Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Titeket nem zavar hogyha egy...

Titeket nem zavar hogyha egy átlagos kérdésbe belekötnek, hogy helyesírási hibát követ el?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha valaki ír egy kérdést, és elkövet benne egy vagy több hibát, akkor máris a 'Magyar helyesírás szabályai' c. könyvet ajánlják,vagy tanuljon meg írni.


Engem például nagyon zavar. (jó,egyetértek hogy titeket is zavarnak a hibák,de akkor is mért kell egyből belekötni?)


2010. júl. 16. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Na kérem semmi vessző utáni szóköz?


Viccet félretéve, én egyszerűen átugrom a szememmel azokat a sorokat.

2010. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Jobban idegesít az, ha valaki nem képes kiírni a kötőszavakat. Pl. "hogy" helyett h
2010. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Elgépelések megesnek mindenkivel, én azokon nem akadok fenn (sőt, néha vicces dolgokat szül:)

Viszont némely kérdező olyan orbitális hibákat vét sorozatban, ami már általánosban is a minősített bukás kategóriája és nyilvánvalóan nem elgépelésből fakad. Sőt van aki értelmes mondatszerkesztésre is képtelen. Na ezek mellett már nehéz elmenni úgy, hogy ne tegyen az ember megjegyzést, bár én a magam részéről max poénkodni szoktam, bunkózni nem.

2010. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Szejintem igaza van a kérdezőnekk, mer nemaza lényeg h, yol tuggyuk leírni amit akarunk, mer, akkor is meglehet érteni ha ijen igénytelen meg mittomén szóval étitek. Nemigaz h nemlehet a kérdésekre válaszolni mien má, nem? XDXDXD Lekközeleb már nem is írhat aki nem nyelvtanzseni? He? Lécci ne engem sziggyatok mer a magyartancsi nem tanittya meg a nyelvet jól meg ijen uncsi dolgokat veszünk. Nah csáh.
2010. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
utolsó felpontoztalak:d
2010. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha zavar a kötekedés is meg a hiba is. :)


Egyrész a kérdező nem azért teszi fel a kérdést, hogy cseszegessék, hanem mert segítségre van szüksége...

Másrészt(!) ha valaki segítséget kér másoktól, akkor legalább a legalapvetőbb dolgokra figyeljen:

1. érthető legyen kérdése és azoknak aki segíteni szeretnének, ne kelljen még rejtvényt fejteni is. (pl. központozás teljes hiányában, sokféle képpen lehet tagolni és értelmezni egy szöveget)

2. a kulcsszavakat illik helyesen leírni, mert mások esetleg később rákeresnének ugyanarra a dologra.

(Pl. ilyenekre: "Hol találok mennyaszonyi ruhát Bp-n?", "Hogy lehet a jútyúbról letölteni?")


Ehhez a két dologhoz nem kell tökéletes helyesírás, de szerintem ennyire illik odafigyelni másokra, ha már kérdést teszünk fel.

2010. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Kedves kérdező,nagyon egyetértek veled!Velem még senki nem csinálta ezt szerencsére,mert nem nagyon szoktam a szavakat rosszul leírni,de nagyon idegsítő,amikor valakivel ezt csinálják.Olyan nagyképű dolog.Ha annyira okos,akkor válaszolni miért nem tud?Meg egyáltalán minek kell belekötni?Elárulom:azért,mert ettől érzik magukat Valakinek,pedig...A műveltségnél fontosabb dolog a segítőkészség,kedvesség.Szerintem...Fontossági sorrend is van a világon!
2010. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a minimum lenne, hogy valaki átolvassa a kérdését, mielőtt kiírja, és legalább a beépített helyesírás ellenőrzővel leellenőrizteti, ha már maga nem tudja, hogyan kell leírni az adott szavakat. A vesszőhibák annyira nem zavarnak, csak olyan kitüntetett esetben, ahol mindig kell.
2010. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
74%
Én úgy gondolom,hogy ha valaki elír egy szót,azzal nincs is gond,de az amit 14:47-es csinált,az gusztustalan.
2010. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
96%
szerintem lehetnének az emberek igényesebbek, hiszen még csak nagyon figyelni se kell, kijavítja a gép maguk helyett, csak egy jobb klikket kéne csinálniuk!
2010. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!