Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik már időutazás? Ha nem...

Létezik már időutazás? Ha nem akkor mikor fogják feltalálni?

Figyelt kérdés
Vissza mennék a múltba helyrehozni valamit,másképp dönteni,és erre tökéletes lenne az időutazás.
2019. jún. 1. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Volt időutazás, visszamentél, megváltoztattad a döntésed, ennek hatására kerültél most ebbe a hekyzetbe, ráadásul a döntésed következményei miatt az időutazást sem fogják már soha többet feltalálni.
2019. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy elképzeled nem létezi és nem is fog.
2019. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azért akarnak visszamenni a múltba, hogy megváltoztassanak valamit, ez azonban véleményem szerint nem lehetséges. Jhon Gribbin egyik könyve alapján úgy látom ezt a témát, hogy ha lehetséges lenne visszamenni a múltba, akkor az lényegében azt jelentené, hogy egy párhuzamos világba lehetne elutazni. Ha azonban ott megváltoztatnánk néhány dolgot, az hatással lenne annak a világnak a történelmére, de ha ide visszajönnénk, minden ugyanúgy maradna, mint mielőtt elutaztunk.


Tehát nem az a helyzet, mint a "Vissza a jövőbe" filmben. Szerintem a "Dragon Ball" sorozat jobban visszaadja azt, hogy mi a helyzet a témában. Lásd: Future Trunks története.

2019. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Volt már a kérdés!
2019. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

"Ha azonban ott megváltoztatnánk néhány dolgot, az hatással lenne annak a világnak a történelmére, de ha ide visszajönnénk, minden ugyanúgy maradna, mint mielőtt elutaztunk."


Ez scifinek jól hangzik, lehet, hogy elolvasom majd (köszi a tippet :)), de a scifi az csak scifi marad. Tegyük fel, így van ahogy írtad, én visszamegyek az időgéppel mondjuk 1994-be, és mondjuk egy szép márciusi napon lelövöm Horn Gyula bácsit. Két hónap múlva választás, szóval biztosan szépen felborult volna a dolgok menete ahhoz képest, ahogyan jelenleg ismerjük a történelmünket. Ezek után ugye a felvetés értelmében ha visszautazom az időgéppel 2019-be, akkor marad változatlan a világ, mintha sehová sem időgépeztem volna, ha pedig ott maradok, akkor végigélhetem egy alternatív idősíkon a Gyulabá nélküli éveket.


Azonban igazából nem csak ez a két opció létezik, hiszen ez csak a két véglet. A két véglet, amik között kell lennie mindenképpen annak a pontnak, ahol az alternatív idősíkból már nem érhető el az eredeti idősíkom.

Mert mi van, ha nem azonnal utazok vissza, hanem 1 nap múlva? És ha egy hét múlva, vagy, egy, tíz év múlva? Mikor lesz az a pillanat, amikortól már mindenképpen az alternatív idősík marad, és soha többé nem érhető el számomra az eredeti idősíkom? Lesz ilyen időpillanat egyáltalán, vagy az alternatív idősíkon élve tovább, bármikor beülve az időgépembe visszautazhatok az eredeti jelenembe, hogy semmissé tegyem a változtatásokat? Vagy hogyan működik ez?

És ha az alternatív idősíkban éldegélve 2019-ig, ismét beülök az időgépembe, és megint visszautazom, pont egy perccel azelőttre ugyanoda, mint előző alkalommal, akkor megnézhetem saját magam, ahogyan 25 évvel fiatalabban kimászom az időgépből? És ha akkor 10 méterről lesből tarkón lövöm saját magam, akkor kvázi soha meg nem történtnek vehető az első visszautazásom? De akkor hová lesz hirtelen az addig az alternatív idősíkot alkotó anyag- és energiamennyiség? Hiszen az létezett, minimum 25 évig (hiszen végigéltem). Csak úgy eltűnik a semmibe? Vagy mi lesz vele? És ugyanígy, az alternatív idősík létezéséhez szükséges anyag- és energiamennyiség honnan áll elő hirtelen amikor visszautazom? Hiszen kvázi létrehozok egy új idősíkot, egy komplett másik világegyetemet, amely függetlenül kezd létezni az eredeti idősíktól.


Lehet, hogy én bonyolítom túl a dolgot, de bármerre is tapogatózom a témában, mindenhol csak falakba ütközöm, olyan kérdésekbe, amelyek mind arra engednek következtetni, hogy a múltba történő időutazás nem lehetséges. Előre, a jövőbe lehet utazni, elméletileg többféle módon is, de a már megtörtént dolgok azok mindig is megtörténtek maradnak, úgy, ahogyan megtörténtek. Alátámasztani ugyan nem tudom ezt az álláspontomat, pláne nem megvédeni, ahhoz én nagyon kevés vagyok, de minél többször botlom a témába, vagy annak valamely aspektusába, annál inkább erősödik bennem ez az álláspont.

2019. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Létezik, de nem mindenki számára.
2019. jún. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ebben a formában nincs és soha nem is fog megvalósulni.
2019. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
Ha egyszer megvalósul, akkor MINDIG lesz, időben előre és hátra is, szóval tökmindegy, mikor.
2019. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez egyáltalán nem biztos!

Lehet, hogy csak a készülék bekapcsolásáig lehet visszamenni.

2019. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tim Ravel ***** válasza:
23%
Az IDŐ nem úgy működik mint ahogyan azt jelenleg gondoljátok, félre vitt a relativitás elmélet (is)! Már megvalósult az idő utazás,2 óra/másodpercel lehet az időben haladni, előre is és visszafelé is! Paradoxon pedig nem létezik! Az időben való előre hátra haladás teljesen természetes, csupán számotokra fantasztikum!!! (Elolvastam mindenkinek a hozzászólását, sulykolt hamis dogmák-at jól megtanultatok az iskolában!) Fizikátok = a nullával, csillagászat=a nullával, geometriai tudás= a nullával! E világ összes ( nem ) tudása = a nullával! Akik újdonság ot hozhatnak,azokat csakis a megnemértés és az elnem fogadás várja sajnos sajnos a 2019 es Magyar társadalom ban, és világ szerte is! Logikátok szerint, ami manapság a meglévő fizikátok csillagászat stb stb ( hamis ) " tudás otok " , szerintetek máshogyan már nem is lehet!!??? 2069 ig várni kell mire változik ez a vak hiedelem a relativitás ról! ( Hivatalosan ) elmondok pár dolgot, hogy mi van a jövőben- *** 800.000 éves várható élettartam születéskor minden embernek,2 napot kell dolgozni 75 évente, megszűnt a gyűjtögető életmód, nincsenek országok csak a földi emberiség van, nincsenek háborúk, nincsenek iskolák sem kórházak, mivel semmilyen betegség nincsen, nincsen semmilyen bűnözés, totális egyenlőség van, nincsen pénz,az emberek többsége ugyanazt csinálja"mindennap"önként és nagy örömmel, olyan mint 24 óra és egy nap nos ilyesmi nincsen- megszűnt,senki nem tudja mi az hogy egy nap vagy egy óra!!!!, másfajta számítási mód van amit direkt nem írok le nektek!, nincsenek boltok és házak sem, semmilyen épület sincsen, viszont végtelen számú teljesen új ízű ennivaló van, nincsenek gyárak és munkahelyek sem,( 2 napot dolgozik mindenki 75 évente de nem munkahelyen ) politika létezik de nem olyan mint itt és most, zenei a hangok minisztériuma, . A 21.22. századi ember az ismeretlen őskor! Kb ennyit a semmi 21.es 22. Szazadokról! Értelmi szint= a nullával! "" Felüdülés mindent itt, olvasni ebben a maradi világban, kikapcsolódás szinte""
2019. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!