Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak engem irritál az ad szó...

Csak engem irritál az ad szó „azt adom”, „adom”, „adja” formában való használata a valóditól eltérő jelentéssel? (Tapasztalataim szerint olyasmi jelentéssel bírhat, hogy az jó, tetszik. )

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő, és egyre elterjedtebb. Rosszabb, mint a tök, mert végül is annak lehet alapja. Ez pedig egy szó jelentésének a megerőszakolása. Esetleg adhat valaki valakinek valamit valamikor.
2011. máj. 4. 20:21
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
70%
Háát, szerintem igen gááz..Most "hallom" először de tényleg fura és idegesítő. Mivel fejlődik,változik a világ alkalmazkodnunk kell hozzá,vagy elvészünk a legalján.Lehet választani,megszoksz, vagy megszöksz...:D
2011. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Miért kéne a hülyeséghez alkalmazkodni? Mert ez az. De akkor most kitalálom, hogy az „az megszüli” kifejezés a menőségre vonatkozik. Lehet használni egészséggel.
2011. máj. 7. 17:16
 13/27 anonim válasza:
Mert, halad a Világ és mert az emberiség dönt, majd elválik h alkalmas-e a használatra ha nem akkor 1-2 hónap és eltűnik a köznyelvből. de nekem mind1.
2011. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
51%
Engem a 'se' jobban zavar, habár annak egy kis értelme van..
2011. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
A se nem újonnan alakult ki alaptalanul, hanem létezik, és egyenlő a jelentése a semmel.
2011. máj. 10. 17:47
 16/27 anonim válasza:
78%

"Ez pedig egy szó jelentésének a megerőszakolása."

tőled idéztem... ez alapján akkor mi a helyzet a vágom, vágod? = érted? kifejezéssel

2011. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Ez jó volt....induljon a fight..! :D :D
2011. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Speciel az ad szóról van szó. Egyébként az általad említett igét sem használom ebben az értelmében, de még mindig tűrhetőbb (ugyanis véleményem szerint átvitt értelemben könnyebben magyarázható a létjogosultsága a nyelvünkben), mint az, amelyről a kérdés szól.
2011. máj. 15. 02:11
 19/27 anonim válasza:

"Mert engem idegesít. Se."

Én erre gondoltam.. Kijelentő mondatból tagadót csinál a se szó egy külön mondatban.

2011. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Amúgy elég nagy neo-ortológus vagy.
2011. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!