Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért butítjuk le szándékosan...

Miért butítjuk le szándékosan az anyanyelvünket?

Figyelt kérdés
Miért terjed ez az idiótaság? Miért? Miért? Naon,ien,oan,köcce,köcc,xeri,tél (tényleg),pux,am,és még ki tudja,mi! És ne mondjátok,hogy ez a tizenéves plázapi.csák (pics!) nyelvezete,mert már nem! Tegnap egy 26 éves srác hajtott el társkeresőn,mert bejelentkezett,hogy \'mien napom volt? Neki oan jó\' és megkértem,hogy írjon már normálisan,erre azt mondta,akkor inkább hagyjuk. Kész szégyen! Miért nem tud már kiveszni ez a blődség,miért terjed inkább? Pár éve még szégyen volt,ha nem tudott helyesen írni valaki,ma meg divat! Sikítok... 24/L
2009. okt. 17. 17:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja,és a 26 éves srácra visszatérve: még én szégyelljem magam,meg menjek a fenébe,ha nem így írok? Na meg a 'mennyek,szeggyem' és társaik,és ilyenkor is engem küldenek el a búsba,ha javítani merek. Senki se járta ki az általános iskolát?
2009. okt. 17. 17:13
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem azért lehet, mert lusták gépelni, illetve a beszédben több szót használni, (mert ezt már nem csak írásban csinálják ezt). Így több betűt is meg tudnak spórolni ha az SZ helyett pl X-et használnak. Persze ez sem mentség.. ez is része a fiúk ellányosodásának (mert eleinte tényleg csak a tizenéves csajok használták.. akárcsak a rózsaszín ruhákat..) Engem is eléggé irritál mindkettő, de maximum annyit lehet tenni ezzel, hogy elkerülöd őket amennyire csak lehet.

18f

2009. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
86%

Sajnos igazad van, aggasztó jelenséget vetettél fel, ami túlmutat a szokásos nyelvi átalakuláson, és a fiatalok jellemzően eltérő zsargonján.

"Nyelvében él a nemzet." (Széchenyi István) Él még a nemzet?

2009. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
35%

Ha nem "butították" volna többszáz éve is az anyanyelvünket, még mindig úgy beszélnénk, mint ahogy a Halotti Beszédben. :)


Amúgy gyorsabban lehet így írni, egyszerűen azért.

2009. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
82%
Nem hiszem, hogy az a 2 másodperc számítana mondatonként, nem hajt a tatár.. Én például nem szoktam ilyen módon rövidíteni, csak olyanokat hogy "kb, pl, stb". Amúgy szerintem azért mert nem tudnak helyesen írni.
2009. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is vagy nem tudnak helyesen írni,vagy lusták,vagy azt hiszik,hogy ez így jópofa.És nem csak a fiatalok.A kisgyerekes anyukák is kajcsit,gyümit,tápit

tejcsit stb írnak.Ha otthon is így beszélnek,az a szegény gyerek hogy tanul meg rendesen beszélni!

2009. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
29%

Hát én is így írok msnen főleg mert semmi kedvem nincs gépelni. És csak hagy mondjak valamit ha annak idején nem lett volna újítva a nyelv akkor még ma is a lészen és hasonló szavakat használnánk. Törődj bele van akinek így könnyebb és a nyelv fejlődik lehet majd a jövőbe a mostani szavakat fogják réginek és butának gondolni és mindenki a szal és köcce féle szavakat fogják használni. És hogy tudd nem csak mi vagyunk lusták kiírni a szavakat a matematikusok a log10-et elhagyták és helyette lg-t írtak ez mért nem zavar?

17/L

2009. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Elég érdekes ezt a tendenciát a nyelvújításhoz hasonlítani...


Tényleg már szinte ritkaság számba megy, ha valaki normálisan ír/beszél. Ha meg valaki igényes a helyesírásra és zavarja a másik igénytelensége, még jól le is hurrogják. Pl. egy kérdésben az szerepelt, hogy hogyan vegye rá az illető a párját, hogy legalább a helyesírás ellenőrző programot használja, ha neki ír, erre jól lebunkózták, leparasztozták, hogy akkor ő nem is szereti a pasit...

Én nagyon remélem, hogy azért ez hamarosan "uncsi" lesz és nem eléggé "trendi". Szívesen venném, ha kihalna a nyelvből.

2009. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon idegesít hogy minden nap van egy ilyen kérés, hogy mért kell így írni? DE MOST ŐSZINTÉN! KI A FENÉT ÉRDEKEL, HOGY MÁS MIT CSINÁL? mért nem foglalkozik mindenki a saját dolgával és nem ilyen piti dolgokkal???!
2009. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Talán azért, mert nem mindenki remete.
2009. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!