Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 150-es IQ-val mit lehet kezdeni?

150-es IQ-val mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Idén voltam egy Mensa Hungariqa teszten és nem rég érkezett az email a zip-fájlal, hogy 148-152 közötti az eredményem. Ismerőseim szerint a mensa teszt nem mér 140 fölött, de, ha egyszer az van odaírva, ami oda van írva... értitek.

A kérdésem az, hogy érdekel bárkit egy ilyen eredmény, mondjuk hamarabb felvesznek bizonyos munkahelyeken, ha megmutatom valahol az eredményem?



2019. júl. 13. 21:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Hát már ne haragudj de ha te ennyire suta vagy, hogy erről kérdést írsz ki, akkor kb a hajadra kenheted azt a 150-es iq-t...
2019. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 dq ***** válasza:

@6,8:

Miért, mi alapján határozzák meg az intervallum méretét?

2019. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 TappancsMancs ***** válasza:

Mindenesetre ha így van, nézz valami olyan munkát ami neked mindenben jó lesz. Nyilván fizessen annyit amennyi neked megfelelő. Legyen rá kereslet, vagyis el tudj vele helyezkedni. Nyilván el kell végezni az adott képzést is. Érdekeljen is és menjen is neked.


Képzés nélkül tényleg szűkebbek a lehetőségek, mert egy akármilyen mérnöki, programozói vagy más képzettséget igénylő munkát még nem tudnál elvégezni. Szóval képzés is kell.


Az eredményt beleírni önéletrajba szerintem nagyom magamutogatós, rosszul és jól is elsülhet.

2019. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a munkaadó akar egy "papíron" okosabb embert alkalmazni.

Nem biztos, hogy többet tudsz, mint egy retardált, de rutinos.

Nem biztos, hogy megbízható vagy.


stb


Droid munkára nem lenne előny, sőt,

egyéni, kreatív munkára... talán előny, de ez se biztos.



Egyébként a magas IQ az a jó IQ teszt megoldási képességed jellemzi és nem azt, hogy okos-értelmes-kreatív vagy.


Az életben lehet, hogy egy tudatlan beképzelt gyökér vagy jó logikai érzékkel megáldva.

2019. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
9%
Szerintem nem vesznek fel pl.:mentő tisztnek,ha azt sem tudod ,hogy mi milyen gyógyszer,érted?
2019. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes beírni az önéletrajzodba. Ahogy egy orábbi válaszadó mondta: kinyomtatod, bekeretezed, felteszed a falra. Ennyi.

A Mensa felvesz, de nem garantál számodra egy jó munkahelyet.

2019. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
0%
Sajnos nem lehet semmit kezdeni 150-es IQ-val, nagyon sajnálom, ilyen az élet. Mást nem tehetsz: Ülj le egy fotelba és várd a véget.
2019. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

A cégemhez pl nem vették fel dolgozni az egyik legjobb barátomat mert "túl intelligens", "autista", "nem illeszkedik be a csapatba", "nem teljesíti az utasításokat", "megkérdőjelezi majd a főnök igazát".


Nem is akart ide jönni, már rég az egyik legnagyobb USA egyetem kaparintotta meg, csak hogy dolgozzon nekik.


Általában ipari cégeknél nem az IQ a lényeg, hanem hogy mennyire tudsz integrálódni a rendszerbe. Borgként dolgozz, bármi eszedbe jut találmány, az 100%-ban a cégé lesz. Ez egy idő után nyomasztani fog, ha tényleg okos és kreatív vagy.


Ha az utóbbi igaz, akkor javaslok egy olyan pályát ahol az lesz a dolgod, hogy megkérdőjelezd a feletteseid állításait.


Természettudományos, vagy műszaki PhD, ott kiélheted a magas intelligencia előnyeit és valami újat teremthetsz kevesebb kötöttséggel.

2019. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
41%

Én még a régi világból való vagyok. A 90-es évek végén egy ismerősöm pályázott egy áruház-lánc vezetői posztjára közgáz diplomával, referenciákkal, gyakorlattal, közvetlen tapasztalt vezetői személyiséggel. Az állásra volt 2-3 jelentkező, erre egy falusi, tirpák, végzettség nélküli (talán volt egy érettségije, de az sem biztos) harisnya-árus (harisnyanadrágokkal házalt falvakban) férfit vettek fel igazgatói posztra. Megtörtént eset. Ez volt már akkor is a magyar valóság, azóta ez csak rosszabb lett.

Ami az IQ-teszteket illeti: semmi értelmük, ezt már komolyabb filozófusok, szakértők megmondták, mert olyan feladatokat tartalmaznak, ami önmagában talán a logikai-matematikai-absztrakt képességeket méri, de lehet az illető egy csekket sem tud feladni a postán. Valaki lehet nagyon jó matematikából, de az élet más szakterületein pedig lehet hogy alul teljesít. Nem beszélve a specifikus szakmai dolgokról, amihez képzettség kell, érteni kell hozzá.

2019. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 BringaManó ***** válasza:
44%

#12:

Tömören: azok az értékek matematikailag fixen kijönnek abból, hogy hová teszik a felvételi küszöböt (illetve hogy milyen százalékos tartományt néznek).


Bővebben:


Előtte két kis kitérő:


1)

Azt mondják az okosok, hogy az intelligencia (sok más tulajdonsághoz hasonlóan) haranggörbe szerint oszlik el, vagyis – póriasan fogalmazva – nagyon butából és nagyon okosból nagyon kevés van, az átlag körüliekből pedig nagyon sok (ahogy pl. nagyon alacsony és nagyon magas emberből is kevés, átlag körüliből sok). Ezt ilyen "haranggörbén" szokták ábrázolni:

[link]

vagy kicsit részletesebben:

[link]

ha ez így érthető.


A Mensa oldalán is van egy ilyen görbe, és fölötte sok szöveg, olvasd el, ha érdekel (én most nem olvasom el):

[link]


A görbéhez tartozó számokat különböző módon lehet meghatározni – ahogy #6 is írta a szórásokról –, ebbe kicsit sem akarnék belemenni, mert nem értek hozzá, ilyen jópofa, emeletes képletek vannak benne: :-)

[link]

(Leegyszerűsítő hasonlat: a testmagasságot is lehet mérni centiben vagy lábban stb., a hőmérsékletet is lehet Celsiusban, kelvinben, Fahrenheitben...)


A lényeg, hogy különféle szórással számolva különféle értékeket kapunk ugyanahhoz az IQ-hoz, itt látható pl. a háromféle (15, 16 és 24):

[link]

vagy itt kettő (15 és 16), egyéb számokkal dúsítva: :-)

[link]


(Az átlaghoz, vagyis a haranggörbe tetejéhez egységesen a 100-as számot szokták rendelni, bár lehetne ott bármi más is, de az IQ-t szerintem mindig 100-as átlaggal számolják – szóljon, aki már látott másmilyet. :-)


2)

Az "IQ-klubok" jellemzően nem IQ-értékben határozzák meg a felvételi kritériumot – épp azért, mert többféle érték tartozhat ugyanahhoz a százalékhoz, ld. fent –, hanem úgy, hogy az emberiség "felső" valahány százalékát célozzák meg, ld. pl.:

[link]

[link]

[link]


A Mensa a 2%-ba tartozókat gyűjti (vagyis ha megnézed ez utóbbi linkeket, akkor azt látod, hogy majdnem a legalacsonyabb küszöbű az IQ-klubok között :-).


Na, rátérve a kérdésedre:

Mindezek alapján látható, hogy ezekhez a százalékos(/ezrelékes/tízezrelékes/...) tartományokhoz tartozik egy matematikailag meghatározható érték, hogy az adott típusú számítással (pl. a 15-ös szórású normál eloszlással számolva) hány pont fölötti tartomány tartozik bele.

Illetve ha olyan az értékelés, akkor lehetnek persze "tól–ig"-ek is. Hogy egy Mensa-oklevélre kb. mit írnak, azt mindenki megnézheti, akihez már bevezették a Guglit:

[link]


135 fölötti: magasabb, mint az emberiség 99%-áé

130–134: magasabb, mint az emberiség 98%-áé

125–129: magasabb, mint az emberiség 95%-áé

a többit nem tudom pontosan, "tipp":

120–124: 90% felett

113–119: 80% felett

és így tovább, itt kiszámolhatod:

[link]

alsó két helyre: 100 és 15, a felső kettőből pedig az egyiket megadod:

"Normal random variable"-ként az IQ értéket,

VAGY

"Cumulative probability"-ként a "százalékos" értéket, de 100-zal elosztva, és tizedes vessző helyett pontot használva, pl. "95% feletti" IQ-hoz: 0.95


Vagy ha mondjuk a Mensa által régebben (15-20 évvel(!) ezelőtt) használt 24-es szórású értékre vagy kíváncsi, akkor a Mensa-küszöbhöz beírod:

<üres>

0.98

100

24

és "Calculate" gomb –> 149.290


(ahogy írtam, valójában 148-tól számították felső 2%-nak, a kerekítések miatt)


_____________________


Ui.:

Itt pedig egy férfi/nő különbséget ábrázoló haranggörbepár, mittudomén mennyire hiteles, de azért lássunk ilyet is, megmutatom, ha már szembejött: :-)

[link]

2019. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!