Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Valóban nem...

Mit gondoltok? Valóban nem történt meg a Holdra szállás?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok az érvekről és ellenérvekről, tehát az összeesküvés elmélet híveinek állításairól? Részemről csupán egy van, ami elgondolkodtató, az pedig az akkori kamera technika. Elvileg az akkori technológiával nem lehetett volna kezelni a kamerákat azokkal a vastag és merev védőkesztyűkkel. Valamint az az érv, hogy a kozmikus sugárzástól sérült volna filmszalag, ezét lehetetlen, hogy ilyen jó minőségű filmet készítsenek a Holdon légüres térben, kozmikus sugárzások közepette. Bármi érdekel amit ti gondoltok akár laikusként, akár alapos utánaolvasás után.
2019. júl. 22. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy semmi épkézláb érv nincs ellene.


A kamerát speciálisan a holdi körülményekre gyártották csak a NASA-nak:

[link]


Amúg nincs a holdon olyan mértékű sugárzás ami komoly gondot okozna. Csernobilban le tudták az elefántlábat filmezni, ahol valóban durva sugárzás van...

2019. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. De most mondjuk akadékoskodnék, mint összeesküvés elmélet hívő: Az Amerikából kölcsönkért holdjárók miért adták meg magukat Csernobilban, és miért gondolták hogy beválhat? Ha az a sugárzás más mint ami az űrben van, miért nem tudták? Már tudták akkor is, hogy van béta, gamma, alfa sugárzás, mindegyiknek más a hatása. Ha megtörtént a Holdra szállás, addigra már tisztában voltak az űrbéli körülményekkel. Ha pedig nem, akkor tényleg megeshet hogy kamu az egész. Honnan tudták, hogy milyen típusú sugárzás éri őket, plusz az eszközöket s a hozott kőzetmintákat?
2019. júl. 22. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem is értem, milyen logika alapján veti össze valaki a brurális intenzitású csernobili katasztrófa sugárzását a Holdon mérhető kozmikus sugárzással?


Ezt komolyan kérdezem, mert itt olyan nagyságrendi tévedesek vannak, hogy az egy általános iskolásnak is szégyen.

2019. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

- Nem kértek kölcsön holdjárót az USAtól. Az orosz holdjárókkal próbálkoztak (sikertelenül)

- Később nyugat-németországból kértek robotokat, amik szintén bekrepáltak

- A tudósok nem gondolták, hogy sikerülhet - pontosan tudták, hogy nem fog. Nem is sikerült. A holdi kozmikus sugárzás töredéke (szó szerint töredéke!) annak, ami a csernobili tetőn volt amit robotokkal akartak megtisztítani. Azért próbálták egyáltalán meg, mert a szovjet államvezetés sosem ismerte el a valós súlyát a katasztrófának és jóval kisebb sugárzási értéket kommunikáltak, amit - talán - kibírtak volna a robotok.

2019. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Tényleg csak egyetlen dologra gondolj itt:

a holdraszállás során prizmákat helyeztek ez a Holdon, amelyeket ma is használunk a távolság pontos meghatározására.


Van még kérdésed?

2019. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok érv van amellett, hogy megtörtént, de az egyik legjobb, hogy az oroszok is így vélték. Hatalmas versenyben álltak több éve Amerikával. Ha valakinek, nekik minden érdekük megvolt arra, hogy bebizonyítsák valótlanságát. Eszközük is megvolt rá a rengeteg kiváló tudós és szakember mellett, mégsem cáfolták meg. Másrészt az első ember Holdra léptét, rengeteg küldetés előzte meg, előtte pl. "csak" megkerülték a Holdat, nem szálltak le. Majd az első holdra lépést, több újabb követte. Az összes kép és videó elérhető mindenki számára. A zászlónál meg hogy "lebeg", Aldrinnak meg kellett mozgatnia előtte, mert szerettek volna földihez hasonló hatást. Hatalmas munka volt a Margaret Hamilton vezette, számítógépes szoftver fejlesztése is. Sok nagyszerű ember éveken át tartó munkájának eredményeként valósulhatott meg. A lenyűgöző teljesítmény mértékét jól mutatja, hogy máig vannak akik kételkednek benne.
2019. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vitatom hogy a Holdraszállás megtörtént, de úgy gondolom hogy a közzétett fotók közül pár nem a Holdon készült. És erre vannak bizonyítékok csak vannak akik tovább mennek és úgy gondolják hogy akkor az egész Holdra szállás sem történt meg. Pedig a kettő között nincs kapcsolat. Egyszerűen csak kellettek jó fotók amik ott a Holdon nem úgy sikerültek mint várták. Ezért aztán csináltak később.
2019. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bubuka508 ***** válasza:
52%
A 7-essel értek egyet, megtörtént a holdraszállás, csak a képek egy része nincs kizárva, hogy hamis. De attól még az eseményt hülyeség tagadni. Ez éppen olyan, mint pl. azért, mert Gagarin sohasem járt a világűrben, ennek alapján azt állítanánk, hogy senki nem járt ott.
2019. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Nem tartozom egyébként a Holdra szállás tagadók körébe, csak felvetődött pár kérdés. Szerintem is megtörtént, több a bizonyíték a javára. Az nekem is felötlött, hogy esetleg készítettek utólag a Földön képeket, mert ott helyben nem úgy sikerült, ezért reprodukálták a közönségnek az eseményt.

#3. Fogalmam sincs milyen mértékű, és melyen fajta sugárzás van az űrben, ez is csak egy gondolat volt. Azért tettem fel a kérdést, mert számítottam rá, hogy okosakat írtok :-) Én úgy tudtam Amerikától kértek kölcsön holdjárókat a grafit letakarításához, de úgy látszik tévedtem, vagy valamelyik hír is rosszul közölte.

Egyébként én sem értem mi értelme lenne egy gigantikus méretű néphülyítésnek, hogy szimulálják az emberek előtt a Holdra szállást. Lenne értelme?

2019. júl. 22. 19:53
 10/10 Bubuka508 ***** válasza:
76%
Volt már (és lesz is valószínűleg) még gigantikusabb néphülyítés is, függetlenül attól, hogy van-e értelme, de akkor is ez a véleményem, amit írtam.
2019. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!