Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért derogál tömegeknek a...

Miért derogál tömegeknek a kérdőjel használata?

Figyelt kérdés

Az írásos kommuikációban szinte többen hagyják el a kérdőjel használatát, mint akik továbbra is kiteszik a kérdő mondan végére.


Hülyeségre hülyeséggel reagálok általában:

Hogy vagy

-Nem vagyok hogy.

Van kedved beszélgetni

-No ezt honnan veszed?


2022. jún. 29. 11:45
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Az internetes kommunikáció előnye, hogy gyors az információ csere. A hátránya pedig az, hogy ez álltal nem fogod 10x átnézni, mielőtt postára adod, hogy ne tűnj egy tanulatlan parasztnak.

Ez messengeren meg társaikon hatványozottan működik, mert a barátaid, ismerőseid már ismernek és nem ezen a platformon alkotott mondatszerkesztésekről fogod eldönteni barátod-e vagy sem.

Szóval üdv a XXI. szd.-ban!

2022. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nekem nem derogál.?
2022. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

A telefonokon a kérdöjel nem elöhozható egy érintéssel, ezért lassítja a kommunikációt.

Másrészt feltételeznek annyi alapvetö intelligenciát a másiktól, hogy így is képes felfogni azt, hogy ez egy kérdés.

2022. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Interneten általában az emberek nem szeretnek írnkálni túl sokat és valószínűleg nem is írnak túl gyorsan vagy könnyen. Én pl tíz ujjal gépelek és nem túl nehézkes az írás így, de ezt konkrétan meg is kell tanulni. Előtte is gyorsan írtam két ujjal :) de meg kell mondjam, hogy sokkal több figyelmet kell hozzá használni. A szemnek is fárasztóbb, mert ide-oda ugrál a billentyűzeten és a karnak is ide-oda kell kapkodnia.

Na szóval szerintem a billentyűzeten való nehézkes írás miatt az emberek így könnyítenek az íráson, hogy elhagynak dolgokat. :) Akár kérdőjelet, de még néha én is szoktam üziben elhagyni mondatkezdő nagybetűket. Főként az apró folyamatos szövegváltásokban. Mint amit írsz, hogy

szia miújság

itthon vagyok és ...

...

Az ilyenek nem hosszabb és több mondatos írások és nem zavarja a szövegértést.


Amúgy meg a válaszaid kissé kötekedően is hathatnak így leírva! Főként ha rendszeres válaszok a részedről. Még élőszóban is inkább alkalmi szóviccnek jó, de állandó mások kijavítására nagyon nem javasolható.

Az értelmezése is amit írsz, hogy "hülyeség"-nek veszed, már alapból téged fog félrevezetni. Egy csak az írás leegyszerűsításe, semmi más. Ha ezek a reakciók rendszeresek szerintem előbb utóbb nem fogják jó néven venni.

2022. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Plusz még amit mások is írtak, hogy a telefonon könnyen beírható karakterek és nem nézik át, sietve is írnak, vagy az automata szövegjavító is belekavar...
2022. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

És lám én is elírtam, nem néztem át, siettem és a szokásos minden miatt... :)

jav*

a telefonon nehezen* beírható karakterek


Én például általában alaposan odafigyelve írok, de van amikor tényleg nagyon sietek vele, mint az imént is. :)

2022. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BringaManó ***** válasza:
28%

"Hülyeségre hülyeséggel reagálok általában:"


bravó, ettől megy ám előre a világ. :-)


"Hogy vagy

-Nem vagyok hogy."


"Van kedved beszélgetni

-No ezt honnan veszed?"


Ugyanezeket válaszolhatnád akkor is, ha lenne kérdőjel a végén... :-)


(Viszont ha nem kérdésnek veszed, akkor miért reagálsz?... :-)

2022. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes, hogy telefonon (egyeben) szinte mindenki írogat, azonban vannak, akik helyesen. Mi a különbség? Az igényesség. Meg a tudás (mert ez - is - teremti az igényt). Nem arról van szó, hogy valaki félreüt, hanem arról, ez milyen gyakori. Ebből meg lehet állapítani, hogy véletlen vagy igénytelen. Erről nemcsak a mai szokások tehetnek, hanem az oktatás lesilányítása, mert hülye tömegeknek bármi eladható.
2022. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A nagy Levin ***** válasza:
Én viszonylag lassan írok telefonon, valamint átnézem, mielőtt elküldöm, és kifejezetten idegesít, amikor a másik fél ír (pláne kérdez) valamit, és meg sem várja, hogy reagáljak, már küldi a következő mondatot. Ilyenkor az ember megpróbál egy kicsit gyorsabban írni, és előfordul, hogy kimarad egy betű, vagy írásjel.
2022. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!