Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol kezdjem az evolúciót?

Hol kezdjem az evolúciót?

Figyelt kérdés

Érdekel a dolog, szeretnék olvasni róla,de nem ismerek egy könyvet sem a fajok eredetén kívül. Arról pedig nem tudom, hogy egy "kezdőnek" érthető lenne-e.


A libriben lehet kapni egy újszerűbb változatát a fajok eredetének, ha szerintetek jó lenne ezzel kezdeni, akkor megveszem.


( [link] )



2019. jún. 23. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
A belső hal Neil Shubintól például érdekes lehet.
2019. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Ernst Mayr: Mi az evolúció?

Nagyon jó ismeretterjesztő, áttekintő könyv az evolúcióról az evolúcióbiológia egyik nagy alakjától.


John Maynard-Smith, Szathmáry Eörs: A földi élet regénye

Ez főleg az evolúció nagy lépéseivel (ugrásaival foglalkozik), de nagyon érdekes, és amellett, hogy alapos háttérismeretek nélkül is érhető (mindent elmagyaráznak benne) jó betekintést nyújt a modern evolúcióbiológiába (és a kapcsolódó résztudományokba.


Természetesen A fajok eredete is nagyon érdekes, de (főleg a hatodik kiadásban, amin az általad linkelt magyar forrás alapul) Darwin nagyon nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy bizonyítékokkal támassza alá az elméletét. Ez egyrészt jó, mert így nagyon jó betekintést nyújt a gondolkodásába, de másrészt szerintem kicsit terjengős.

2019. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az evolúció egy speciális esete az állatok viselkedése. Erről, ennek evolúciós okairól kiváló magyarázatokkal szolgál Csányi Vilmos magyar etológus, tőle keress írásokat.
2019. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dawkins: The Blind Watchmaker

Nekem ez volt az a könyv, amiből megértettem.

febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!