Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudnak GYK-n helyese...

Miért nem tudnak GYK-n helyesen írni az emberek? Titeket nem idegesít?

Figyelt kérdés
-Tisztelet a kivételnek-
2011. febr. 3. 20:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Mert jukas az aguyunk
2011. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Cory Rose ***** válasza:
73%
Ezen én is pont ma gondolkoztam. Egy dolog ha valaki gyorsan ír és mondjuk összecserél pár betűt, de a többi.. hogy miért nem lehet nagy betűvel kezdeni a mondatokat, vagy ha látja hogy aláhúzza pirossal a szót miért nem javítja ki, stb. sosem értem meg. Mert azt nem hiszem el, hogy ennyi ember ne tudna helyesen írni...
2011. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Túl sok "fiatal" teszi fel a kérdéseit, és ezek a helyesírási problémás kérdések általában olyanok, amiket a Google is kiadhatna...
2011. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

"ha látja hogy aláhúzza pirossal a szót miért nem javítja ki, stb"


nem mindenki használ firefox-ot...


egyébként nem, nem zavar. a hülye kérdések annál inkább. pl. az ilyenek, mert van belőle legalább 100. az viszont a GyK szabályzatában benne van, hogy mielött kérdezel, nézd már meg, hogy nem-e kérdezték már meg ezt elötted...

2011. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Cory Rose ***** válasza:
79%
Jó, értelemszerűen arra gondoltam, akinek aláhúzza.. Amúgy én Chrome-ot használok, és ott is aláhúzza, szóval...
2011. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%
Mert minek fáradozzanak ilyesmivel, ha úgy is megértetik magukat.
2011. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
De képesek felháborodni, ha kijavítják őket, pedig a másik csak jót akar.
2011. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%
Engem az bosszant, ha valaki tíz körömmel ragaszkodik a szabályokhoz, aztán agyatlan zombi lesz, és azt se tudja mikor kell és lehet megszegni őket. Így vernek át aztán úton-útfélen, ha nem gondolkodsz, csak vakon követed amit mondanak.
2011. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
80%
Mintha csak a GYK-n nem tudnának... amúgy de, engem is idegesít.
2011. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
A -helyesen- gy.k. valójában "gyengébbek kedvéért". A "gyakori kérdések" helyes rövidítése "gyik.", ami az angol FAQ "Frequently asked questions" -ből ered. Szerintem -ha már képtelen vagy helyesen kérdezni- olyant kérdezz, amivel nem égsz már a kérdés feltevésével, hiszen így olyan miatt ostorozol, amiben magad is bűnös vagy. A rosszul, helytelenül feltett kérdés ugyanolyan idegesítő, mint a helyesírási készség teljes hiánya. Talán ha OLVASNÁNAK a fiatalok, könyvet és nem napiszart, akkor nem lenne köztük ennyi retardált kretén...
2011. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!