Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Támogatható az atomenergia...

Támogatható az atomenergia akkor amikor ilyen veszélyben vagyunk miatta?

Figyelt kérdés

Mikor egy katasztrófa ennyire a szerencsén múlik az annyit jelent, hogy a jövőben is bármikor bekövetkezhet, történik valami amire senki nem számított és 50-50, hogy szerencsénk lesz-e vagy pont nem.

[link]


2019. máj. 31. 17:18
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Én a környezetszennyezés oldaláról nézem a dolgokat és nem egy-egy baleset során sok híradást kapott esetekre gondolok.

Környezetszennyezésünk, amely a felmelegedést okozza sokszorosa, bár egyszerűen nem is összehasonlítható az "atomesemények" által okozott szennyezésről.

Még mindig azt gondolom, hogy a megfelelően épített atomerőmű adja a legkisebb szennyezést.

És a sajtó meg hírek.. Na ez külön történet énnálam: a paksi esetben az az újsághír, erősen megnövekedett a sugárszennyezés.

Ez igaz, de az nem hangzott el, hogy ez még mindig alatta maradt annak az elfogadott felső határnak, amely alatt sok évet lehet még mindig élni észrevehető, diagnosztizálható egészségromlás nélkül.

Az eredeti hír ebben a formában pánikkeltésre jó, véres kardként lehet vele hadonászni.

Atomerőművi hulladék: bár kezelése gondot okoz, de biztonságosan megoldható.

Az autók és más ipari folyamatok által okozott szennyezés szinte kezelhetetlen.

Nagy erőfeszítéseket tesznek ennek csökkentésére, de a nagyságrend hatalmas és bár vannak eredmények, de az nagyságrendileg összességében nagyon szerény.

Megújuló energia? Kell vele foglalkozni, de a felhasznált, nyilván exponenciálisan növekvő anyagmennyiség előállítása és később az ártalmatlanítása (újrahasznosítása) is környezetszennyezéssel jár.

Konrét számokat nem tudok, majdnem azt gondolom nincs is, mert egyik vagy másik (harmadik, stb.) oldal képviselői is, csak a saját számaikat (úgy gondolom olykor erősen túlzó) hajtogatják, azonos platformon megfogalmazott, így összehasonlíthatási alapot adó számok nem létezhetnek.

2019. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

"Amikor azt mondjuk, hogy a paksi üzemzavar még csak nem is emlékeztet Csernobilra, csak fizikai és műszaki szempontokat veszünk figyelembe. Az üzemzavarhoz vezető okok között azonban szembetűnő párhuzamok ismerhetők fel. Áttekintésük rámutat arra, hogy baljós körülmények között az akkori hibák 17 évvel később újra megtörténhetnek."


És pontosan ez a lényeg, hihetetlen, hogy ferdítenek egyesek. Persze, hogy nem arról van szó, hogy a baleset kimenetele egyenértékű lett volna Csernobillal, hanem arról, hogy ez a baleset megtörténhetett is bizonyítja, hogy most is bármikor megtörténhet bármi! És az 50-50-et sem sikerült értelmezni, nem a baleset megtörténése az 50-50, hanem ha történik baleset akkor 50-50 a kimenetel, magyarul csak a szerencsén múlik, hogy elbagatellizálhatjátok utólag a veszélyt, mint ahogy most teszitek vagy esetleg sajnos már nem adatik meg ez a luxus nektek!

2019. máj. 31. 21:14
 13/41 anonim ***** válasza:

Hát ha történik egy baleset, akkor evidens, hogy a szerencsén múlik a dolog, hogy mekkora lesz a baj, én úgy gondolom, hogy ez elég triviális dolog ahhoz, hogy ne kelljen rajta sokat filozofálgatni :) A biztonsági berendezések, óvintézkedések mind-mind attól védenek, hogy ne történjen baleset. De ez nem csak az atomerőműveknél, hanem mindenhol máshol is így van, ezért gondoltam triviálisnak a dolgot :)

Ha meg tényleg komoly baleset történik, akkor jönnek a mentők, tűzoltók, katasztrófavédelem, aztán intézkednek, mint bárhol máshol.

2019. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
80%

Jó, akkor ne legyen atomerőmű, építsük tele hőerőművekkel az országot mint a németek, kerüljön 2-3x annyiba az áram mint most, legyen tele a levegő az erőművekből származó égéstermékekkel, aztán akkor az sokkal, de sokkal jobb lesz.

És nehogy nekem valaki most szélerőművekkel meg napelemekkel jöjjön, mert ezeknek nem az a szerepe az energiamixben mint egy atom vagy hőerőműnek. Ezekkel nem tudod kiváltani.

2019. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Az atomenergia nem veszélyes. Helyesebben a veszély és a nyereség aránya sokkal kedvezőbb, mint bármilyen más energiaforrás esetében.


Az összes jelentős nukleáris baleset azért történt, mert sorozatosan megsértették a biztonsági előírásokat. Ez alól csak a fukusimai a kivétel, ahol viszont olyan elképzelhetetlen természeti katasztrófa történt, ami messze meghaladta az építmény tűrőképességét (rendkívüli földrengés, majd rögtön utána egy borzalmas erejű szökőár). Nem az atomenergia a hülye, hanem az ember.


Ezeket az atomellenes környezetvédőket mindig politikai lobbik tolják. Most éppen azok, akiknek az az érdeke, hogy Oroszország ne szerezzen befolyást és profitot abból, hogy Magyarországon reaktort épít. Bezzeg ha franciák építenék, egy nyikkot sem szólna a Greenpeace!


Hallottál már a muhi atomerőműről? Itt van a szomszédban, Szlovákiában. A hetvenes évek óta izzik benne az atommáglya, mert egyszer megszaladt, és nem tudják leállítani. Semmit nem csinál, csak forró és sugárzik. Fogalmuk sincs, mit kezdjenek vele, ha elkezd öregedni az épület. Na, látod arrafelé kóricálni a zöld fiúkákat? Én nem.

2019. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
16%

A fukusimai baleset következményeinek felszámolása a mostani becslések szerint legalább 40 évig fog tartani és 200 milliárd dollárba fog kerülni. Az összeg jóval magasabb mint a magyar éves GDP! Valóban megéri a kockázatot?k

És az atompártiak hangzatos blöffje, miszerint az atomerőmű nem számít bele a klímaváltozásba, hiszen nem fosszilis üzemanyaggal megy, szintén átverés, mert magát az erőművet is fel kell építeni, ami pedig szintén súlyosan terheli a környezetet (kb évtizedig tartó építkezés, folyamatos karbantartás, fejlesztés, stb)!

2019. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
74%

"Hallottál már a muhi atomerőműről? Itt van a szomszédban, Szlovákiában. A hetvenes évek óta izzik benne az atommáglya, mert egyszer megszaladt, és nem tudják leállítani."

A muhi atomerőművet 1982-ben kezdték építeni. 2 blokkja normálisan üzemel, a másik 2 blokkot még nem adták át, az építése jelenleg is tart. Mi a fenéről hadoválsz itt?

2019. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
már dolgoznak olyan technológián, ami a mostani atomerőművek melléktermékét is fel tudja használni. fejlődik ám ez a terület is, nem álltunk még meg :)
2019. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Inkább szénerőművek kellenének (?), abban elégethetőek a már senkinek nem kellő használt gumiabroncsok és mindenféle más veszélyes hulladék, aztán az összes erdőt is kivágni és eltüzelni bennük. Gondolom ennek mindenki örülne.. :DD

Sajnos már túl nagy az energiaétvágya az embereknek.

2019. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
#18 És mit fognak így feldolgozni előbb, a fukusimai millió tonnányi céziummal szennyezett vizet, vagy a csernobili szarkofágot?
2019. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!