Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mattító-e egy púder vagy...

Mattító-e egy púder vagy mattosító? Melyik a helyes kifejezés nyelvtanilag?

Figyelt kérdés
A mattosító kifejezést mindössze pár éve látom a kozmetikumokon, azelőtt csakis a matt, mattít, mattító szavakat olvastam a púdereken, alapozókon. Most, hogy írok a helyesírás ellenőrző is elfogadja a "mattosít"-ot, aláhúzza a "mattít"-ot. Nekem ez olyan fura, bántja a fülem, miért lett a matt arcbőrből mattos bőr?

2014. jún. 21. 18:11
1 2 3
 21/25 BringaManó ***** válasza:

Köszönjük, ezt jó tudni!


Üdv:

egy felhasználó (és visszajelző-troll) :-)

2014. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 BringaManó ***** válasza:

FYI:

[link]

2014. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Óh, viva la MTA és szorgos dolgozói :)
2014. júl. 28. 20:15
 24/25 BringaManó ***** válasza:
100%

...Nem beszélve a GYK szorgos és makacsul kitartó felhasználóiról, akik kozmetikumfogyasztás közben tett megfigyeléseiket is a tudomány szolgálatába állítják, hogy aztán ezáltal a világ jobb és színesebb legyen. :-) (Vagy mattabb?...)


--


Kéműrkameráimmal kifigyeltem, ahogy egy fióknak írt vers megszületett, idemásolom a műholdas fényképről:


„Harminckét bites gépemet

indítom. Lassú, mint követ

pattin-

tani...


Csak egyszerű sminkes vagyok,

Meglepő, milyen jól tudok

kattin-

tani.


Én egész népemet fogom

akadémiai fokon

MATTÍ-

TANI!”

2014. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Igaz igaz, a költemény pedig :):):):):):):):):):):):):)
2014. júl. 28. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!