Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért butítjuk le szándékosan...

Miért butítjuk le szándékosan az anyanyelvünket?

Figyelt kérdés
Miért terjed ez az idiótaság? Miért? Miért? Naon,ien,oan,köcce,köcc,xeri,tél (tényleg),pux,am,és még ki tudja,mi! És ne mondjátok,hogy ez a tizenéves plázapi.csák (pics!) nyelvezete,mert már nem! Tegnap egy 26 éves srác hajtott el társkeresőn,mert bejelentkezett,hogy \'mien napom volt? Neki oan jó\' és megkértem,hogy írjon már normálisan,erre azt mondta,akkor inkább hagyjuk. Kész szégyen! Miért nem tud már kiveszni ez a blődség,miért terjed inkább? Pár éve még szégyen volt,ha nem tudott helyesen írni valaki,ma meg divat! Sikítok... 24/L
2009. okt. 17. 17:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Az msn-es írás és a normális magyar helyesírás között van különbség. Miért kell ahhoz hasonlítani? A gépelés más dolog, de a normális életben pl. fogalmazás vagy bármi írásakor nehogy már ilyen rövidített elbutított szavakat használjunk. A nyelvújítás nem egyenlő a rövidítéssel. Ez nem fejlődés, pont hogy így torzul el az amúgy nagyon is szép és egyedülálló nyelvünk. A matematika hogy kapcsolódik a nyelvtanhoz? Jó hogy rövidítenek, majd mindig kiírják hogy kilogramm, meg kotangens. Hogyne.

Amúgy meg a fiataloknak mindig is volt külön "nyelve" de azt ki szokták nőni. Talán majd eltűnik ez is. Msn-en régebben én is rövidítettem, persze csak mértékkel, az sz helyett x, v helyett w, i helyett y az engem is idegesít. Mert végül is mióta van x meg w a magyar szavakban? Mióta y a szóvégi i? Ez nem angol könyörgöm...De mostanában visszatértem a rendes, helyes írásra, mert azt vettem észre, hogy romlott a helyesírásom. Pedig mindig is jó voltam belőle, és nem szeretnék elbutulni én is.

Bocsánat a hosszú hozzászólásért.

17/L

2009. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10%
De most komolyan, van aki ezt a baromságot elhiszi, hogy attól hogy rövidíti az am és a eccer szavakat, akkor romlik a helyesírása? Szerintem itt már bajok vannak, ha valaki nem tud a valóság és a valótlan között különbséget tenni!
2009. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

De jó, most meg még én vagyok a hülye. Kösz szépen. 1. tudok különbséget tenni. 2. Nem azt mondtam, hogy már egyáltalán nem tudok írni, de igenis rontja. Nem az egyszerű szavakra gondoltam, annyira retardált nem vagyok, hogy nem tudom leírni hogy egyszer. De ha kevésbé használt szavakat msn-en nem úgy írunk le ahogy kellene, akkor azért elbizonytalanodik az ember egy helyesírási versenyen, na. Tudom.

17/L

2009. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindenhol, itt is az arany középút lenne a megoldás. Teljesen természetes, hogy az anyanyelv változik és természetes az is, hogy ha az ember msn-en "dumcsizik" a haverjával, akkor nem irodalmi nyelven fog írni.

DE

Amiben én a veszélyét látom a dolognak az az, hogy lassan(?) tényleg felnő egy olyan nemzedék, aki interneten tanul meg írni, és még (fél)hivatalos leveleket is így írnak!

Párom egyetem tanít... nem prof., fiatal, nyilván nem várná el, hogy magázzák és irodalmi nyelven megfogalmazott leveleket kapjon...

De amiket ezek a 18-19 éves egyetemisták írnak neki, szmájlikkal, hibákkal megtűzdelt, néha megszólítás, aláírás nélküli "levelek"... ez tényleg borzalmas...


De azért én optimista vagyok... de már nem akarok többet írni, így is hosszú lett... :)

2009. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a helyesírás nem divat már, a levél kinézete is süllyed a mélybe. Angolból be kellett adni egy fogalmazást. 15 gyerekből 1(!) adott be olyan fogalmazást ami normálisan nézett ki (cím, margó, A4-es lap, stb.). A többi 14 gyerek kitépett spirállapra, cím és margó nélkül adták be a foglamazásukat.
2009. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

15:45

Ez nem ezért van, mert úgy írnak, hogy köcce, ien, naon, xeri, tél meg hasonlók, hanem mert sza*rnakl bele az egészbe!!!! És ezt tapasztalból mondom!!! Én leginkáb utálom az ilyen kis tanár kedvencei stílusú gyökereket, mint a kérdés feltevője, vagy szinte az össze válaszoló, aki nem tudom meglenni anélkül, hogy kötekszik másokkal!!

2009. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt a stílust azok kezdték, akik nem tudnak helyesen írni. A sok paraszt meg átvette. Köztük én is, de nekem legalább van rá okom.:D Úgy kezdtem, hogy beleférjen a mondandóm 1 sms-be...:)
2009. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Ez engem is irritál,de még ha lusták is,akkor sem spórolnak vele sokat..:S Meg ha a gép előtt sokáig tudnak ülni,akkor nem hinném,hogy nagy gondot okozna egy-két betűvel többet írni..
2009. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
19:41 akkor te nem beszélsz eleget, plusz túl sok időd van, ellentétben velünk, akiknek alig van időnk beszlgetni másokkal, mert annyi teendőnk van, és ezen akarunk időt spórolni, de ti már ezen is felhúzzátok magatokat. ENGEM EZ IDEGESÍT. mért nem tudjátok a másikakat tolerálni, nem mindenki lehet tökéletes, mint ti.!
2009. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
93%

Ez tökéletesen igaz,engem is nagyon zavar.

De csak nézzetek körül,hogy milyen a mai fiatalság(emok,góthok,stb)és máris tudjátok a gondot.

Egyébként a hiba nem a gyerekben,fiatalokban keresendő hanem a felelőtlen szülőkben akik húsz ezresekkel tömik a kölykük zsebét az amolyan "addig legalább csöndben van, menjen vásárolni" alapelvvel.

2010. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!