Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy pár évtized...

Elképzelhető, hogy pár évtized múlva már északabbra kell menekülni a globális felmelegedés elől?

Figyelt kérdés
[link]

2019. júl. 12. 17:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
#18 És a Vénuszon hány ember élt akkor, akik az üvegházhatást okozták?
2019. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21

Az a vicces, hogy észre sem vette és éppen azoknak adott a kezébe bizonyítékot ezzel, akik szerint nem az emberektől függ a globális változás.

Tévednek ugyan benne, mert az ember nagyon is belejátszik, még ha nem is teljesen okozója, de akkor is vicces, hogy valaki ennyire nem gondol bele.

2019. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22 Az ember belejátszik, de kérdéses, hogy milyen mértékben. Valószínűleg elhanyagolható olyan hatásokhoz képest, mint a naptevékenység, a Föld fizikai tulajdonságainak változásai vagy a vulkánkitörések. Nem megakadályozni kell a (folyamatos) klímaváltozást, mert azt úgysem tudjuk, hanem felkészülni rá és alkalmazkodni hozzá.

Azt sem bizonyította senki, hogy a felmelegedés valóban tartós és nem csak átmeneti. Tekintve, hogy durván 100 éve készülnek feljegyzések a több milliárd éves Föld klímájáról, balgaság kijelenteni, hogy sosem volt még ilyen meleg.

Amúgy 10-15 évvel ezelőtt általánosságban jóval melegebb volt, mint mostanában, Magyarországon legalábbis biztosan. Az ideihez hasonlóan hideg május még nem volt, amióta élek, tavaly vagy tavaly előtt áprilisban az egész országban havazott, de pár éve (talán 2014-ben) volt olyan is, hogy konkrétan elmaradt a nyár.

2019. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23 Ezért téves elnevezés a globális felmelegedés. Valójában éghajlat változásról vagy globális változásról kellene beszélni. Pontosan ez a változás az, hogy mások lesznek az átlaghőmérsékletek, szélsőségesebbek lesznek az éghajlati történések, megváltoznak az évszakok, ott is esik a hó ahol évszázadok óta nem történt, nálunk meg ha hideg is a tél, de kevés a hó, holott itt korábban az volt a természetes.

Szerintem sem egyedül az emberi tevékenység ennek okozója, azonban nagyon nem mindegy, hogy ha éppen mi tesszük bele az utolsó cseppet a pohárba, ami miatt az életterünk megszűnik - vagy gondoskodtunk arról, hogy kevesebb legyen a hozzájárulásunk és emiatt nem billen át.

Mint amikor egy kötélen lógsz a szakadék felett egy elefánttal. Az tuti, hogy nem te vagy az aki a kötelet megterheli, de ha te közben köveket gyűjtesz a zsebedbe, akkor el fogjátok érni azt a súlyt, amit már nem bír el. Ha erre rájössz és a felesleges köveket eldobálod, máris életben maradtok mind a ketten.

Nekünk most ezt kellene tennünk. Kiválasztanunk azokat a felesleges köveket amikkel terheljük a környezetünket és elhagyni, helyettük mást keresni.

Ez jelenti azt is amit írtál, az alkalmazkodást, de azt is hogy felhagyunk a szeméthegyek termelésével, az édesvizek mérgezésével, és az óceánok, dzsungelek tönkretételével.

2019. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
38%
Végre egy igazi posztapokaliptikus scifibe csöppenhetek! Milyen jó :) (irónia)
2019. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!