Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most fogok belekezdeni a...

Most fogok belekezdeni a testépítésbe, elolvastam a Sárga kapszulát, összeállítottam az étrendemet, de van néhány megválaszolatlan kérdésem?

Figyelt kérdés

20/F 182cm kb70-75kb

1. 80g zab + 4 tojás

2. 10dkg csirkemell + 90g rizs + zöldség

3. 10dkg csirkemell + 90g rizs + zöldség

4. 80g tonhal + 90g rizs + zöldség

5. 10dkg csirkemell + 90g rizs + zöldség

6. 150g túró


Ez így 334g szénhidrát és 153g fehérje


A kérdéseim pedig:


- Reggelinél a zabot mivel tudnám helyettesíteni? Mert a húsoknál van alternatíva, ugye lazac és marha vagy pulyka, de reggelinél mi lehet még közel azonos mennyiségű lassú felszívódású szénhidrátot tartalmazó étel?


- Ugyanez este a túrónál, hogy azt mivel ehetném és van e valami alternatívája?


- Heti egyszer-kétszer a csirkemell+rizs kombó helyett ehetek valamilyen főzeléket a változatosság kedvéért? Gondolok bab, lencse, borsó, krumpli főzelék?


- Edzés után közvetlen azt írta a könyv, hogy megengedhető, sőt kell is a cukor, a gyorsan felszívódó szénhidrát. Ilyenkor az étkezésem csirkemell+ rizs ami fehérje és szénhidrát dús, ezt megeszem egy órán belül, de közvetlen edzés után megihatok egy egész 100%-os gyümölcslevet, a cukor bevitele miatt?


- A könyv alapozásként azt írja, hogy 4-8 hónapig sok ismétléses könnyű súlyú gyakorlatot (pl csak rúddal fekvenyomás 3*20) végezzünk. Ez mennyire elhagyható? Lehet egyből 3*10-12 notmál súlyú edzést végezni?



2019. ápr. 15. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézzük


1. Teljes kiőrlésű pékáru, de érdemes kísérletezgetni a zabkásával, hogy ne unnd meg


2. A túrónak nincs nagyon alternatívája, érdemes lekvárral (nem cukorszirupos sz*rral persze) , magokkal keverni


3. Ehetsz mást is természetesen, nem kell csirkerizsen élned, édesburgonya pl kiváló köret, hús is lehet bármi más, bár sertésből minél kevesebbet


4. Cukorra abszolút nincs szükséged, ebben nincs igaza a könyvnek. Ha edzés után egy órán belül már szilárdat eszel, az tökéletes. Ha akarsz, ihatsz gyümölcslevet de nem szükséges


5. Ha jó a formakivitelezésed azonnal mehet rá a súly

2019. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Énis nemrég olvastam el de a cukrot a szőlőcukorra írja és azt is csak annak aki spórolni akar ,fele fele arányba ajánlja Vitargoval edzés utáni turmixba.
2019. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A sárga kapszula helyett szerintem többet ersz ha youtubeon olyanokat nézel mint pl Torma Valentin, vagy Tari Ádám
2019. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3*20 ismétlésel kitörölheted a segged. Már bocsánatott kérek de ez se nem logikus se nem hasznos. 12 ismétlés felett már csak a kitartásod edzed minimum 8-12 ismétlés legyen. De kezdőknek kifejezetten 4-6 ismétlés kell mert úgy tudsz erőt nővelni azzal meg nagyobb tömeg jön. Izom érzet úgy is magától jön majd. Logikus hogy 80k fekvenyomásod lesz páár hónap múlva 60kg tól akkor nőni fog a melled.
2019. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő: Ez is igaz, megadom, de ha belegondolsz, egy teljesen kezdő még nincs tisztában a helyes kivitelezési formákkal, és ha van is mellette valaki, például egy szakember, aki kijavítja, akkor is idő kell, mire azok a mozgásformák, mozgásminták elég mélyre íródnak, mert egy nagyobb súlynál a technikának már jönnie kell, mivel ugye az a legutolsó dolog, amire figyelsz, szóval ilyen mód szerintem 1 hónapot érdemes lehet kicsit nagyobb ismétlésekkel edzeni, de 20 ig én sem mennék. 8-12 max 15.
2019. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fehérjét is ihatsz, nekem azt mondta az edzőm, hogy ha nincs éppen túróm otthon, ihatok fehérjét este.
2019. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze nem ugyanaz a kettő, de van hogy olyan fáradt vagyok este hogy már nem birom megenni a túrót és fehérjét iszom inkább.

Előző voltam.

2019. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!