Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A helyesírást párhuzamba...

A helyesírást párhuzamba vonod az intelligenciával?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, mikor valaki el ír 1-1 szót, nem használ ékezetet, etc. Mikor konkrétan a mondatban több a hibásan leírt szó, mint a helyes. Akár Interneten, van hogy ezek alapján valakivel kétszer meggondolod, hogy neki állsz beszélni?

Nálam pl fb-n ha ilyet látok akár beszólásban, vagy "megmondó" emberként többször jön az ki, hogy ilyennel nem állok le eszmecserét futtatni, mert úgyis unintelligens. De persze ez lehet csak az én nézetem, ti mit gondoltok erről?


2021. máj. 23. 13:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de szerintem a legtöbb esetben párhuzamba vonható vele.
2021. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

etc. = stb.

nekiállsz

pl = pl.

fb-n = fb-on

nézetem. (pont) Ti mit...?

;)

2021. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az angol nem helyesírási hiba. A nekiállszért köszi. A rövidítések pontját elszokták hagyni, tudod szleng, bár boomernél ez nem létezik. Rövidítéseknél a rövidített alakot toldod, nem a teljes jelentését. Azt hiszem valakinek sikerült magára vennie, főleg mert az első mondat arról szól, hogy nem az 1-1 hibákra vagyok kiélezve, de ugye az értőolvasás is nehéz. Kacsintócringeboomeremoji.
2021. máj. 23. 13:35
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Valamennyire igen. De hogy őszinte legyek, azt inkább vonom párhuzamba vele, amikor valaki maga is hibázik, erre felhívják a figyelmét, mire aztán mindenre kifogást keres meg boomerezik, stb.

Tájékoztatásul közlöm hogy nem kell ahhoz idősnek lenni hogy az ember igényes legyen az online helyesírásra. Mert igen, ennek része az is, hogy nem szlengesíted a mondandód írásban, nem angol szavakat használsz egy magyar mondatban, nem hibásan toldalékolod a rövidítéseket, stb.

2021. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

"Az angol nem helyesírási hiba." Nem, de az intelligenciához nem ad hozzá (inkább levon), ha valaki azzal próbál felvágni, hogy idegen szavakat, rövidítéseket rak mondatokba, pláne ha van tökéletes magyar megfelelője is a szónak.

A "pl" után ugyanúgy kell pont, mint a "stb" után.

Ha másoknál zavar a sok hiba, magadnál miért nem zavar a kevés? Ez nem igénytelenség, csak ha mások csinálják? Nem elírásokról van szó. Ha másnál zavar, hogy nem tud helyesen írni, zavarjon magadnál is.

2021. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Elismertem azt az 1 hibát amit vétettem. A többi már csak belemagyarázás, nem toldalékoltam hibásan. Semmi probléma, hátha valaki majd a kérdésre is válaszol és tud szöveget értelmezni.
2021. máj. 23. 13:50
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

"Elismertem azt az 1 hibát amit vétettem"

És a többit?

Ezt ajánlom átolvasásra!

[link]

2021. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogyan ejted az „fb” rövidítést? Gondolom nem „efbé”-nek mondod, hanem „facebook”-nak. Ebben az esetben rosszul toldalékoltad írásban.

Tudod, van az a mondás, hogy más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát nem képes meglátni. Ha nem akarsz képmutató lenni, akkor a felhozott hibákat te is elismered.

Azonban nem minden fekete-fehér, a helytelenírásnak is vannak fokozatai. Amiket te elkövettél, bár nyilván nem szép, azokkal nincs nagy probléma; összeszedett gondolatok, normális megfogalmazás, teletűzdelve apróbb hibákkal. Ez alapján én azt gondolnám, hogy normálisnak mondható ember vagy.

De amikor látok egy olyan írást, amihez az Enigma is kevés lenne, ráadásul az „író” fel van háborodva alpári módon, amikor ezért szólnak neki, na az már biztosan az a szint, amikor elgondolkozom, hogy ennek az embernek van-e 8 általánosa.

2021. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"el ír" - elír

És még sorolhatnám.

Gyakran nem függ össze. Inkább a tartalomból derül ki.

Ha mobilról írok, gyakori az elütés. Nejem mobilján pedig az autokorrekt ír be gyakran marhaságokat.

Ráadásul az évek múltával -73 éves vagyok- újabban rikábban használt szavaknál néha keverem a j-t és a ly-t.

2021. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm #8, hogy te nem támadó célzattal írsz.

Mellesleg de, én és a kortársaim is "efbé"-nek ejtik, ezért is logikus a sima -n vég. Ez is szleng, és tudtommal a szlenget is lehet toldalékolni, másképp hülyén venné ki magát. Biztos rossz példa, de a tvben / televízióban is hasonló példán nyugszik a saját szememmel. Valahogy ott már "tv"-t ejtessz, megváltozik a toldalék, pedig az is rövidítés. Fb ugyanez.

2021. máj. 23. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!