Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csakk engem ídegesit ez a...

Csakk engem ídegesit ez a hejesiras mánía?

Figyelt kérdés

:)

Szóval csak engem idegesít?Persze fontos,hogy tudjunk helyes írni,de szerintem egy fórumon nem annyira lényeges.Gondolok itt arra,hogy rengeteg kérdésénél megy a lehurrogás,meg a fröcsögés,csak mert a kérdező elütött pár billentyűt,vagy esetleg tényleg hibázott vesszőt,bármit.A kérdésre nem is válaszolnak.Múltkor egy filmes fórumon tituláltak butának,sötétnek,mert kb elírtam egy szót.Nem túlzás ez egy kicsit?

Akik ennyire ki vagytok erre élezve,miért?Vagy van akit szintén leugattak?


2012. aug. 30. 01:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Uty értéd hejesírásss dikházod?

Itt á putribán mindénkity závárnák áz okkoskodók he.

2012. aug. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Őszinte leszek.

Engem idegesít ha valaki nem ír helyesen. Én azért nem szólok ha kihagy pár vesszőt vagy elüti a billentyűt. De amikor szemmel láthatóan pocsék helyesírása van az borzalmas.

Ha a kérdező feltesz egy kérdést és segítséget,tanácsot kér,tisztelje már meg az olvasókat azzal hogy igyekszik helyesen írjon. Ha erre nem képes akkor miért akad ki ha kijavítják? Hiszen a minimális tiszteletet sem adta meg.

A másik,hogy azért mert ez egy fórum még helyesen kell írni.

2012. aug. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Pont és vessző után szóköz...
2012. aug. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Engem azért zavar mert olvashatatlan, idegesítő és bssza a szemem. Mért nem lehet tagolni azt a kicseszett mondatot/szöveget?
2012. aug. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha magyar nyelven beszélünk, tanuljunk meg helyesen írni.

Nem az elírásról van szó, nem is a vesszőhibáról, hanem pl. az olyan helyesírásról, mint amit te is bemutattál.


Alapvető dolog, hogy tudjunk helyesen írni.

2012. aug. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

> Csakk engem ídegesit ez a hejesiras mánía?

Engem nem idegesít, én tudok írni. :)


> Persze fontos,hogy tudjunk helyes írni,de szerintem

> egy fórumon nem annyira lényeges.

Bizonyos mértékben azért lényeges.


> megy a lehurrogás,meg a fröcsögés,csak mert a kérdező

> elütött pár billentyűt,vagy esetleg tényleg hibázott

> vesszőt,bármit.

Amikor a kedves kérdező a betűk felét elüti, a vesszőket és pontokat pedig teljesen kihagyja, akkor szerintem jogosan fröcsögök. Ha valaki valamiben segítséget kér, akkor kulturáltan, olvashatóan tegye azt.

2012. aug. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Értem.Akkor úgy néz ki,itt csak engem zavar ez :)

Szerintem túl sok kérdésnél lovagolnak ilyesmin.Már unalmas,és bosszantó,hogy mindenhova azt írják/írjátok,hogy nyelvtan könyvet a kézbe,meg biztos ellógtad a magyarórát,satöbbi...

2012. aug. 30. 06:30
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tudsz helyesen írni, leírod rosszul, akkor ezzel másokat is befolyásolsz, azt szokja meg a szem, amit sokat lát. Ilyen a 'muszály'. Valaki elkezdte, aztán már mindenki azt hiszi, hogy ez a helyes...mert követik.

Egyébként meg nem értem, csak nekem húzza alá a helyesírás-ellenőrző a szavakat? Mert ha már aláhúzza, csak vagyok annyira igényes, ha nem sietek nagyon, hogy megnézem, mi is lehet a hiba.

2012. aug. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
54%
Buta vagy.
2012. aug. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%
És tegyük hozzá, a legtöbb böngészőhöz van helyesírás ellenőrző, ami aláhúzza a hibásan írt szavakat. Innentől meg csak puszta igénytelenség.
2012. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!