Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Felszín alatti vízvédelmi...

Felszín alatti vízvédelmi terület?

Figyelt kérdés
Egy teleknek, ami ebbe a besorolásba tartozik, hogy befolyásolja a használhatóságát? Mi tilos? Kútfúrás?

2019. júl. 4. 16:58
 1/6 dellfil ***** válasza:

Igen.

"Az édesvízkészletek, s ezeken belül a felszín alatti vizek sokirányú, oly módon való hasznosítása, hogy jó állapotuk ne romoljon, ma már a fenntartható fejlődés világszinten elfogadott célkitűzései közé tartozik, a nemzetközi szervezetek ajánlásaiban szerepel. Az Európai Unió új Víz-Keretirányelve is megerősíti ezt a szemléletet. A vízgazdálkodással és környezetvédelemmel foglalkozó magyar törvények is ebben a szellemben szabályozzák a felszín alatti vizek hasznosítását, és biztosítják védelmüket."


[link]


A védelméről pl.:


[link]


dellfil

2019. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dellfil ***** válasza:

[link]


De lehet, hogy ebben van válasz a kérdésedre:


[link]


dellfil

2019. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, belenézegettem csak egyelőre.

Azt írtad: "Igen" -ez azt jelenti, tilos bármilyen kút fúrása? (És ásása?) (Vagy ez vicc volt.....?)

2019. júl. 4. 20:38
 4/6 dellfil ***** válasza:

Engedély nélkül tilos. Az, hogy "felszín alatti vízvédelmi terület"-en van a telked, és ott akarsz kutat fúratni, hát...

Normál esetben sem könnyű. Ezért fúratnak sokan "feketén". Ráadásul eléggé bonyolult a dolog, mert sokféle paramétert kell/kellene figyelembe venni.

Azt hiszem, végre hasznos linket találtam.

Az elején ezt írja - "Törvény szerint a kútfúrás minden esetben engedélyköteles! Hogy ezen a napon mi az érvényes jogszabály a kútfúrás engedélyeztetéssel kapcsolatosan, azt IDE KATTINTVA megtekintheti. A lakossági felhasználásra kialakított fúrt kutak az esetek túlnyomó részében talajvizes kutak."

Ebből:


[link]


Kattints oda az "ide kattintva"-ra (:D), és ott a sok jogszabály... :D


dellfil

2019. júl. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Kattintottam "ide" :) és ebből az derült ki, ha jól értem (nekem cifra):

Az engedélyhez szükséges (4. pont) vízvédelmi terület esetén a vízügyi igazgatóság vagyonkezelői hozzájárulása. Tehát elvi remény van az engedélyre...


Amúgy nincs telkem, hanem épp telket keresek, és ilyen helyen (jelenleg).

Most tudtam meg, hogy felszíni vízvédelmi terület is található arra (de a térképen csak a határ van bejelölve, hogy a terület ettől merre esik, az nincs...sejtésem van csak....)...

2019. júl. 5. 17:16
 6/6 dellfil ***** válasza:

Nagyon szívesen. :)

Egyébként ahogy meglátom a "§" jelet a szöveg előtt, szent borzadály fog el, és a szöveg(!?) olvasásakor összefutnak a betűk, szavak a szemem előtt. :D

Úgy látszik bürofóbiám van... vagy inkább "jogszabály" allergiám? Vagy mindkettő. :D

Képtelen voltam végigolvasni, mert kivert a víz... :)


dellfil

2019. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!