Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért ejtik sokan a pénz szót...

Miért ejtik sokan a pénz szót péndznek?

Figyelt kérdés
Reklámokban, TV műsorokban csak így hallom. Nagyon zavar! :s
2009. dec. 4. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

nyelvtani hasonulás:D

különben tök vicces :D:D PÉNNDDDZ

2009. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
jaaaaj,nem tudom,de rohadt idegesítő!!:D
2009. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
de az jobb ha valaki PÉZnek mondja :DDD
2009. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Péz... Na, az is jó.... Milyen nyelvtani hasonulás ? Itt nincs minek "hasonulnia" szerintem, egyszerűen ki lehet ejteni, hogy PÉNZ :DDDD

Hasonulás a "különbség" - "külömbség" szónál van, például.

2009. dec. 4. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az N egy zöngés, foghang és zárhang (azaz fognál odazárt nyelvvel képezzük. A Z zöngés, foghang és réshang. A DZ zöngés, foghang és ún. zár-rés hang, azaz átmenet zárhnagok és a réshangok közt. Az N-Z zöngésség és képzés helye szerint egyezik, csak ugye az egyik zárhang, a másik rés. A DZ ott van a kettő közt, ezért ha nem formálják ki szépen a két hangot külön-külön, akkor ejtésnél bizony a DZ irányába mozdul a Z hang.


A színészek tanulnak szépen beszélni, de jó színészt drága a reklámokba szerződtetni, maradnak hát az átlagos beszédű reklámszínészek. Az emberek túlnyomó többsége egyébként ugyanúgy ejti, mert ugye az emberek többsége nem színész.


Szerintem is jobb lenne, ha a TV-ben, rádióban képzett beszédű emberek szerepelnének.

2009. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ez nem a szép beszéden múlik. Egyszerűen meg kell erőszakolni a beszédet ahhoz, hogy NZ-t tudj mondani. Valóban hasonulásról van szó. Úgy hívják, hogy részleges hasonulás. Abból is képzés helye szerinti jelöletlen részleges hasonulás. Mint a színpad (szímpad) szó. De rengeteg ilyen szó van (tea-teja, dió-dijó, rongy-ronygy, különbség-külömbség). És azt egyáltalán nem gáz úgy ejteni, sőt... A baj az, ha le is írod.
2009. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én az ország keleti felében élek, itt senki nem erőszakolja meg magát, hogy normálisan ejtse ki ezt a szót. Mindenesetre a magyar szakos barátnőmtől megkérdezem, hogy akor hogy is van ez ? Mindenki válaszát felpontoztam :)
2009. dec. 5. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!