláció miatt történik vele. A bugok is, meg a deja vu is, meg Smith ügynök is.
2019. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

"dezsávű"

Nem, ez az agyműködés hibája.


"vagy a mandela effektus"

Ez pontosan mit is bizonyít?

2019. márc. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

#7


Agyműködés vagy szimulációs hiba egyénenként :)


mandela effektus, hát, hogy valami megváltozott a világban, amiről mindenki megvolt győződve, hogy úgy van, de aztán mégsem, mert a szimulációban valami megváltozott.


De természetesen nem kell azt gondolni, hogy én ennek veszem az életem, csak pusztán a kérdésre válaszoltam saját teóriai meglátásom szerint, ami egyszerű spekuláció, nincs valós alapja

2019. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
22%

Majdnem bizonyos hogy szimuláció! Rngeteg bizonyíték áll rendelkezésre és nem csak a dejavure gondolok. Modern kvantumfizikai bizonyítékok tömkelege bizonyítja ezt. Az azonnali távolba hatástól kezdve a Mandela effektusig, rengeteg dolog. Maga a kvantumfizika amikor indult lehetett látni hogy valami nem stimmel az anyaggal. Magában horgozta már az elején a szimuláció lehetőségét, csak a tudósok nem értették ezt meg.


Miután vizsgálni kezdtük a világunk a legelemibb szinten, megtörtént az amire senki sem számított : felfedeztük ugyanis hogy a szilárd anyag, amiből minden felépül körülöttünk egyáltalán nem szilárd.Minden amit valóságosnak hiszünk, olyan dolgokból épül fel, amit nem tekinthetünk valóságosnak. Az atom 99.99%-ban üres. A dupla-rés kísérlet megmutatta, hogy a részecskék vagy részecskeként vagy pedig hullámként viselkednek. A részecske-hullám kettősséget mindenki ismeri. Aztán felfedeztük, hogy a részecskék képesek összefonódásra, ezzel pedig hatalmas távolságokon át képes egymáshoz kapcsolódni, továbbá, hogy ezek az összefonódott részecskék képesek egymással kommunikálni, azonnal méghozzá még hatalmas távolságok esetén is.Ez a józan észnek elég ellentmondó tulajdonság. Nem alkalmazható a fénysebesség, mint határsebesség itt.



Az atomok vagy elemi részecskék nem valóságosak; a valószínűség világát alkotják semmint a dolgokét vagy a tényekét. A szilárd világ, homályos és bizarr lett. A világ a legkisebb tartományokban egyáltalán nem kiszámítható, a határozatlansági reláció értelmében.A valóságunk csupán egy valószínűség-hullám és a valóság megfigyelése készteti arra a valóságot, hogy mérhetővé válljon.



* * *



Rengeteg dolgoban voltunk biztosak a világon és rá kellett jönnünk tévedünk.


Vannak kísérleti adatok, amik azt mutatják pusztán szimulációban élünk



Tények ;



1 ** A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik. Minden anyag egy hullámfüggvény, ami összeesik amint megfigyelik. Az összeeséskor lesz mérhető, anyagi. Csak akkor lesz mérhető anyagi tulajdonságú, ha megfigyelik. Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni



2 ** Akvantum összefonódás jelensége


Az összefonódott részecskék, egymástól igen távol cserélnek információt. Azonnali távolbahatásról van szó a fény sebességénél gyorsabban történik a kommunikáció. Mivel az anyagi kölcsönhatások határsebessége a vákuum fénysebessége, látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve.


Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli.



3 ** Egy digitális világban mindig van egy legkisebb egység, amely tovább nem bontható. Nos azt talapasztaltuk évezredek óta, hogy minden még kisebb építőkövekre oszlik. A nagy dolgoktól egészen a sejteken át minden kisebb egységekre osztható. Az atom, amit a görögök oszthatatlannak véltek, innen a neve atom=oszthatatlan, még az is továbbosztható atommagra és elektronra, a mag további elemi részecskékből áll. Ennek ellenére bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk. A legkisebb hossz, a Plack hossz, a legkisebb időegység a Plack idő. Ez is az univerzumunk digitális természetére utal.



4 ** Az univerzumunk megmagyarázhatatlan digitális természete. Az energia, az idő a tér a fizikai mennyiségek diszkrét csomagokban léteznek és utaznak.Mint oszthatatlan részek apró darabjai. Egyáltalán semmi ok sincs arra, hogy világegyetemünk ne analóg, azaz folytonos legyen. A matematika lehet azért írja le a valóságunk, mert a valóságunk a matematika.



5 ** Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről. Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is. Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra. Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron? A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat. A különbség, hogy másolással meg tudod változtatni az egyedi objektumok tulajdonságait,. Ez a módszer több erőforrást igényel, mivel az összes tulajdonságot külön kell tárolni a memóriában, hogy amikor szükséges, hivatkozni lehessen rájuk és meg lehessen őket változtatni. Ezt el lehet kerülni, azzal ha duplikáljuk őket.Ezzel hatalmas mennyiségű duplikáltat tudsz létrehozni, ami kevés erőforrást igényel és egymással teljesen azonos. Hátránya, hogy nem tudod a duplikált objektumok paramétereit egyenként megváltoztatni többé. Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol.



6 ** A legbizarabb tény most jön. Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben. Azokban az egyenletekben, amelyek a valóság természetét írják le. Ezt a kódot megértettük, mert teljesen azonos azzal a hibajavító kóddal, amit az internet böngészőinkben használunk.



* * *



Az a koncepcióm, hogy mindenben amit a természetben ismerünk végső soron a digitális, szimulált valóság jelenik meg. Könnyű ezt megértened, ha fizikus,informatikus vagy illetve ha ismered ezeket a területeket. Lehetséges, hogy ugyanúgy ahogy korábban a kézzel fogható anyag természetéről és annak valóságosságáról gondoltunk (Newtoni/klasszikus fizika) az ugyanúgy hamis, mint amit a fizikában ez megcáfolásra került. Lehetséges, hogy ott kell keresni a valóság természetét, amit kihagytunk eddig; az ESP(érzékszerveken túli érzékelés), parapszichológia,telepátia. Lehetséges, hogy pont a parajelenségek azok amik a szimuláción kívüli valósághoz tartoznak. Lehet kutatni kellene őket ?



Erről szolnak ezek a zsniális kérdések is https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__755.. 2 https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. 3 https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
74%

"Modern kvantumfizikai bizonyítékok tömkelege bizonyítja ezt. Az azonnali távolba hatástól kezdve a Mandela effektusig, rengeteg dolog."

Hát tudod... ennyire tömény, vaskos, buta ezotériát rég láttam. Mivel egyelőre a tudományban vagyunk, megpróbálom összeszedni, hogy mi a baj az írásoddal:


"Maga a kvantumfizika amikor indult lehetett látni hogy valami nem stimmel az anyaggal."

Ja. Az anyaggal.

Nem az elképzeléseinkkel, ugye.


"a szilárd anyag, amiből minden felépül körülöttünk egyáltalán nem szilárd."

Nana!

Szilárdnak szilárd, csak nem tömör.


"Minden amit valóságosnak hiszünk, olyan dolgokból épül fel, amit nem tekinthetünk valóságosnak."

Eszerint az Ytong tégla sem valóságos? Az sem tömör, ugye.

Egy felfújt autógumi sem valóságos?


"Az atom 99.99%-ban üres."

A naprendszer is. Mégis valóságos. Ott a gravitáció működik, az atomban meg az elektromos taszítás.


"A dupla-rés kísérlet megmutatta, hogy a részecskék vagy részecskeként vagy pedig hullámként viselkednek."

Ez a primitív szemlélet. A valóságban tudnak így IS viselkedni, meg másképp is.


"az összefonódott részecskék képesek egymással kommunikálni, azonnal méghozzá még hatalmas távolságok esetén is."

NEM, NEM!

Ez olyan, mintha feladsz egy pár kesztyűt: az egyiket ide, a másikat a világ túlsó végére.

Ha BÁRKI az egyiket kinyitja, rögtön tudja azt, hogy milyen a másik.

De ettől kommunikáltak a kesztyűk? NEM!

A kvantummechanika nem egészen így működik, de példának jó.


"Az atomok vagy elemi részecskék nem valóságosak; a valószínűség világát alkotják semmint a dolgokét vagy a tényekét. A szilárd világ, homályos és bizarr lett."

=> Ezoterikus maszlag.


"A világ a legkisebb tartományokban egyáltalán nem kiszámítható, a határozatlansági reláció értelmében."

Ja, aki nem ért a valószínűségekhez...


"a valóság megfigyelése készteti arra a valóságot, hogy mérhetővé válljon."

Na, ez megint hülyeség. Nem a mérés kényszeríti erre, hanem a mérési helyzet.

Mint ahogy a vizet a meder kényszeríti arra, hogy folyó, vagy tó legyen belőle... és már azelőtt az lesz, hogy ránéznél!


"A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik."

És ez kit érdekel?

Régen azt gondolták, hogy Zeusz dobálja a villámokat. Attól még em borult fel a világ, hogy rájöttek: ez NEM így van.


"Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni"

Ez is butaság. A renderelés sem szűnik meg, ha nem figyeljük.

A világ sem szűnik meg, ha nem kényszerítjük mérési helyzetbe.

Viszont valóban érdekes az, hogy ilyenkor egy olyan helyzetben van, amit NEM ISMERÜNK, és nagyon érdekesen viselkedik. Na, EZZEL érdemes foglalkozni, és nem az ezoterikus maszlagokkal.


"látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve."

Pontosabban: nem úgy viselkednek, ahogy hitted.

Na, ettől még nem lesznek szimuláltak.


"Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli."

Pontosan miért?

Ez itt egy buta bakugrás volt, mindenféle alátámasztás nélkül.


"Egy digitális világban mindig van egy legkisebb egység, amely tovább nem bontható."

Így igaz.

És pontosan mitől is lenne MINDEN digitális világ szimulált?


"bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk."

Pontosan!

És ebből MEGINT CSAK nem következik, hogy ez szimulált!


"Egyáltalán semmi ok sincs arra, hogy világegyetemünk ne analóg, azaz folytonos legyen."

De arra se, hogy másféle legyen.

Amit írtál, az semmire nem érv.


"A matematika lehet azért írja le a valóságunk, mert a valóságunk a matematika."

Nem, tévedés. A matematika nem teljesen pontosan írja le a valóságunk, hanem egy modellt ad róla.

A modell nem azonos a valósággal!


"Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről."

Ezt KI MONDTA?

És MIVEL BIZONYÍTJA?


"Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is."

Hinnye!

Ez aztán a bakugrás! Hogy is jön ez ide pontosan?


"Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra."

Erről már bebizonyították, hogy nem igaz (egyik állítás sem).


"Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron? A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat.

Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol."

Ez nem elmélet, hanem egy feltevés, és semmilyen módon nincs bizonyítva.

Ha pedig esetleg igaz lenne: hogyan is következik ebből, hogy a világunk szimulált?

SEHOGY.


"Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben. Azokban az egyenletekben, amelyek a valóság természetét írják le. Ezt a kódot megértettük, mert teljesen azonos azzal a hibajavító kóddal, amit az internet böngészőinkben használunk."

Ez meg simán csak NEM IGAZ. Valaki valamit itt nagyon félreértett.


"Az a koncepcióm, hogy mindenben amit a természetben ismerünk végső soron a digitális, szimulált valóság jelenik meg."

Akkor dolgozd ki a koncepciódat, mert ez így harmatgyenge.


"Lehetséges, hogy ugyanúgy ahogy korábban a kézzel fogható anyag természetéről és annak valóságosságáról gondoltunk (Newtoni/klasszikus fizika) az ugyanúgy hamis, mint amit a fizikában ez megcáfolásra került."

Mármint nem hamis, hanem esetleg létezik egy mélyebb törvény, amit még nem ismerünk.


"Lehetséges, hogy ott kell keresni a valóság természetét, amit kihagytunk eddig; az ESP(érzékszerveken túli érzékelés), parapszichológia,telepátia. Lehetséges, hogy pont a parajelenségek azok amik a szimuláción kívüli valósághoz tartoznak."

Nem, nem lehetséges. Ezeket a területeket kutatják jelenleg is, és nem következik belőlük ez.


"Lehet kutatni kellene őket ?"

Kutatják. A kutatás (és tényleg tudósok kutatják, már régóta) idáig még azt sem tudta bizonyítani, hogy egyáltalán léteznek ezek a jelenségek.

Igaz, cáfolni sem.


Ezen kívül azokal a módszerekkel, amelyeket itt bemutattál, tökéletesen esélytelen vagy arra, hogy BÁRMIT felfedezzél.

Ugyanúgy, ahogy a középkori alkimisták is hiába kevertek össze bármit: abból nem lett arany!

Pedig lehet aranyat készíteni, de csak atomreaktorban.

Azt meg a tudósok fedezték fel, és nem az alkimisták.

2019. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!