Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire fontos az életben a...

Mennyire fontos az életben a helyesírás? Jellemezheti a karaktert?

Figyelt kérdés

Az olx oldalon épen hirdetéseket néztem, a mai társadalomban menyire fontos az hogy valaki képes helyesen írni? Lenézik ha valaki nem tud?

[link]


a gépet másfél éve vásároltam ulyonan 120g vinyóval és fleselvevan még a vinyón is van négydarab játék fifa 2014, Calof duti 2,werc 4,elien


Ez szerepelt a hirdetésben.



2014. nov. 24. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Részemről nincs lenézés.

Sajnálom őket, mert

- vagy nem volt módjuk megtanulni helyesen írni;

- vagy nem is akarnak;

- vagy csak egyszerűen nem törődnek vele.

.

Az utóbbi két esetet jellemhibának tartom.

2014. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva van pár haverom akiknek elégé nehezen megy a helyesírás. Folyton hazudnak, és az emberek nagy része hamarabb hisz nekik mint nekem. Én utálom ha pont olyan ember játssza az eszét akinek 1 mondat leírása helyesen és feladja a leckét! Még csak 21 éves vagyok de sokszor aláztak meg alaptalanul vagy egyetlen gond az volt hogy túl kedves voltam az emberekkel.
2014. nov. 24. 12:30
 3/15 Tengor ***** válasza:
97%

Szerintem a helyesírási problémák az iskolázatlanság és az igénytelenségnek valamilyen mértékű keverékéből adódnak.

Mivel a neten nem sokkal tudhatsz többet az illetőről kénytelen vagy ez alapján megítélni.

2014. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
96%

"Mivel a neten nem sokkal tudhatsz többet az illetőről kénytelen vagy ez alapján megítélni."

Így van.

Írásban ez az a külsőd, amivel "odaállsz" idegenek elé, ez adja az első benyomást. Az nem feltétlenül igaz, de attól még ez az első körös véleményalkotó jellemző.

2014. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

A lenézés azért túlzás. Annyira nem mondanám durvának ezt a hirdetést, vannak sokkal rosszabbak is...:D


Ez még elmegy, hirdetésről van szó, érthető, hogy mit akar közölni az eladó és ettől még lehet jó eladó. Üzletelni szándékozik vele az ember, nem haverkodni, vagy együtt dolgozni vele. :)

Kicsit rossz benyomást kelt, de nem olyan necces ez még.

2014. nov. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem nagyon tud angolul, az önmagában nem olyan ciki, mert lehet, hogy nem is tanulta.

Ezt leszámítva az "ulyonan" szó brutális nyelvtani hiba, a többi nem különösebben kifogásolható. Érthető a hirdetés, végül is a célnak megfelel.


Más kérdés, hogy én nem így írnék és tényleg jellemzi az embert egy szinten, de ez egyszerűen egy hirdetés. :D

2014. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Valaki már leírta, de megismétlem, mert nekem is ugyanaz a véleményem.

A valóságban először a külső alapján tudsz megítélni valakit. Az igénytelenség (csomós, zsíros haj, koszos ruha, rohadó fogak) szerintem a legtöbb ember számára nem épp a szimpátia alapja.

Ha egy fórumot, hirdetést vagy bármi más szöveges formátumot olvasol, akkor az alábbi dolgok alapján tudod valamennyire megítélni az íróját:

1. A szöveg formája és helyessége.

2. Tartalom.


Ha egy olyan szöveget olvasok, ami szinte értelmezhetetlen a tagolás hiányától és a helyesírási hibáktól, akkor valószínűleg végig sem fogom olvasni, hanem elkönyvelem, hogy az illető degenerált, és nem érdekel, hogy mit akart közölni.


Ha olvasható, de azért tele van hibákkal, akkor csak szimplán azt fogom gondolni, hogy az illető nem túl intelligens, így a szöveg tartalmához erősen szkeptikusan állok hozzá.

2014. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok. Az utolsó kategória az, amikor valaki tökéletes, vagy majdnem tökéletes helyességgel ír. Ilyenkor az jut eszembe, hogy ez az illető igényes, valószínűleg intelligens is. Ezek után természetesen azért megnézem a mondanivalóját is, hiszen az alapján még mindig juthatok arra a következtetésre, hogy nem igazán egyezik az álláspontom az illetőével.


Mellékesen megjegyzem, hogy te is csak a 2. kategóriába tartozol nálam.

2014. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a válaszokat! Az igazat megvallva évekkel ezelőtt én se írtam túl helyesen,viszont teltek az évek és gyakorlással és akarattal képes voltam javítani rajta. Általános suliban kettes-hármas voltam magyarból. De azért mert hanyag voltam és sose tanultam,de idővel rájöttem hogy a tudás nem bűn és sose késő tanulni és továbbképezni magamat.
2014. nov. 24. 21:15
 10/15 anonim ***** válasza:

Nincs hozzáfűznivalóm, előttem már mindent leírtak.

De egy "vicces" hirdetés kering a FB-on pár napja:

[link]

Valamelyik kommentelő "előszedte" az ürge további hirdetéseit; érdemes megnézni akár ájuldozási, akár viccelődési céllal:

[link]

2014. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!