Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért zavar másokat ha nem...

MrszoIga kérdése:

Miért zavar másokat ha nem írok helyesen?

Figyelt kérdés
Nem akarok helyesen írni, úgy is értik mit írok.
2023. szept. 4. 18:06
1 2
 11/20 anonim válasza:
25%
Mert egy műveletlen senki vagy. Saját anyanyelvedet nem tudod normálisan beszélni. És még kreativitás híján egy egyedibb felhasználónevet se vagy képes kitalálni.
2023. szept. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%
Engem a nyelvtannácik jobban zavarnak független attól, hogy alapvetően jó a helyesírásom, engem nem zavar, hogy más miként ír míg meg lehet érteni mit szeretne közölni. De mikor valaki kényszeresen javítgat mintha nyelvtanórán lenne miközben semmi köze a kérdéshez, és pl előtte tudtak normálisan válaszolni emberek, mert mind el tudta olvasni, de neki csak azért is be kell vágnia, hogy jajj ezt vagy azt nem jól írtad....
2023. szept. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
36%

Mert sók a hűje akík ímádnakk belékőtní a heje sírásba.

Ök azók akkík másban totál búták. Hadj rályúk, had fájón nekík.


Érdekes módon mégis el tudták olvasni és értelmezni is tudták amit elolvastak ezek a fogyatékosok,csak valamiért imádnak okoskodni.

2023. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Az emberi agy képes arra is hogy úgy olvassa el a szavakat hogy csak az első és utolsó betű marad a helyén, belül pedig megkevered és még mindig érted. De attól még nem fogsz így írni. Amúgy meg nem annyira bonyolult helyesen írni. 1-2 hiba meg belefér.


A te hozzáállásoddal egy idő után felismerhetetlenül leromlana a magyar nyelvtana mert "úgyis megértik"



Eégynbékt erre glandotom

2023. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

A helyes írás arra való, hogy üzembiztosan megértsék egymást az emberek.

Mivel ezt túl kell biztosítani (zajos környezetben is működjön), ezért lehetséges olyan, hogy a rossz helyesírást is megértik... esetleg.

De nem biztos.

Azon kívül nincs jogod arra, hogy másoknak extra munkát adj a rossz írásoddal. Senkitől se várhatod el, hogy ennek a megfejtésére plusz energiát használjon - azért, hogy neked kevesebb energiába kerüljön az írás. Ez simán lopás a részedről.

2023. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kerdéző!


Nemtom, szoktá enni valyas cipőt? Én imádom a hurkát. A verést lejobban. Monhattyúk, hogy a gója nem bólya, de ez hüje és ég.

2023. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
35%
Nekem igénytelenséget sugallja.
2023. okt. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez öngól.

"Nekem az igénytelenséget sugallja."

vagy

"Nekem igénytelenséget sugall."

Valahogy ebben a két formában lenne helyes. 😃

2023. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem, nagyon zavar. <- Ügye érted, mit írok?
2023. okt. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%
Ez egy fogyatékos, úgyse tudjátok meggyőzni.
2023. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!