Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Ez miatt" tényleg létezik?

"Ez miatt" tényleg létezik?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom így leírva, de én úgy tudtam, hogy az "emiatt". Tényleg helyes az a forma is, hogy "ez miatt", vagy az emberek ennyire nem tudják a magyar nyelvtant?
2009. szept. 5. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

sztem nemlétezik, de igazából kit érdekel, meglehet érteni ígyis ha aztmondja vki h ezmiatt

hivatalos dolgokon persze nemírunk úgy ahogy nemhelyes.


(csak lene pontozzatok, mert "hibásan" írok, tudok róla, de nekem így kényelmes:D)

2009. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szerintem meg minősíti az embert a helyesírása és az írásképe. Elég gáz lenne, ha a könyvekben is olyanok lennének, hogy "h" vagy "sztem", és ahogy így elnézem a mai fiatalok írásképét, nem sok kell már hozzá, hogy itt tartsunk... Bár nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne, a jövő fiataljai még annyira se fognak olvasni, mint a mostani gyerekek, nem fognak unatkozni, mert ott vannak nekik a butító tévéműsorok és a számítógépes játékok.


Bocsánat, ez off volt. Csak kicsit megdöbbentett, hogy az embereket ennyire nem érdekli, hogyan írnak.

2009. szept. 5. 20:03
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Már kérdezték nem rég, és egy hozzáértőnek tűnő ember válasza szerint mindkettő helyes, "ez miatt", és "emiatt". Tulajdonképp az "emiatt" az újabb, ami az "ez miatt"-ból rövidült.
2009. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

nah, énvagyok az első...mint írtam, h persze hivatalos irományokban, de akkor a könyvet is megemlítem, írjunk helyesen, ez alap.

és láthatod h én hogyan írok, még a gyógyszer szót is úgyírom h gyóccer. de ezt csakis neten teszem meg, ismerőseim tudják h így írok, de nem ez alapján minősítenek, mert ismertnek h milyen vagyok, tudják h tudok helyesen írni, csak nemszeretek sokat pö-csölni, azt így rövidebb sokkal.


tv-t nézni egyenesen utálok, kb 1 héten 2szer kapcsolom be a tv-t. úgyhogy nemegészen hozható összefüggésbe az írásom, a tudatlanságommal. most fogok diplomázni, de tudom, ezmamár semmit sem ér, mivel más majdnem akárki bekerülhet a felsőoktatásba

2009. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Helyes az "ez miatt", "az miatt". Bizonyos vidékeken így mondják. Ha valaki nem úgy beszél, mint egy budapesti, akkor attól még nem "nem tudja a magyar nyelvtant".
2009. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

A Nyelvművelő kéziszótár szerint az ilyen alakok köznyelvben és írásban is bántóan hibásak. Mellesleg a ma jellemző rövidítési tendencia is ellentmond a használatának.

Szerintem a mai fiatalok nem olvasnak keveset, csak a legtöbb olvasás az internethez köti őket. Ezért nem mindegy, hogy neten hogyan írunk. Aki tud helyesen írni, és fontosnak tartja, az vegye a fáradságot és írjon helyesen itt is. Az internetnek sokkal nagyobb a hatása, mint gondolnánk, és ez válik az információszerzés elsődleges színterévé. Így, aki azt fontosnak tartja, hogy a könyvekben, hivatalos iratokban helyesen írjanak, annak nem szabadna máshol sem kényelemszeretetből hibákat vétenie.

2009. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az "ez miatt" nem szép, és dedós szaga van.Bocs, ha mégis.
2009. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
80%
Sziasztok! Apukám középiskolában magyartanár, megkérdeztem tőle, és azt mondta, hogy az "ez miatt" helytelen, a helyes forma: "emiatt".
2009. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Persze, hogy nem létezik, és baromira idegesítő, hogy egyre többen így használják!
2009. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Az ez miatt tényleg idegesítő,az emiatt a helyes!
2009. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!