Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Ez miatt" tényleg létezik?

"Ez miatt" tényleg létezik?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom így leírva, de én úgy tudtam, hogy az "emiatt". Tényleg helyes az a forma is, hogy "ez miatt", vagy az emberek ennyire nem tudják a magyar nyelvtant?
2009. szept. 5. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
én itt a gyakorikérdéseken találkoztam először azzal a formával, h ez miatt
2009. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%
Ez olyan, mint az "avval".
2010. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Az "ezmiatt" verziót először egy Maunika show-s szereplőtől hallottam, sokan nevették, akkor még azt hittem, hogy "ezmiatt", de később rá kellett döbbennem, hogy egyre többen használják, különösen az igénytelen tv-műsorok szereplőire jellemző ez. Legalábbis a környezetemben lévőktől még sohasem hallottam ezt a formáját az "emiatt" szónak.

Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy az "ezmiatt" egyben tájjelegű is, így viszont része a magyar nyelvnek, mégha sokak számára (és az én számomra is) fülsértő.

2011. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

pedig sok főnök, vezető ember is azt mondja hogy azmiatt ezmiatt ...

brr szörnyű

feláll tőle a hátamon a szőr

2012. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 crimsonknight válasza:
30%

Az "ez miatt" kifejezés, bizonyos mondatokban használandó, hogy szebben hasson a mondat. Pl: "Sokat bánkódtam ez miatt" - "Sokat bánkódtam ez végett"


De legtöbb esetben az "emiatt" szót használjuk. Az előzőnek inkább művészi értéke van. Szomorú az egy hozzászólótól, akinek az apukája magyar tanár létére nem látja ezt be!

2015. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
26%
nyelvtan náciknak üzenem. EZ MIATT, EZ MIATT, EZ MIATT, EZ MIATT, EZ MIATT, EZ MIATT, EZ MIATT
2017. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!