Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek a nehezebbek tanulás...

Melyek a nehezebbek tanulás szempontjából? A természettudományok, vagy a társadalomtudományok?

Figyelt kérdés

2019. máj. 11. 16:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Tudom hogy csak feedelem a trollt, de leírom:


Mi a tudomány?


Idézet következik: "A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett igazolt (tesztelt vagy bizonyított) ismeretek gondolati rendszere. A tevékenységnek bárki által megismételhetőnek kell lennie és végeredményben azonos eredményre kell vezetnie ahhoz, hogy az eredményt tudományos eredménynek nevezhessük."


Ez igaz a kémiára? És a biológiára?


Igen, igazak.

Mindkét tudományágra illik a tudományos módszertan.

(ha nem ismernéd a fogalmat: [link] )


A másik hogy te is beálltál a kérdező premisszája mögé, ami az hogy van objektíven nehezebb, meg könnyebb tudomány.


Kinek mi az affinitása. Nekem baromira nem lenne affinitáősom pl a teljesen elméleti tudományokhoz mint a teljesen csupasz matematika, amikor már csak fogalmakkal dolgoznak.

De pl a kultúrantropológiához se lenne affinitásom, mert az túlságosan feltételezésekbe bocsáétkozó tudományág.

De van ismerősöm aki az élő példa arra hogy egy jó matematikai készségekkel megáldott személy csetlő-botló az élettudományokban. Neki az lenne kínszenvedés, hogy pl egy sejtszignalizációs útvonalat megértsen, mert nem lehet egyenletekben levezetni, hanem egy meglehetősen gyakorlatias dolog.

2019. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

lol...

ezer bocsánat, nem gondoltam h komolyan gondolja vki h a kémia meg a biosz nem tudomány.


nyilván azok .-.


egyébként Rutherfordnak van erre egy híres mondása:


"A tudomány vagy fizika, vagy bélyeggyűjtés."


Nagyon is igaza volt. És ez nem azt jelenti h a kémia ne lenne tudomány mielőtt azzal jönnél. Abszolut nem jelenti azt. A kémia is tudomány .-.

2019. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Fizikakedvelő ***** válasza:
#12:Egyébként ezt szerinted hogy értette?
2019. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy Prof. Steve Simon fogalmazta meg az egyik előadásán amin volt szerencsém ottlenni.


Akkoriban a fizika volt az egyetlen tudomány ami nem osztályozáson alapult (biosz: repül? akk madár kémia: 8 vegyértékelektronja van? akk mittoménmilyen anyag stb)


a fizika pedig más volt

2019. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Akkor K.


Nincs kedvem amúgy se ugyanazt a "humorosnak szánt" arrogánskodást hallgatni, amit itt egyetemen 0-24 tolnak a fizika-matek szakosok...


Mintha az ég szakadna le ha nem ők lennének a teremtés koronája.

2019. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz h a matekosoknak és fizikásoknak van átlagban legmagasabb IQja, akkor az sajnos tény :)
2019. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
De ez persze mit sem vesz el a többi tárgy értékéből, és nem teszi könnyűvé a társadalomtudományokat vagy a neurobioszt és a kémiát stb
2019. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Édesistenem, má' megint az IQ f[a]szméregetés...

Na az ilyen mondatok után gondolnám helyénvalónak, hogy a matematikusoknak szépen építünk egy kis szigetet az óceán közepére, kapnak végtelen papírt, ceruzát, napelemet és egy kifelé zárt internetet mint Észak-Koreában és mehet a körkörös rejszolás hogy "dejó, milyen magas az IQ-nk". Aztán majd havonta kapnak gyógyszerszállítmányt, mert azért mégis csak megdöglenének a saját kis társadalmukban, ugyanis a gyógyszerészethez lövésük se lenne.


El se kezdem kifejyteni neked hogy:


-Az IQ SZELEKTÍV készségeket mér.


-Több fajta logika létezik. Kb ahány szerző hozzányúlt ennek a fogalomnak a megértéséhez, definiálásához, az mind mást mondott.


-Az IQ mivel szelektív, ezért abszolút nem ad reprezentatív mintát egy ember összes készségéről, pláne nem súlyozottan.


Plusz a genetika tanárom konkrétan megmosolyogta azt a kérdést hogy "Az IQ mennyire vehető komolyan?" mikor egyik hallgató rákérdezett.

"Eléggé emberi kreálmány"- felelte.


De tudom, te nyilván egy 30 éve kutató-oktató genetikust is oda-vissza kenterbeversz...


Hülye kis hólyag...

2019. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
:)
2019. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Sztem a matek messze a legkönnyebb tantárgy, nincs sok megjegyeznivaló, csak érteni kell, és kell némi kreativitás.

A fizika a legizgalmasabb, ott tudni is kell, kreatívnak is kell lenni, meg érzék is kell hozzá.

A töri meg a legnehezebb, ebben semmi kreativitás, semmi alkotnivaló nincs.

Irodalomból legalább lehetett önálló gondolatom, önálló alkotásom, abból is ötös voltam mindig.

Matekot sosem kellett tanulnom a gimiben:

elmondták, megértettem, alkalmaztam, ötös.

Emelt szint 94%, aztán egyetem, geometria verseny is nyertem ott.

A történelmet viszont sehogy sem bírtam befogadni.

Egy halom esetleges tényanyag, utólagosan ráhúzott együgyű "logikával". A harmadik sornál már bealudtam, érettségire is alig bírtam felkészülni.

2019. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!