Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tényleg van olyan diplomás...

Tényleg van olyan diplomás ember aki nem tud helyesen írni? Akkor hogyan vègeztel el?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 11:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak azért hibáim de azért igyekszem betartani őket.
2019. júl. 15. 11:42
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diplomás ember.
2019. júl. 15. 11:44
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Még államfő is lehet!
2019. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A helyesírás sem olyan ami vagy van, vagy nincs, hanem fokozatai vannak, mint egyébként sok mindennek, és bizony van diplomás aki akár nagyon tré helyesírással ír. Csak hát nem helyesírásból diplomázott, így át is ment a vizsgákon.


Mint írod, te igyekszel helyesen írni, és akkor neked az lenne még célszerű, hogy a nyelvhelyességre figyelj oda, mivel amit itt írtál már az is igencsak problémás. :) Az 1-es válaszban pl a hibáidat igyekszel betartani. :) De így is gratula! Mert mégis valamennyire igyekszel egy normális mederbe terelni az írásodat. És nem kell tökéletes helyesírás, sőt az rendkívül ritka is, például egy könyvet javító korrektor nagyjából olyan, de nekik az a foglalkozásuk.

2019. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Szerintem a helyesírási hibák zöme (legalábbis digitálisan) lustaságból fakad, egyszerűen nem veszik az emberek a fáradságot, hogy kijavítsák azt amit az ellenőrző aláhúz.


Egyébként igen, sokan vannak akik nem tudnak helyesen írni, teljesen mindegy, hogy diplomás vagy sem. A sima helyesírásom nekem is hagy maga után kívánnivalót, de egyetem óta nem is igazán kellett pár sornál hosszabb kéziratot készítenem.


Viszont amit a mindennapokban látunk a neten, az egyszerű lustaság, illetve igénytelenség is, főleg, ha nagyobb hírportálok adnak ki olyan írást amit, ha átviszünk word-be piroslik az aláhúzott szövegtől.

2019. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy értve hogy végezte el? Az egyetem feladata magasan kvalifikált szakemberek képzése. Ebben nemhogy a rossz/igénytelen nyelvhasználat, de még a diszlexia sem akadály. Ha valaki nem tud helyesen írni, legrosszabb esetben valamivel rosszabbra értékelik a beadandóikat, szakdolgozatot, diplomamunkát, de amúgy ennyi.
2019. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Van . Kapcsolatok lefizetés politikai nyomås pozitív diszkrimináció szexszolgáltatás által . Bármit el lehet intézni jogsit okj-t bármit , lényegtelen hogy ėrti tudja e megszerzik neki .
2019. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
*bocs, diszgráfia akart lenni (írászavar)
2019. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most egy mernöki egyetemen le kellett adni egy beadandót 5 év alatt.


2 magyar nyelvű féléves beszámolót és 1 szakdolgozatot + 1 diplomatervet.


Digitálisan ott a helyesírásjavító, meg a konzulens is belejavíthat.


Sokan eleve angolul írták ezeket. Majdhogynem az angol helyesírás fontosabb.


Lényegében egy mérnöknek nem feltétlenül kell makulátlanul írni. Ám egy értelmiségi mérnöknek illik.

2019. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:
42%

Tényleg van!

Termeli őket az oktatás és a társadalom.

De sokuk nem csak hogy írni nem tud, de életben is csak úgy marad hogy mások életben tartják őket...


Tisztelet a kivételeknek!

2019. júl. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!