Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Titeket nem zavar hogyha egy...

Titeket nem zavar hogyha egy átlagos kérdésbe belekötnek, hogy helyesírási hibát követ el?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha valaki ír egy kérdést, és elkövet benne egy vagy több hibát, akkor máris a 'Magyar helyesírás szabályai' c. könyvet ajánlják,vagy tanuljon meg írni.


Engem például nagyon zavar. (jó,egyetértek hogy titeket is zavarnak a hibák,de akkor is mért kell egyből belekötni?)


2010. júl. 16. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az alapvető igényességhez tartozik az igényes nyelvhasználat. Ne várjon értelmes embertől értelmes választ aki nem tiszteli meg azzal, hogy szép magyar nyelven fogalmazza meg a kérdését. Van akiből ez kibukik, van aki csak becsukja a kérdést. Itt például többen képtelenek szóközt ütni írásjel után, ez egy zavaró, olvasást is nehezítő hiba.

Elírásért nem szól senki, csak ha esetleg vicces, az igénytelenség az, ami szúrja az emberek szemét. És akkor jön az, hogy "jó siettem", hát persze.

2010. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs általános szabály erre.

Elgépelések mindig vannak.

Egy-két helyesírási hiba belefér.

Az igénytelenség engen is zavar. Valakit annyira zavar, hogy szól ha ilyet lát. Az állandó kukacoskodás is idegesítő, de az olyan szintű írások is, mint amire a 14:47-es válaszoló rámutatott. Különböző embereknél m,áshol van a tűréshatár. Nem érdemes ebben a vitában egyik vagy másik oldalra állni, fogadjuk el egymást!

2010. júl. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Én vagyok a 14:47-es, és örömmel látom, hogy egyesek akkor sem veszik észre az iróniát, ha az villogó piros betűkkel szaltózik a szemük előtt. Akik értették, azok meg remélem jól szórakoztak rajta. ;)
2010. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

14:47-es, egyben 16:40-es: Bizony, azért akadnak, akik értik az iróniát, és elég egyértelmű volt, hogy tudsz helyesen írni, csak épp bebizonyítottad azt is, hogy akkor is meg lehet érteni a kérdést, hozzászólást, ha éppen nem a legjobb helyesírású személy biggyesztette oda.

Lehet, hogy ezért most megköveztek, de engem pl. annyira zavar az értelmetlen szóhalmaz, hogy olyan embert nem szívesen tartanék számon a barátaim között. De tudom azt, hogy én jobban írok a nagy átlagnál, olyan hibákat is észreveszek, amelyekről mások az életben nem hallottak, sőt, még néha azt is tudom, hogy miért vétett hibát. És azt is tudom, hogy a magyar helyesírás nehéz, sokszor logikátlan, és nemcsak egy popó kell hozzá, hogy leülök és megtanulom, hanem érzék is. Ha valaki csak betűket téveszt, hasonulásokat írásban is jelöl, azok még érthetőek (ld. a gusztustalannak tartott 14:47-es hozzászólása), de ha valaki nem használ pontokat, vesszőket, akkor az egész szöveget többféleképpen is értelmezni lehet. Ergo: ha a hiba a megértést nem zavarja, akkor minek kell erre még felhívni a másik figyelmét, aki segítséget kér? De tényleg ajánlott lenne a kérdés elküldése előtt átolvasni, amit írtunk, hogy legalább a szó- és mondathatárok elkülönüljenek.

2010. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

engem azzavar a leginkab ha vki egyaltalan nem figyel da arra amit ir nem hasznal semijen tagolast se veszot se ponttt kihagy betuket fogalma se van arrol h mikor kel jt vagy lyt hasznani amikor a legalapvetob szavakat se nem tuggya leirni amikor a legfontosab nyelvtani szabajokal nincs tisztaba es lehet takarozni azal h a huje tanar nem tanittya meg ha a gyerek beeri azal h jo nekem a kettes csak megne bukjak meg nem artana egykis onkepzes sem

lehet, hogy nincsenek ekezeteim, lehet, hogy neha roviditek, mert mar hozza szoktam. elismerem, elgepelek ezt-azt. arra viszont ugyelek, hogy amit mondani akarok, ertelmes legyen. szerencses vagyok, hogy a nyelvtan tanaraim nem vettek felvallrol az oktatast, es abban is, hogy kicsivel igenyesebbnek erzem magam az atlagnal. a magyar nyelv megkovetel egyfajta igenyesseget, hogy konnyen ertheto es szep maradjon.

2010. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem zavar, jól teszi, hogy szól érte. Ha nagyon olvashatatlan a szöveg, vagy tinir****c stílusban van megírva ("vki, h, láwolom", stb.) akkor én is szoktam szólni. Ha nem szólna senki, akkor szerintem sokkal jobban elterjedne ez az újféle írásmód és akkor oda lenne a szép magyar nyelv ("láwolom, h lehet lájkolni a fészbukot").
2010. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

De, engem is zavar.

Ha már annyira okoskodik, akkor legalább válaszoljon is a kérdésre. Ha mondjuk ad egy normális választ, és a végén megjegyzi, hogy ezt meg azt a szót rosszul írta, az még oké. De mikor semmi másra nem képes, csak vmi bunkóságot benyögni, az idegesítő.

Persze nekem is megakad a szemem a "monnyuk", "mennyünk", "sex", "megújazott" szavakon, de inkább a kérdésre figyelek, és arra próbálok meg választ adni.

De ha nincs egyetlen írásjel sem egy 20 soros szövegben, azt inkább végig sem olvasom.

2010. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, te nem a pontokkal írkáló kiscsaj vagy?
2010. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

16F vagyok,szóval nehezen :D

2010. júl. 16. 20:00
 20/20 anonim ***** válasza:

16:52

"sak épp bebizonyítottad azt is, hogy akkor is meg lehet érteni a kérdést, hozzászólást, ha éppen nem a legjobb helyesírású személy biggyesztette oda. "


Ezt bizonyítja az élet maga, meg azt is, hogy mennyire. Nekem is herótom van az okádék helyesírású, igénytelen emberektől (mert nem igaz, hogy nem lehet legalább egy helyesírás-ellenőrzőt ráküldeni, ha már tudja magáról, hogy milyen), pont ezt akartam szemléltetni a bejegyzésemmel azok számára, akik védelmükbe vették az illetőket. És nyilván nem az elgépelésekről beszélek.

2010. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!