Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Én vagyok az egyedüli akit...

Én vagyok az egyedüli akit zavar, ha valaki ilyen szavakat és írásokat használ?

Figyelt kérdés

Pl. "Tik" , na ezzel egyenesen ki lehet vágni nálam biztosítékot.

Amikor a "Szabadka" szót úgy írják, hogy "Szabatka". Amikor az "ezt", "azt" szó helyett azt írják hogy "eszt", "aszt". Amikor a "hogy" szó helyet azt írják hogy "H", a "mert" szó helyett meg "M". A "már" helyett azt írják hogy "mán", az "i" végződésű szavakhoz "y" - t használnak, pl. "kösszy". Egyáltalán nem tartom ezeket menőnek, és még tudnék sorolni. Másokat ezek nem zavarnak?



2020. jún. 3. 10:48
 1/10 anonim válasza:
76%
én se vagyok ezekkel kibékülve. de annyira nem zavar, hogy kérdést írjak ki róla. 🤷‍♀️
2020. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bollocks ***** válasza:
65%

Két lehetőség létezik:

1. csak téged zavar, mert egy egyedi kis hópihe vagy

2. nem csak téged zavar

Szerinted melyik a valószínűbb? Mire volt jó ez a kérdés?

2020. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Éngem nagyon zavar, de csak azé mer nékem kitűnő a hejesírásom.
2020. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem, valószinűleg mást is zavar, nem csak téged.

És most mihez kezdesz, hogy ezt most megtudtad? :)

2020. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is, fogadd el, hogy minden nyelvnek, a magyarnak is vannak tájszólásai, ha valaki ízesen beszél lehet nem tehet róla.

A helyesírási hibák természetesen zavarók, de emberek vagyunk ugyebár.

A rövidítések, meg az önjelölt nyelvújítók, nyilván minden kulturált embert zavarnak, de ha nem mész hülyegyerek csoportokba, meg közösségi oldalakra, nem fogsz találkozni ilyenekkel.

2020. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

na, hogy ne csak kötekedjünk, gyűjtök még párat amik engem zavarnak és túl sokszor van hozzájuk szerencsém:


Azzal helyett avval (bár ez nem helytelen).

Belőle helyett belőlle.

Ba/ban helytelen használata, pl.: "Itt vagyok a plázába!".

És helyett meg szó használata, keresztnevek elé felesleges névelő használata: "Peti és Zoli mondták" helyett "a Peti meg a Zoli mondta..."

Az "itt van"-t úgy mondani, hogy "idd van", ez már csak a hab a tortán.

De még ott van az a sok szó amiket csak az ismerőseim találtak ki, viszont nem léteznek a magyar nyelvben.

2020. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BringaManó ***** válasza:
75%

#4/#2: örül, hogy nemcsak őt. :-)

fontosak ezek a közösségképző izék az embereknek :-)


#0:

nekem inkább az a kérdésem, hogy mit kéne csinálni azokkal, akiknek a saját nyelvváltozatuk eltér a tiédtől (bár azzal egyenrangú), és ezért ő azt mondja, hogy "tik" ('ti' vagy 'tzúk' ;-), vagy azt mondja, hogy "mán" ('már')?


átnevelő tábor? letöltendő börtön? életben hagyjuk egyáltalán?... – vagy csak nézzük le őket mélységesen, téves felsőbbrendűséggel?


"na ezzel egyenesen ki lehet vágni nálam biztosítékot."


nálam meg azokkal lehet kivágni, akiknél ez kivágja... akkor én mit csináljak veletek?... ;-)


"Amikor a "Szabadka" szót úgy írják, hogy "Szabatka". Amikor az "ezt", "azt" szó helyett azt írják hogy "eszt", "aszt"."


Ezek helyesírási hibák. Hogy kerültek a fentebb említett nyelvjárási jelenségekkel egy asztalra?... :-o


"Amikor a "hogy" szó helyet azt írják hogy "H", a "mert" szó helyett meg "M". az "i" végződésű szavakhoz "y" - t használnak, pl. "kösszy"."


Na, ez meg megint egész más...


"Egyáltalán nem tartom ezeket menőnek, és még tudnék sorolni. Másokat ezek nem zavarnak?"


De, rengeteg embert, és nagyon jól el fogtok itt beszélgetni. :-)

2020. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy amikor az ember helyesírással teli kérdést ír ki, akkor azért támadják a kérdézőt, mert "hogy képzeli hogy nem tud helyesen írni".


Amikor az ember azért ír ki kérdést, hogy zavarja-e esetleg ez mást is, akkor a kérdező a sz*r, mert "hogy képzeli hogy erről kérdést mer kiírni".


Mennyi rosszindulatú ember van, komolyan... Aki nem tud értelmesen írni, az inkább tekerjen tovább,nem muszáj kommentet írni.


#3, #5, #6, nektek köszönöm, ment nektek a zöld pacsi! :)

2020. jún. 4. 20:08
 9/10 bollocks ***** válasza:
56%
Te is utálod, ha valaki a vessző után nem ír szóközt?
2020. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A "tik" egyáltalán nem zavar, tájnyelvi kifejezés, színesebbé teszi a magyar nyelvet.


A "h" (hogy) és társai pedig az online kommunikáció trendjéből következnek, akit zavar, küzdhetnek ellene.

2020. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!