Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az RGB világításban fehéret...

Ha az RGB világításban fehéret ad, miért nem ad a CMY feketét?

Figyelt kérdés

2019. márc. 13. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
100%

Angolul jelenti azt a színt, amit itt leírnak:

[link]

Amúgy 'kékeszöldnek' fordítanám, de elég béna fordító vagyok.

2019. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
100%
Kékeszöld! jól fordítottad.
2019. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 Wadmalac ***** válasza:
90%

Amúgy olyan nem létezik, hogy tökéletes fekete.

A Vantablack közelíti, de az sem az.


A különböző színek kevergetésével is csak ilyen-olyan mértékű fényelnyelést érsz el.


Nincs olyan festék a világon, ami mondjuk csak egyetlen zöld hullámhosszt enged át, ver vissza. Ugyanígy piros sem, stb. Így a büdös életben nem hozod össze a tökéletes feketét. Mindig lesz visszavert fényed, némi oda-vissza áteső is.

2019. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:

"A monitorban úgy van megoldva a fekete, hogy NEM világít egyik sem."


Azért nem ugyanolyan fekete, ami működés közben a monitoron látható, mint ami kikapcsolt állapotban. Valami minimális fény van ám, de máshogy is kijön.

2019. márc. 13. 15:52
 15/75 anonim ***** válasza:
83%
Jó, hát én színtanból élek, de legyen neked igazad.
2019. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 A kérdező kommentje:
De azt csak megállapítod te is, hogy egy bekapocsolt monitor fekete képernyője világosabb fekete mint egy kikapcsolté, vagy hogy ha sötétbe megyitsz egy teli fekete képernyőt valamilyen kijelzőn, akkor egy nagyon minimális fényt ad ki, még ha csak nagyon közelről is.
2019. márc. 13. 18:56
 17/75 anonim ***** válasza:
100%

Na, kérdező, nagy ott a sötétség!

Szóval, az RGB összeadva az SEM tökéletes fehér... csakhogy itt nehéz megmondani, hogy egy erős fény az pontosan mennyire is fehér, szóval ez szódával elmegy.


A CMY összeadva az SEM tökéletes fekete... de itt NAGYON is számít, hogy mennyi és milyen maradék foton van, mert a szemed gyenge fényben nagyon érzékeny lesz. Tehát ELVILEG megoldható, GYAKORLATILAG meg nem, és ezért használnak ott külön feketét.


Ezen kívül különféle FÉNYBŐL NEM LEHET feketét kirakni, ne is próbáld. Festékből lehet kirakni.

2019. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem minősítettelek. Na mindegy.
2019. márc. 13. 21:59
 19/75 anonim ***** válasza:
100%

Egy igen rövid minősítés után szépen, hosszan leírtam a helyzetet.

Elolvastad?

Megértetted?

Tudsz rá reagálni?

Akarsz rá reagálni?

Akkor miért nem tetted meg?

Akkor meg miért kellett válaszolnod?

...ezek után csodálkozol a minősítésen?

2019. márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:
Elolvastam,de továbbra sem minősítelek. Tartom magam úri emberi hangvételhez. (ami látom csak nekem megy)
2019. márc. 14. 06:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!