Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az RGB világításban fehéret...

Ha az RGB világításban fehéret ad, miért nem ad a CMY feketét?

Figyelt kérdés

2019. márc. 13. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:

Az a fekete de mégsem hogyan jön létre, el sem gondolkodol rajta? Fizikát már nem tanítanak az általános iskolában?


Arra esetleg nem gondoltál, hogy fekete anyag kap némi megvilágítást? Nem fekete fénnyel világítanak, mert olyan nem létezik. A felület elnyeli a rá eső fényt.

A kezdetektől napjainkig többféle televíziós technika volt és van. Nem akarok olyanról írni, amihez nem értek, de azért abban nem tévedhetek nagyot, amit itt fentebb írtam.

2019. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:

Jó, akkor hagyjuk a minősítést.

Arra tudsz reagálni, amit írtam?

2019. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

Miért ne tudnék reagálni?


A felháborodásod gondolom nem abból adódik, hogy amit a 16-os hozzászólásomban leírtam, kipróbáltad és nem működött, vagy éppen működött és megcáfolt valamit, amit nem úgy tudtál. :)


Na de írok akkor egy másik példát is:


Ha nyit az ember egy rajzprogramot (bármelyiket), és egymás mellé rak egy piros és egy zöld pixelt, és tele rakja vele a képernyőt úgy, hogy piros zöld kockás legyen a kép, akkor olyan lesz, mintha sárga/fekete kockás lenne a kép távolról. Ugyanez működik a kék/zöld, és a piros kék kombóval is (ugyebár tíl/fekete és bíbor/fekete kockás lesz), mert hát a cmy és a fekete érvényesül.


(Természetesen fordítva is működik: Ugyanezt megcsináljuk tíl/magenta kockásan, akkor kék/fehér kockás képnek fog hatni, és így tovább...)


Kipróbálva (Ahogy a fekete képernyő is)

2019. márc. 14. 09:07
 24/75 anonim ***** válasza:

"Fekete fény nincs."


UV lámpa az mi?

2019. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj! Szerinted az ibolyán túli fény az fekete? Ez valami vicc?
2019. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
100%

Egyre nagyobb marhaságokat írsz kérdező. A 23-ban is, amit össze hordasz, elképesztő.

A piros és kék képpontból álló kép a szemben bíbor színérzetet kelt.

2019. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
100%
Itt van: [link]
2019. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:
Miért érzem úgy, hogy ezt sem úgy írtad le, hogy kipróbáltad? :P
2019. márc. 14. 09:39
 29/75 A kérdező kommentje:
Picit jobban ráközelítve kijött a bíbor/fekete kockás érzet.
2019. márc. 14. 09:40
 30/75 anonim ***** válasza:
100%

Hát én főbe lövöm magam miattad! Feketét azért látsz, mert a videokártya és monitor nem tudja rendesen megjeleníteni, s ezért van egy kis vibrálás. Ha felnagyítod, akkor NEM fogsz feketét látni.


A kipróbálásról: mint látod én elkészítettem neked a képet, de nem KIPRÓBÁLTAM, mert arra nincs szükségem. Én ÉRTEK a színtanhoz, ez a foglalkozásom.

2019. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!