Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Iq kérdés. Ha az iq tesztemen...

Iq kérdés. Ha az iq tesztemen ezt értem el többi lent?

Figyelt kérdés
Hogy majdnem 100 % -os lett mert 93 pontot értem el h Einteinnek is kb ennyi volt zseni vagyok?

2019. máj. 24. 01:15
 1/6 anonim válasza:
88%
Helyesirasod alapjan síkhülye.
2019. máj. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
96%

1. Az IQ-t nem százalékban mérik.

2. A netes IQ teszt a világon nem mutat meg semmit.

3. Az IQ sem intelligenciát mér, hanem mintafelismerést.

4. Aki ilyet kérdez, arról süt, hogy nem "zseni".

2019. máj. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dunning–Kruger-hatás
2019. máj. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Emlékszem volt ilyen egyetemi felmérés anno, ahol kijött, hogy a kognitív képességeim a hallgatók 99%-ánál jobbak. Nahát! Nem jöttem volna rá magamtól, hogy minden órán csak én voltam aktív, a 2 ezer fős kongresszusi teremben is negyvenen hallgattuk az előadást. A végén kb ennyi embernek lett diplomája, nem lepődtem meg.


Akinek megvannak a képességei, annak nincs szüksége IQ tesztre, mert tudja magáról, hogy okos, illetve rendszeres visszajelzést is kap környezetétől, például sikeresebb az iskolában, munkahelyen, társaságban stb..


Folyékonyan beszélsz 3 nyelven, van 2 diplomád, 4 gyereked, élvezhető, jól fizető munkád. Családi ház, autó, nyaraló önerőből pipa, boldog is vagy, magyarul sikeres vagy az életben. Ilyenkor mi értelme van teszteket kitölteni? Ha jól sikerül a teszt, akkor megveregetheted a válladat, hogy már papírod is van arról, hogy milyen marha okos vagy. Ellenkező esetben pedig mondhatod, hogy enélkül is sikeres vagy, tehát olyan dolgot mér, aminek semmi köze nincs a valósághoz.


Amennyiben nem vagy sikeres az életben ÉS rosszul is sikerül teszt, akkor depressziós leszel, nyilván, mert ezek szerint az önismereted is pocsék. Amennyiben viszont jól sikerül, akkor beléphetsz a mensa klubba, ahol megrökönyödött emberek szopják körbe magukat, hogy ők valójában meg nem értett zsenik. Ugyanilyenek a személyiségtesztek, de igazából a horoszkóp is, ahol a saját vallási szektádból lenézhetsz a plebsre, és mindenkit kiátkozhatsz, hogy már pedig neked van igazad. Ezeknek más értelmét nem látom.

2019. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés.
2019. máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Nem.

Az ilyen netes "IQ-tesztek" mindenkinek hasonlókat írnak. Senki nem fog olyan eredményt kapni, hogy pl. "Gyakorlatilag síkhülye vagy, ha két ponttal kevesebbet érsz el akkor egy törpefenyő szintjén lennél".

Ez csak egy egosimogató szabványduma, aminek az égvilágon semmi jelentősége...

2019. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!