Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kell fokozni a "nagyszabá...

Hogy kell fokozni a "nagyszabású" melléknevet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 21:39
1 2
 11/17 anonim válasza:
Húúú! A magyar tanár ciki :S !
2009. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is magyar szakon végeztem, hadd védjem meg kicsit a "kollégát". Attól, hogy valaki megtanulja a rengeteg kiadott anyagot, még nagyon sok üres hely marad, amelyeket nem biztos, hogy önszorgalomból kitölt. Gondolok pl. a helyesírásra. Azt nem tanítják a főiskolákon, egyetemeken, hogyan kell helyesen írni, a megszerzett tudás ugyanaz marad, amit az általános és a középiskolából hozunk. Több csoporttársamnak is elég komoly hiányosságai voltak, nekem meg nagyon szúrta a szemem, de én külön is foglalkoztam a helyesírással, így az apróbb hibákat is hamarabb észreveszem.

Én mondjuk minden tanár szakos hallgatónak beiktatnék helyesírás, nyelvhelyesség órákat, mert emlékszem még, mennyire leírta magát előttem egy tanárom, amikor a lesz szót hosszú sz-szel írta.

Ez szép kis off lett. :)

2009. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Nagyszabásúbb, legnagyobb szabású
2009. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Előző: olvass már vissza egy picit!
2009. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

na jól van okoska.. akkor kritizálj valamit, ha tudod egyáltalán, hogy mit beszélsz!

én is magyar tanár vagyok, és egyáltalán nem volt hiba a kolléga hozzászólásában.

az, hogy kis betűvel kezdi a mondatokat, és mégis írásjel van a végén, teljesen szabályos, mivel ez nem levél, csak hozzászólás, üzenet, megjegyzés!

az a vessző a mondat végén pedig nyilvánvalóan félreütés volt!

a "csatlakoznék" szóval sincs gond.

nézz utána az alanyi ill. a tárgyas ragozásnak, talán akkor megérted!

ja, mellesleg, tanítanak a főiskolákon helyesírást!

nem akarok senkit megbántani, de én csak akkor kötök bele valakibe, ha tudom, hogy nekem van igazam.

2010. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

10:52-es: Bocs, nem tudom megállni, hogy megkérdezzem: milyen tantárgyat tanítasz? Úgy tűnik, értesz a magyar helyesíráshoz, de azért nézz utána, mi a különbség a magyartanár és a magyar tanár között. Gondolom, azt is tudod, hogy a megszólítás elé vesszőt kell tenni ("jól van, okoska"), és nem csatlakoznék, hanem csatlakozok volt a magyartanár hozzászólásában, amely kicsit ugyan zavarja a fülemet, hiszen mégiscsak ikes igéről van szó, de azt is tudjuk, hogy terjedőben van a nem ikes igék ragozása az ikesek körében. És eszembe jut a verssor is: "harmadnapja nem eszek".

Lehet, hogy némely főiskolán tanítanak helyesírást, nekem csak a nyelvhelyesség óra maradt meg az emlékezetemben, lehet, hogy azért, mert a helyesírási tudásomat főként a megyei és országos versenyekre készülődés közben szereztem.


(2009-11-22 09:12 voltam.)

2010. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
10.52! Te úgy vagy magyartanár, ahogy én WC pucoló! Ha magyartanár lennél, le tudnád írni a saját szakmád nevét, merthogy ez egy összetett szó! Az sem igaz, hogy ha valami nem levél, csak úgymond hozzászólás, akkor már a mondatokat nem kell nagy betűvel kezdeni. Teljesen mindegy, hogy milyen műfaj, a mondatot a helyesírás szabályai szerint nagy betűvel kell kezdeni. Ennyi!
2010. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!