Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek helyesen írni? Pl. : mennyek, muszály, lessz, utánna, montam, tutta stb. Elkeserítő, szerintem ez nagy szégyen!

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 11:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem is befolyásol az, hogy valaki hogyan ír. Legtöbbször érzem is, hogy nem is vagyok igazán kíváncsi arra a válaszra, ami hemzseg a hibáktól. Kivéve, ha gépelési hibáról van szó. Még párválasztásnál is zavart :) Mindig sokat levelezgettem, vagy msneztem a szóba jöhető egyénekkel és volt, hogy meg is mondtam, hogy miért is esélytelen a dolog. Mondjuk ez működik fordítva is, nagyon tudok égni, ha észre veszem, hogy hibáztam valahol, különösen, ha szarvas hibáról van szó. (Itt is előfordult már :S )
2009. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Én is hasonlóképp írtam sok ideig, de amióta rendszeresen járok ide, és írok válaszokat, figyelek arra, hogy hol húzza alá pirossal a szavaimat az oldal, és tényleg jobban figyelek. :)
2009. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni a nyelvtant. Ott kezdődik a helyesírás. Meg kell tanulni darabjaira szedni a szavakat, akkor megmutatkozik, hogyan kell leírni.
2009. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szerintem teljesen rendjén van egy közeli ismerőssel folytatott chat-beszélgetés során pl :D Oké, nem a tudatlanságból fakadóakra gondolok, az tényleg gáz.. de amikor mindent csak úgy hallás szerint írsz le, az faja, lazaságra utal (H) :)

Meg nekem például témától is függ, ha haverral csak úgy hülyülök, akkor nem tartom be a mshz.törvényeket, de ha komoly dologról beszélgetek vele akkor igen.

2009. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én helyesírásom se kifogástalan, viszont ügyelek rá, hogy ilyen szintű hibákat ne ejtsek. Véleményem szerint az általános iskolában nagyon el van hanyagolva a helyesírás oktatása.
2009. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem az efféle helyesírási hibákat, mondjuk ha valaki ejt 1-2-t akkor nem kell azonnal leszólni hogy ő biztos hülye.Mindenkivel előfordul hogy eltéveszt valamit.A lessz mennyek és társaikat szerintem csak azért írja így sok ember mert ahogy ejtik úgy leírják, hiába tudják hogy nem úgy kell, mégis így kényelmesebb nekik.
2009. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Én a "lessz"-t illetve a "muszály"-t is használom, és fel sem tűnik hogy esetleg nem úgy van benne a szabályzatban...

Szerintem nem attól kellene félni, hogy egy-egy szónak megváltozik az írásmódja, de alapvetően felismerhető, nem úgy mint a szleng...

lesz-->lessz muszáj-->muszály


nagyon-->naon

Ide nem tudom mit kellene írni...-->szercsi

Ezek szerintem undorítóak.

2010. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

utolsó vagyok

Ja igen a többi szót én is 3 vonallal húznám alá...

2010. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én is így írogatok neten meg ilyen helyeken mer ez egyfajta chat szleng, pedig 5-ös vagyok nyelvtanból, ráadásul a legjobb az osztályba ^^
2010. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
5/19-nek: de a szepulj vagy a megy E/3, tehat a felszolito modja rendre szepuljon es menjen, nem pedig szepul es megy. (szerintem... - bocs, ekezet nincs, kulfoldrol irok)
2017. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!