Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? Google-lal...

Melyik a helyes? Google-lal vagy google-val?

Figyelt kérdés

1. lehetőség: Google-lal [kiejtve kb.: gúgllal].


Indoklás:

- A szót nagybetűvel kezdjük, mivel tulajdonnév.

- A toldalék az utolsó kiejtett hanghoz hasonul [l], ezt írásban jelöljük is.


2. lehetőség: google-val [kiejtve: guglival].


Indoklás:

- A szó köznevesült, tehát kisbetűvel kezdjük.

- A kiejtése "gugli", tehát a -val, -vel toldalékot hasonulás nélkül tudjuk hozzákapcsolni.


Valóban köznevesült a szó? Melyik a helyes kiejtés? Ezek függvényében melyik a helyes írásmód? Tudtok pontos szabályt?


Csak komoly válaszokat kérek; előre is köszönöm. :)



2012. nov. 15. 12:59
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Ági

Sziasztok!

Hová tűnt a 00.57-es válasz?

Nekem a figyelt kérdések között szerepel, de itt nincs.

Ilyet még nem pipáltam.

Ha törölték volna, akkor nem írná ki. Vagy nem?

2013. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Az idézőjellel kapcsolatban ezt találtam:

[link]

2013. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)


@ Ági:


"Ha törölték volna, akkor nem írná ki. Vagy nem?"


Nem. A törlés után még egy ideig úgy marad a lista; azaz az utolsó válasz időpontját jelzi, még ha törölték is azt, mindaddig, amíg új válasz nem érkezik a kérdésre, mert akkor értelemszerűen az lesz az utolsó. Ha nem érkezik több válasz, akkor nem tudom pontosan; mert régen "visszacsúszott" a kérdés a meglévő utolsó válasz szerinti időponthoz, de mostanában nem figyeltem, hogy ez így van-e még.


Az idézőjeles linket köszönöm szépen, majd elolvasom később. Most már nem bírom, mert órákon át BM-nek gyártottam a válaszokat; egy párat láthattál te is, de úgy emlékszem, ehhez a kérdéshez nem írtál választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__394337..

Nehogy félreértsd, nem válaszírásra kérlek; csak úgyis be akartam gyűjteni ide ezt a kérdést. :D



@ BM:


Elismerem, hogy nem csak neked írogattam, de most kb. úgy érzem, mintha kora gyermekségem óta mást sem csinálnék... :D

Fáradtságomat az is jól mutatja, hogy már új nevet sem tudok most kitalálni neked, tegnap és ma elég volt abból is. :)


Mint a másik kérdésnél említettem, nem tudom, mikor fogok ehhez a párbajhoz visszatérni; aztán még ott van a szótár is, ami szintén időigényes. De azután lehet, hogy egy gyűjtemény lesz a következő a nickjeidből. :P


Jó éjt és további szép hetet mindenkinek. :)

2013. febr. 6. 22:32
 44/45 BringaManó ***** válasza:

"Elismerem, hogy nem csak neked írogattam, de most kb. úgy érzem, mintha kora gyermekségem óta mást sem csinálnék... :D"


Igen, én is érzem, hogy mérsékelni kell magam...


"Fáradtságomat az is jól mutatja, hogy már új nevet sem tudok most kitalálni neked, tegnap és ma elég volt abból is. :)"


Segítek: Bangó Margit.


"Mint a másik kérdésnél említettem, nem tudom, mikor fogok ehhez a párbajhoz visszatérni;"


Ó, nem szükséges! Alulmaradtál, ez van, nincs abban semmi szégyen, ha ellenem kell feladnod! ;-)

(épp az imént olvastam valahol ezt a topikzáró módszert – tanulékony vagyok, mi?... ;-)


"aztán még ott van a szótár is, ami szintén időigényes."


összegyűjteni a magyar összetett szavakat? á, szerintem az semmiség......


"De azután lehet, hogy egy gyűjtemény lesz a következő a nickjeidből. :P"


Na, az legalább szórakoztató lesz!

(értelme meg annak se kevesebb, mint a másiknak... ;-)

2013. febr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Ági

Sziasztok!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Találtam számotokra egy érdekes kérdést.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

Üdv

2013. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!