Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nők miért hajlamosabbak a...

A nők miért hajlamosabbak a magolásra? És miért jobbak benne?

Figyelt kérdés

Az evolúció során ez a készség miért volt a női nem számára hasznosabb?

Tudjuk az okát ennek az agyi szerkezetben is?



2019. jún. 12. 11:39
1 2 3
 21/22 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Próbálok nem általánosítani, és figyelembe venni, hogy az agyam becsap engem a mintázatok ösztönös keresésével és az ebből reflex szerűen gyártott elképzelésekkel. Ennek ellenére én is azt tapasztaltam tanulmányaim során, hogy a lányok egészen briliáns módszert fejlesztenek ki (intézménytől függetlenül) a száraz anyag bemagolására és az 5-ösok ilyen módon való felhalmozására.


A leginkább látványos események az egyetemen voltak, mert ott konkrétan csak úgy tudtam "megtanulni" a nem kimondottan érdekes anyagot a másnapi zh-ra, hogy a koliban átmentem a csajokhoz, akik együtt elképesztő profizmussal bemagolták az anyagot 1-2 óra alatt... Becsatlakozva a metódusba én is velük együtt tanultam meg a több oldalnyi elképesztően száraz anyagot. Az egész olyan egyszerűnek és nyilvánvalónak tűnt... A saját szememmel tapasztaltam meg az évek alatt tökélyre fejlesztett "beseggelés" technikáját a gyakorlatban. Le voltam nyűgözve. Férfi társainál még életemben nem tapasztaltam ilyet.


Nyilán ez is csak egy személyes tapasztalat. De valóban érdekesnek tűnik ez a fajta nemek közti (látszólagos) eltérés. Az oka habár lehet evolúciós vagy akár társadalmi nyomás hatása. De ez utóbbiban kételkedek, mert igazából minkét nemnek érdeke lenne 5ösöket szerezni. Még akkor is ha másnapra elfelejti az egészet, amit beseggelt előző este. Egyszerű és nagyszerű módszer, amit bárki elsajátíthat még a fiúk is...

2019. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon egyet értek az 5-ös válaszoló kommentjével.


Egyetemen én is látom egyébként, hogy a lányok inkább magolnak, fiúk meg csak azt tudják amit tényleg értenek. (mérnöki kar) A tanárok egyébként kiszagolják, hogy ki az aki nem érti, és megbuktatják őket.

Ugyanakkor szerintem a mai világban nem érdemes ilyen sztereotípiákat állítani. Több tanárom is van, aki legszívesebben az összes lányt megbuktatná, mert hogy úgy sem értik, hülyék hozzá. ("igazi mérnök az mégis csak férfi") Ugyanakkor sok férfinak sincs logikája, csak az arányok mások.

Én például nő vagyok, és bármit megadnék egy jó magolási skillért, mert így rengeteg nehézségbe ütközöm.

2019. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!