Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják egyesek a "szexi"-...

Miért írják egyesek a "szexi"-t "sexy"-nek?

Figyelt kérdés
Vagy csak simán a szex-sex dolog.. Mire jó ez? Nekem automatikusan seksznek meg sekszinek tűnik..
2011. aug. 19. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincs olyan szó, hogy szexi.
2011. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Angol - Magyar

Sex - Szex

Sexy - Szexi

G.

2011. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan szó, hogy szexi, ez egy angolból átvett magyar szó ami pontosan azt jelenti amit a sexy.


Az angol sex szónak viszont van egy olyan jelentése is, hogy nem (mármint, hogy milyen nemű). Viszont a magyar szex szónak ez a jelentése nincs meg.

2011. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Például bármilyen magyar nyelvű tudományos írásban is sohasem azt írják, hogy sexuális, hanem azt, hogy szexuális. Ugyanez angolul: sexual
2011. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 'i' az egy angol ragnak az átírása. Magyarul ez a szó úgy van, hogy szexis.
2011. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom,hogy a szexis a magyarban,az angolul sexyness,nem?
2011. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A -ness az -ság/-ség.

- (your) highness -> felség(ed)

- brightness -> világosság


Az -y az -s.

- weighty -> súlyos

- mighty -> hatalmas


A sexyness így szerintem magyarul leginkább szexisség lehet.

2011. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szerintem meg a sexy az igazán magyarosan tényleg az volna, hogy szexis, viszont sokkal többen használják úgy, hogy szexi, ezért ez így teljesen helyes. Az, hogy magyarul ismét sexynek kezdik írni sokan, az meg annak a hatása, hogy egyre több fiatal tanul angolt, illetve a cseten is ezt használja sokszor. De még mindig jobb, mint amikor ezeket olvasom, hogy: mien, ien, wagy, vok, tom...illetve amikor valaki következetesen mindent pontos j-vel ír. csakhogy megcsillogtassa már, hogy milyen primitív is és hű de vagány. :-)
2011. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Sokan azt hiszik, hogy műveltebbek lesznek, ha angolosan írnak szavakat, pedig a helytelen írás inkább a műveletlenség, sőt adott esetben a bunkóság jele.
2011. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert primitívek és igénytelenek. Én is automatikusak sekszuálisnak ejtem magamban, és iszonyatosan idióta. Angol szót ragozni, amikor ott van hozzá a magyar szó is, hát hülye ötlet.
2011. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!