Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért butítjuk le szándékosan...

Miért butítjuk le szándékosan az anyanyelvünket?

Figyelt kérdés
Miért terjed ez az idiótaság? Miért? Miért? Naon,ien,oan,köcce,köcc,xeri,tél (tényleg),pux,am,és még ki tudja,mi! És ne mondjátok,hogy ez a tizenéves plázapi.csák (pics!) nyelvezete,mert már nem! Tegnap egy 26 éves srác hajtott el társkeresőn,mert bejelentkezett,hogy \'mien napom volt? Neki oan jó\' és megkértem,hogy írjon már normálisan,erre azt mondta,akkor inkább hagyjuk. Kész szégyen! Miért nem tud már kiveszni ez a blődség,miért terjed inkább? Pár éve még szégyen volt,ha nem tudott helyesen írni valaki,ma meg divat! Sikítok... 24/L
2009. okt. 17. 17:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
A szleng folyamatosan változik. Én egy 35-40 éves újságban olvastam egy cikket az akkori diáknyelvről,amiben az "oktondi" szó számított szlengnek. Ha ma ezt mondanám, kiröhögnének. Lehet, hogy 30-40 év mulva a "naon" és az "oan" is kimegy a divatból, de jönnek helyette újak, amik talán ezeknél is rosszabbak lesznek. Nem az a baj, hogy msn-en rövidítenek, hanem már a kézírásban is (például iskolai füzetekben). Szerintem szégyen az, hogy egy nyelvet így elbutítanak.
2010. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
54%
A nyelv nem "butul", nem romlik, hanem változik. Minden rétegében. Egyes szavak eltűnnek, mások elterjednek. Ez így van rendjén.
2011. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!