Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Aki jártas a tudományban,...

Aki jártas a tudományban, könnyebben rájön a bűvésztrükkökre?

Figyelt kérdés

2019. máj. 3. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen trükkökre, de általában nem igazán. Egy kártyatrükknél pl. nem sok tudomány van a háttérben, esetleg némi pszichológia, de inkább csak gyors és ügyes kéz. Vagy a hölgyemény-kettéfűrészelős trükkben sincs mély tudomány. Inkább a megtévesztés, figyelem elterelés, optikai csalódások, az agyműködés szubjektivitásának kihasználása az alapja sok trükknek.
2019. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki jártas a bűvésztrükkökben, könnyebben rájön a bűvésztrükkökre.
2019. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Aki jártas a tudományban, könnyebben rájön a bűvésztrükkökre?"

Ez így nem pontos. Azt tudom egyből, hogy a dolog valódi-e, vagy trükk. Arra már nem biztos, hogy rájövök hogyan csinálja. A youtube tele van például örökmozgó készülék készítő, meg energia kicsatoló készülék készítő videókkal. A legtöbbnél nem tudom, hogy hol trükközik, hogyan csal az illető. De mivel a termodinamikát rendesen megtanították nekem a mestereim, tudom, hogy trükköt, csalást látok...

2019. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Annyi elmondható szerintem hogy aki jártas a tudományokban, az nagy valószínűséggel bír egyfajta szkepticizmussal, logikus gondolkodással is, tehát jó eséllyel jön rá hogy csak egy trükkről van szó.

De ebből nem következik hogy rá is kell jönnie a trükkre. Ehhez a bűvészkedésben, megtévesztésben, a figyelem irányításában kell otthon lennie, nem a tudományban.

2019. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Ez inkább intelligencia kérdése
2019. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!